ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי השבוע – צבע הכסף 
 
 
הילה בקמן

מדור מיוחד לרגל אישור תקציב המדינה ובו אתרים הקשורים לכסף, משכורת וכל מה שנוגע לכיס שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום ד' אושר התקציב לשנת 2004. ביבי הכריז שהצמיחה החלה ושיצאנו מהמשבר. הללויה! אפשר לבזבז את מעותנו לדעת. רגע, אוחזת בי תחושת דז'ה וו: הצהרות על יציאה מהמיתון בקול באס ביביי בוטח, על רקע מראות של תורים משתרכים בלשכת העבודה ובמוקדי חלוקת המזון, מחאות של אמהות חד הוריות למודות גזירות ועיצומים בלתי פוסקים, מהדהדות בראשי.
אולי יהיה נבון יותר לנהוג באיפוק.

עיון בתקציב הממשלה הוא עניין מיותר. ממילא ויתר ביבי על כספים שאין בתקציב על מנת להביא אותו לידי אישור, ממילא צפויות תוכניות המשך (בדמות גזירות) שיוציאו את ביבי מהבור התקציבי, וחוצמזה מספרים בני 6 ספרות ומעלה עושים לי סחרחורת.

ראשו של אלי זבולוני, לעומת זאת, נותר יציב וצלול נוכח מפגש עם מספרים עתירי ספרות, כמו שרק עלויות ממשלה יכולות להיות. זבולוני מפשט עבור המאותגרים חשבונית את המספרים הגדולים האלה בעזרת הממשלתון מחשבון שעורך השוואה בין עלויות הממשלה לעלויות של ערכים ימומיומיים, שמעלה נתונים מקוממים. כך מסתבר למשל, שעלות ההגנה המשפטית השנתית על חבר כנסת אחד שקולה ל -149.58 קצבאות זקנה שנתיות, ושעלות שמירה שנתית על ביתו הנטוש של ראש הממשלה בעיר העתיקה שווה ל370.96 משכורות שנתיות.

ובעזרת המתנחלון, גם הוא מחשבון פרי רקיחתו של זבולוני, תגלו למשל כי תגמולי מילואים שנתיים לשמירה על מאחז בלתי חוקי אחד, זהה בערכה ל- 3.46 משכורות שנתיות ממוצעות של עובד סיעוד ובריאות. והכל על גבם של משלמי המסים.
 
עיון במוסף המיוחד של עיתון הארץ אודות המחיר הרחב של מלכוד ההתנחלויות, יספק תמונה כוללת ומעמיקה על ההיסטוריה של ההתיישבות בשטחים, על רשת הקשרים הבעייתית בין ראשי יש"ע ובכירי צה"ל, הבעיה האתית, החיים בהתנחלויות, תרחישים אפשריים ועוד.

כמו כל דבר בחיים, גם מצב כלכלי, הוא ערך יחסי. ההשוואה לכסף שמרוויחים סלבז, לדוגמה, היא עניין עגום ומדכא. טיימר המשכורות המפלצתיות יריץ בזמן אמת, בקצב שוצף, לנגד עינכם המשתאות, את סכום הכסף שמרוויחים הסלבז כל שנייה שעוברת, במקביל לקצב היגע בו מתחלפות הספרות במשכורת שלכם.

לעומת זאת, ודאי תתנחמו בעובדה ששאר אוכלוסיית העולם מדשדשת הרבה מאחוריכם על ציר העושר העולמי. הקלידו את השכר השנתי שלכם וגלו לאיזה אחוז מכובד מעשירי העולם אתם משתייכים, כמה מילוני אנשים עניים מכם ואת מיקומכם המדויק ברשימת העשירים הגלובלית. אם יצאתם בהרגשה עשירה יותר, אתם מוזמנים לתרום לביליוני האנשים שחיים על 2 דולרים ליום ואפילו על פחות מכך.

שימושים נוספים אפשריים לכסף העודף שברשותכם: אוריגמי משטרות כסף (נייר עמיד ומשובח)
ורכישת שטרות מזוייפים של מיליון וביליון דולר בחצי דולר החתיכה. ועכשיו ברצינות - איך, לעזאזל, ניפטרים מהחובות ומתחילים לחסוך כסף? המדריך הזה, עשוי להוציא אתכם מהבוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by