ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל ממשיכה להגיד לא למיקרוסופט  
 
 עכשיו ניתן לקנות גם בבודדים?   
 
טובה כהן, רויטרס

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל הציע למשרד האוצר לרכוש תוכנות משרדיות בודדות ללא צורך בכל חבילת תוכנות האופיס. משרד האוצר סירב בנימוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד האוצר הודיע ביום חמישי החולף כי הוא איתן בהחלטתו שלא לרכוש השנה תוכנות חדשות מחברת מיקרוסופט, זאת למרות מאמצי השתדלנות מצד ענקית התוכנה האמריקאית אשר מעוניינת לשמור על מעמדה כספקית תוכנה למשרדי הממשלה בישראל.

משרד האוצר הודיע על כוונתו שלא לרכוש השנה מוצרים ממיקרוסופט, כחלק מהמאמץ לקצץ בהוצאותיו. המשרד גם הודיע כי יש בכוונתו להמשיך לעודד פיתוח של חלופות במחיר נמוך. בהקשר זה, פועל משרד האוצר בשת"פ עם החברות Sun Microsystems ו-IBM, על פיתוח הגרסה העברית לתוכנת Open Office, המחולקת בחינם לכל דורש, כחלופה חינמית לאופיס של מיקרוסופט.
 
 
ממשרד האוצר נמסר כי מיקרוסופט לא הייתה מוכנה למכור תוכנות בודדות מחבילת האופיס שלה, למרות שלא כל משרדי הממשלה צריכים את כל חבילת התוכנות. מיקרוסופט ישראל הבהירה לאחרונה למשרד האוצר כי היא מוכנה למכור לו תוכנות, גם בנפרד מחבילת התוכנות הכוללת.

במכתב שמיועד למשרד האוצר, אשר הגיע לידי רויטרס ביום חמישי, אמר מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, אריה סקופ, כי עמדת החברה הייתה תמיד לתת לממשלה כמה אופציות בחירה. "מדיווחים במדיה בנוגע לחובר היכולת לרכוש רכיבים בודדים, עולה תמונה כאילו לא הבהרנו את הנושא כראוי ואנחנו מעוניינים להבהיר בוודאות כי כל משרד יכול לבחור באחת מהאפשרויות הבאות", נרשם במכתב. האפשרויות בהם אמורים הדברים כללו גם רכישה של רכיבים בודדים מתוך חבילת המוצרים הכוללת.

דוברת מטעם מיקרוסופט אמרה כי זו תמיד הייתה עמדת החברה וכי המכתב לא קבע שום דבר חדש. דוברת מטעם משרד האוצר מסרה כי עמדת המשרד לא השתנתה בעקבות המכתב.
 
רכש התוכנות של ממשלת ישראל מהווה כשלושה עד ארבעה אחוזים מכלל ההכנסה השנתית של מיקרוסופט ישראל, שעומדה על כ-120 מיליון דולר בשנת הכספים שהסתיימה ביוני 2003.

משרד האוצר התלונן גם על מחיר חבילת התוכנות, כאשר השווה בין מחירה של חבילת תוכנות האופיס בארה"ב, שעומד על $400, ובין מחירה בישראל שהוא כאלפיים ש"ח (כ-$455).

"ממשלת ישראל משלמת עשרות מיליוני שקלים בשנה למיקרוסופט", נמסר בהצהרת משרד האוצר. "מציאת חלופות, חלקן בטווח הקצר וחלקן בטווח הארוך, תוביל לחיסכון פיננסי לממשלה ולהפחתה במחיר עבור כל בית עסק ואזרח בישראל".

עוד נאמר בהצהרה כי מיקרוסופט "הפסיקה את מדיניות המחיר האחיד של מוצריה בכל העולם. בתאילנד ובאנגליה הופחתו מחירי התוכנה במאות אחוזים".

מיקרוסופט מסרה בהצהרה כי היא "נוקטת בגישה לטווח ארוך לגבי הדרך בה היא עובדת עם ממשלות, וכי היא תשמח לעבוד עם ממשלת ישראל ולהמשיך את מערכת היחסים הארוכה עימה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by