ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: המטרה – מאדים 
 
 כרזת הסרט ``הפלישה ממאדים``. בקרוב אצלנו   
 
מערכת חיים ברשת

בעקבות הצלחת הרובוט במסעותיו על מאדים, יכריז נשיא ארה"ב על מדיניות חלל חדשה, שבמסגרתה עשויה להישלח חללית מאוישת למאדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נחיתת הרובוט הקופצני על פני המאדים עשתה נעים לבני האומה האמריקאית, או לפחות למי שעומד בראשה. הנשיא, ג'ורג' W בוש, צפוי להודיע בשבוע הבא על מדיניות חדשה בכל הנוגע לחקר החלל, במסגרתה יחודשו משלוחי האסטרונאוטים אל מחוץ לכדור הארץ.

בכירים בממשל אמרו לרויטרס כי בוש יציע תוכנית מחקר במסגרתה יוקם בסיס על הירח, ממנו יוכלו לצאת טיסות מאויישות למאדים מאוחר יותר. כמו כן, יחודשו הנחיתות על הירח. הצוות האחרון שנחת על פני הירח היה הצוות של אפולו 17, שנחת ב-1972.
 
 
דוברו של הנשיא, סקוט מקאלן, אמר כי "הנשיא הורה למשרדו לערוך סקירה מקיפה של תוכנית החלל שלנו, כולל בחינה של סדר העדיפויות ועתידה של התוכנית. הנשיא ירחיב על הנושא בשבוע הבא". הוא סירב למסור פרטים נוספים.

מקורות בקונגרס מסרו כי נשקלת האפשרות לערוך שינוי מבני כדי להדק את שיתוף הפעולה בין תוכניות החלל השונות של ארצות הברית. אם השינוי יצא לפועל, צפוי שיתוף פעולה טכנולוגי בין משרד הביטחון האמריקאי ל-NASA.

הצלחת הרובוט במאדים הוציאה את NASA ואת דעת הקהל האמריקאית מהמשבר הקשה שפקד אותה בעקבות התרסקות הקולומביה והביקורת הציבורית הקשה שהוטחה בסוכנות החלל בעקבותיה. ייתכן שזריקת האדרנלין היא שגרמה לנשיא לשקול הצעת תוכנית חלל חדשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by