ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"הטכנולוגיות חדשות - |השינאה לא" 

"הטכנולוגיות חדשות - |השינאה לא"

 
 
יוני שדמי

ריימונד פרנקלין, מהמומחים המובילים בעולם בנושאי גזענות ואינטרנט, מספר בראיון מיוחד לנענע על כמויות השינאה והרוע שאפשר למצוא בנפש האנושית - וברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מודאג. ריימונד פרנקלין
 מודאג. ריימונד פרנקלין   
אם יש מישהו שיודע משהו על שינאה גזענית באינטרנט, הרי זה ריימונד פרנקלין, מנהל "Hate Directory", אינדקס אתרי שנאה נרחב, ואחת הסמכויות הנחשבות בארה"ב בכל הנוגע לניצול של הרשת ושל המדיה החדשה בידי קבוצות גזעניות שונות.
פרנקלין, מפקד מיגזר האינטרנט של משטרת מרילנד ושירות בתי הסוהר המקומי, הוא גם חבר בסדרה של וועדות על גזענות: הוועדה המייעצת למושל מרילנד בנושאי גזענות ואפליה אתנית, חבר בכוח המשימה נגד גזענות של התובע הראשי במרילנד וחבר בוועדה למניעת פשע קהילתי במרילנד.

פרנקלין, גבר נשוא פנים בשנות החמישים לחייו, מלמד אנשי FBI, CIA, וסוכנויות ביטחון פדרליות אחרות כיצד קבוצות גזעניות מנצלות את הרשת לצורכיהן. "אני מודאג מאוד מהשימוש ההולך וגובר של קבוצות גזעניות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים", הוא אומר בראיון מיוחד לנענע.
 
מתחברים לרשת. אבירי התנועה הגזענית קו-קלוקס-קלאן במצעדם השנתי
 מתחברים לרשת. אבירי התנועה הגזענית קו-קלוקס-קלאן במצעדם השנתי   
"יש לא מעט אתרים שטניים ממש", הוא מוסיף, "שקוראים לאלימות אישית ומכוונת בגלל גזע או לאומיות. כך למשל, אתר שנמצא בכתובת המטעה www.martinlutherking.org, גורם לגולש לחשוב שמדובר באתר היסטורי רציני שבוחן את פועלו של לותר קינג. למעשה, האתר, שהוקם במאמץ משותף של מספר קבוצות גזעניות, הוא אתר שינאה מסית ומלא שקרים. אבל המסווה החיצוני הוא של אתר אקדמאי רציני ומשכנע".

ה"Hate Directory" התחיל כחלק מפרזנטציה לאנשי חוק וממשל בכירים, כשפרנקלין הכין רשימה של אתרי הסתה ושנאה, וכינה את האסופה "Hate Directory" ("מדריך השנאה").

לאחר הפרזנטציה גילה פרנקלין שהחלק האפקטיבי ביותר בהרצאה היה הדגמת האתרים, ובשבועות לאחר מכן הוא קיבל עשרות בקשות שונות לקבל את רשימת האתרים. הוא החליט לעדכן את הרשימה מפעם לפעם, ומדף פשוט במצגת פאוור פוינט הפך ה"Hate Directory" לאתר אינטרנט שמכיל לא פחות מ35 דפים של אתרי שיטנה. פרנקלין אף טרח ובנה מנוע חיפוש שמותאם בדיוק לצרכיו ומאתר באופן אוטומטי אתרי הסתה.
 
מתקדמים כל הזמן. אתר של תנועת גזענים לבנה
 מתקדמים כל הזמן. אתר של תנועת גזענים לבנה   
רשימת האתרים מתעדכנת כל הזמן, ומלבד דואר אלקטרוני, פרנקלין מתפעל גם קו חם לדיווח על אתרי שיטנה, ובאתר האינטרנט שלו הוא מפרסם גם את מספר הטלפון הסלולארי שלו, למקרים דחופים. "לא פעם מתקשרים אלי מתפעלי אתרי שיטנה בעצמם, ומבקשים שאני אכלול אותם ברשימה", הוא מספר באירוניה. הם, כמובן, לא יודעים שהרשימה עוברת בתדירות גבוהה למספר גדול של אנשי חוק, שבמקרים קיצוניים פועלים לסגירת האתרים.

"אתרי השיטנה, שהחלו כאתרי טקסט פשוטים ופרימטיביים", מספר פרנקלין, "התקדמו עם השנים והפכו למרכזי מולטימדיה שעושים שימוש מתוחכם ביכולות השידור של האינטרנט. גם שידורי וידיאו חיים וגם שידורי וידיאו על פי דרישה מוצעים באתריהן של מספר קבוצות שינאה, במיוחד בידי כתות נוצריות שונות המאמינות שמוצא היהודים מהשטן".

אבל האידיאולוגיה היא אותה אידיאולוגיה עכורה, שמלווה את האנושות כמעט מבריאתה: "הטכנולוגיות חדשות, מסרי השיטנה לא", אומר פרנקלין, "יש בHate Directory אתרים המוקדשים לפרוטוקולים של זקני ציון ולעלילה לפיה יהודים משתמשים בדם ילדים נוצריים בכדי להכין את המצות לפסח, שקרים עם וותק של אלפי שנים."
 
 
בקרוב בלווין? כמה ממנהיגי הקו-קלוקס-קלאן בתלבושת מסורתית
 בקרוב בלווין? כמה ממנהיגי הקו-קלוקס-קלאן בתלבושת מסורתית   
כחבר בקבוצת מיעוט בעצמו (הוא מסרב לומר איזו), פרנקלין סבל לא פעם מאפלייה. כיצד משפיעות כל שעות הגלישה השבועיות הרבות באתרים שקוראים לרצח ואפליה של כמעט כל קבוצת מיעוט שקיימת על כדור הארץ (ובכלל זה גברים לבנים נוצרים)?

"זה לא פשוט", מספר פרנקלין, "למרות שאני מנסה לשמור על ריחוק אקדמי, כחבר בקבוצת מיעוט שלא מעט קבוצות גזעניות קוראות לפגוע בה כמעט בכל אתר ואתר, אני חש לעיתים קרובות כאב, פחד ותיסכול בעת בגלישה באתרים הללו."

למרות זאת, פרנקלין לא נרתע, ומתכוון להרחיב את הHate Directory אל מחוץ לאינטרנט ואפילו לחלל - "אני מתכונן לנהל מעקב אחרי שינאה ושיטנה בכל הרמות", הוא אומר, "כולל שידורים לוויניים, שידורים בגל קצר, ומיקרו-ברודקאסטינג מבוסס רשת או שידורי טלוויזיה מקומיים, כמו גם שימוש בשירותים טלפוניים וקסטות וידיאו ואודיו בידי קבוצות גזעניות".
 
"צריך להבין כי שינאה השתמשה מאז ומתמיד בכל אמצעי המדיה והטכנולוגיה האפשריים בכדי להעביר את הפרופוגנדה שלה, למשוך חברים חדשים, לגייס כסף ולהפיץ דיסאינפורמציה", מסביר פרנקלין מדוע כה חשוב שמישהו יעקוב מקרוב אחרי השימוש של קבוצות גזעניות באינטרנט.

"מידעונים ופמפלטים - ואפילו שריפת צלבים - הן אסטרטגיות מדיה אפקטיביות. כך היטלר וגבלס השתמשו באפקטיביות בטכנולוגיות החדשות בתקופתם, כמו רדיו וסרטים. הטכנולוגיות הללו, כמו גם אמצעי מדיה נוספים, היו האמצעי שאיפשר את אסיפות הענק של הנאצים."

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by