ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 26-4 

חדשות היי-טק 26-4

 
 
יוני שדמי

איך אומרים פיצול באמריקנית מנומסת, באיטליה מותר להעתיק חופשי, ושוב הפעם משחקי המחשב אשמים בכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נו, באמת. בנאדם עם פרצוף כזה יכול היה להטיל טרור על תעשייה שלמה? ביל גייטס סופק ידיו בענווה
 נו, באמת. בנאדם עם פרצוף כזה יכול היה להטיל טרור על תעשייה שלמה? ביל גייטס סופק ידיו בענווה   
ביום שישי אמור משרד המשפטים האמריקני להגיש לבית המשפט את המלצותיו בנוגע לעונשים ("Remedies", "פתרונות" באמריקנית משפטית) שיחולו על מיקרוסופט בשל היותה כזו ילדה רעה. כצפוי, נראה כי אנשי המשרד ימליצו על פיצול החברה לשתי חטיבות, אחת שתעסוק במוצרי חלונות (ובכללם האינטרנט אקספלורר), ושנייה שתעסוק במוצרי אופיס. מניות החברה הובילו בגאון רכבת הרים של עליות וירידות בנאסד"ק, אבל בניגוד להרבה מאוד חברות דוט.קומיות, שכל שינוי בערך השוק שלהן עלול לגרום להן להתמוטטות (ראה מקרה הייפרניקס וסטארט-אפים ישראלים אחרים), מכירות הענק של הטיטאן מרדמונד המשיכו להזרים מזומנים לחברה כרגיל.

חברת בבילון הישראלית, שפיתחה תוכנת תרגום מיידי ל12 שפות שונות המחולקות חינם באינטרנט, פועלת בימים אלו בכדי להשלים את גיוס ההון של קרוב לעשרים מיליון דולר, לפי הערכת שווי של כ200 מיליון דולר. אבל סביר מאוד שהשווי של החברה בעת ההנפקה יהיה הרבה יותר גבוה - בעבר דובר על הנפקה לפי שווי כפול מהשווי האמור.

חברת "זוריך אמריקן אינשורנס", אחת מחברות הביטוח הגדולות המבטחות את מיקרוסופט, הגישה תביעה לבית המשפט הפדרלי, בטענה כי הסכם הפוליסה שלה עם מיקרוסופט לא מחייב אותה לכסות את ההוצאות המשפטיות ואת הסכמי הפשרה הכספיים של מיקרוסופט שנובעים משלל משפטי המונופול הפרטיים המתנהלים נגד החברה, כמו גם ממשפטה מול משרד המשפטים האמריקני. יש לציין כי מדובר בצעד כמעט סטנדרטי שננקט בידי חברות ביטוח כשאחת המבוטחות הגדולות שלהן נתקלת בגל תביעות ענק.
 
 
יותר מדי מחקר, פחות מדי פיתוח. פול אלן
 יותר מדי מחקר, פחות מדי פיתוח. פול אלן   
לארי אליסון

חברת יזם.קום הישראלית, המעניקה מימון בשלב ה"סיד" לחברות אינטרנט וטכנולוגיה, השלימה גיוס הון פרטי בהיקף של 60 מיליון דולר - כשבין המשקיעים ג`י.פי מורגן, מריל לינץ`, בנק הפועלים ועוד. הכסף שגויס נועד להרחבת נוכחותה של החברה בארה"ב, ומימון כניסתה למדינות נוספות.

שופט באיטליה קבע כי אין זה פשע להעתיק תוכנה, אם ההעתקה לא נעשית לצורכי רווח, והעותקים לא נמכרים לצד שלישי. התקדים נקבע בתביעה נגד איש עסקים מטורינו, שהעתיק מספר תוכנות לשימוש עובדי החברה שלו, אחרי שרכש עותק בודד מכל תוכנה. למרות שמנהל החברה עשה זאת בכדי לחסוך בהוצאותיו, השופט קבע כי כיוון שלא מכר את העותקים לאדם אחר, הוא לא עשה זאת "למטרות רווח", וזיכה אותו.
 
InterVal Research, מעבדת המחקר היוקרתית שהקים פול אלן, שותפו לשעבר של ביל גייטס בהרמת מייקרוסופט, נסגרת. חברת המחקר בעלת התדמית היוקרתית תסגור את שעריה אחרי שמונה שנות עבודה והשקעה של 100 מיליון דולר. נראה כי הסיבה לסגירה היא הדגש המוגזם שהושם בחברה על מחקר טהור, ולא על פיתוח של מוצרים מסחריים.
 
יש לכם כזה בבז`-ארגמני? סכין שמוצע למכירה פומבית ביאהו
 יש לכם כזה בבז`-ארגמני? סכין שמוצע למכירה פומבית ביאהו   
ווירוס המחשבים צ`רנוביל, שהרוויח הררי יחסי ציבור בשנה שעברה כשתקף כמעט שלוש מאות אלף מחשבים, תקף את הדיסק הקשיח במחשביהן של מאות חברות דרום קוריאניות. למשרדי הממשלה המקומית הגיעו כמעט אלפיים תלונות על הווירוס, שתקף ביום השנה ה14 של התאונה בכור הגרעיני צ`רנוביל באוקריאנה.

אמריקה אונליין פיתחה תוכנה המאפשרת למשתמש להתחבר באופן סימולטני למספר תוכנות הודעות מיידיות ולתקשר עם כולן דרך ממשק אחד. התוכנה, MyCQ שמה, אינה מאפשרת טכנית לתוכנות "לדבר" זו עם זו, אבל היא אמורה להקל מאוד על תהליך הרישום והניהול של מספר תוכנות במקביל. צעד זה מנוגד למדיניותיה של AOL עד כה בנושא, שניסתה לבודד את משתמשי תוכנות ההודעות המיידיות השונות ולעקר את יכולתם לשוחח אחד עם השני.

בבדיקה שערך אתר-העל Cnet נמצאו באתרי מכירות פומביות של יאהו! וEbay עשרות הצעות לרכישת כלי נשק קרים האסורים למכירה במדינות רבות. המכירה מתרחשת למרות המדיניות המוצהרת של האתרים, שאוסרת מכירות מסוג זה. הקושי בניקוי המכירות הוא כפי הנראה בגלל גודלם העצום של האתרים ומספר המכירות הפומביות המתרחשות בהם בעת ובעונה אחת, המקשים על מעקב צמוד.
 
EBAY

סיסקו
 
קודקוד 14 למוקד, שלמה שוב מתפרע, שלח ניידת לפורטל. חיילים סיניים בפעולה
 קודקוד 14 למוקד, שלמה שוב מתפרע, שלח ניידת לפורטל. חיילים סיניים בפעולה   
ממשלת סין הקימה רשות לפיקוח על החדשות המתפרסמות באינטרנט באתרים הנמצאים בבעלות פרטית. כמו כן, הרשות הממשלתית אמורה לעזור לכלי התקשורת הרשמיים לשפר את אתרי האינטרנט שלהם, כדי להתחרות בשוק הקשוח של חדשות ברשת.
 
אביו של הנער בן ה15 שמואשם בהתקפת ההאקינג הענקית שהפילה אתרי-על ברחבי העולם, נעצר בידי משטרת קנדה בחשד שניסה לבצע התקפה ממוחשבת על מחשביו של עמית עסקי. ככל הנראה, ההתקפה אינה קשורה לזו שבה מואשם בנו. המשטרה גילתה את תוכניתו של האב במהלך ציתות טלפוני שערכו חוקרי המשטרה לבית המשפחה בניסיון למצוא ראיות הקשורות לפריצה של הבן, שנודע במעגלי האקרים בכינוי מלא החן "מאפיהבוי".

משרד התקשורת הודיע לחברת בזק כי לא יאפשר לה להעביר תכנים משלה בעזרת טכנולוגיית האינטרנט המהיר שהחברה מתכננת להשיק. במשרד התקשורת סבורים כי בקשתה של בזק לספק תכנים באמצעות הADSL תהפוך אותה לספקית אינטרנט, דבר שהמשרד מתנגד אליו בתוקף.
 
וזו סקיצה נושנה לאתר שלא נולד, שמשום מה עדיין נמצאת אונליין (נכון לזמן כתיבת שורות אלו, לפחות). וואלה וידיעות, שותפים מתבקשים כמעט בשוק התקשורת הישראלי הצנטרליסטי, תיכננו לכבוש את האינטרנט בסערה, יד ביד. "היה בעבר מו"מ בין וואלה לידיעות אחרונות, הוא הגיע לשלבים מאוד מתקדמים ונעצר רק בדרגים הכי גבוהים", אומר עופר שני, עורך וואלה.

"המו"מ נעצר בגלל האופי המונופליסטי של ידיעות אחרונות - הם לא רוצים שותפות בשום מדיום, ובדיעבד אנחנו שמחים שהצלחנו לבד", מוסיף שני. אנשי `ידיעות אינטרנט`, מיזם הרשת של ידיעות שרץ כבר שנים ארוכות תחת מעטה חשאיות (למרות שהיו ימים בהם סיסמת הגישה לאתר התפשטה בחוגים מקצועיים במהירות של מחלת מין) ולאחרונה מגייס יותר ויותר כוח אדם, סירבו, כהרגלם בקודש, להגיב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by