ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קפטן נטול נייר 
 
 הצעצוע החדש של סמוחה   
 
עידו קינן

קפטן אינטרנט חוזר, והפעם באינטרנט; האתר יכיל גם תכנים בלעדיים שלא יופיעו בעיתון המודפס, והגישה לארכיון תהיה בחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לכל המתגעגעים: קפטן אינטרנט חוזר. המוסף המיתולוגי של עיתון "הארץ", שהתכווץ לעמוד בודד במוסף התרבות "גלריה", חזר בפורמט דיגיטלי – אתר משלו בתוך אתר "הארץ". עורך האתר הוא שחר סמוחה, שגם עורך את המדור ב"גלריה".

קפטן אינטרנט נולד ב-96' כטור של דב אלפון במוסף הארץ, אולם זהות הכותב נשארה חסויה והיתה מקור לניחושים ורינונים בקהילת האינטרנט הקטנה של אז. שנתיים מאוחר יותר, הפך הטור למוסף שבועי בעריכת דרור פויר. באפריל 2002 נסגר המוסף, והקפטן נדד למוסף גלריה, שם קיבל עמוד בודד.

עם סגירת המוסף, אמר לחיים ברשת עורך הארץ, חנוך מרמרי: "קפטן אינטרנט ימשיך להתעדכן באתר הארץ, ויתכן שחלק מהתכנים שלא ניתן להדפיס בגלל צמצום המקום יבואו לביטוי שם". סמוחה מספר שהיוזמה להקמת האתר החלה להתגלגל בסביבות אוגוסט-ספטמבר אשתקד. עורכת גלריה, איריס מור, סיפרה על כך בצ'ט עם הגולשים בתחילת החודש שעבר: "ממש בקרוב, יושק במסגרת אתר האינטרנט של 'הארץ' אתר חדש של 'קפטן אינטרנט' ובו חומרים חדשים, מגוונים ומעניינים בתחום האינטרנט והמחשבים – שלא יתפרסמו במהדורה המודפסת".

סמוחה אמר לנו אז שהאתר יכיל כתבות מקור לצד כתבות מתורגמות. היום הוא אומר שלאתר יתווספו כותבים חדשים: ימי גליק (שכותב גם בעיתון המודפס), איל בר-צבי ויואב ריבק, ולא שולל שיתופי פעולה עתידיים עם מגזינים בתחום. הקפטן ימשיך להתפרסם בגלריה מדי שבוע, אבל לא מן הנמנע שהקמת האתר דווקא מהווה אינדיקציה לחזרתו הקרֵבה של הקפטן כמוסף שלם (אם כי קשה להעריך בשלב זה, במיוחד לאור הטלטלות שעובר העיתון בשבועות האחרונים – מינוי המנכ"ל החדש והתפטרות העורך מרמרי).

כל כמה זמן יתעדכן האתר?
סמוחה: "קצב העדכון יהיה יום-יומי, לפי העניין והיכולת". בניגוד לארכיון אתר "הארץ", הארכיון של הקפטן יהיה פתוח לציבור ללא תשלום.

מרמרי הביע בעבר חוסר שביעות רצון מהטיפול של "וואלה" בתכנים של הקפטן. האם וואלה יוכלו לקחת ידיעות מהאתר?
"אני חושב שעל פי החוזה, מותר להם לקחת מה שהם רוצים. אבל תשאל אותם – אני מניח שאני בתחום אחריותם, אבל הם בטח שלא בתחום אחריותי".

אחרי סגירת המוסף, דב אלפון אמר: "אי אפשר לשגע את הקוראים עם קפטן שפעם היה שובב ואנטי ממסדי, ופעם עושה בדיקות למדפסות. למי אכפת על איזה מדפסת הקפטן ממליץ?" מה יהיה הכיוון של האתר, חתרנות ותרבות, או השוואת מדפסות?
"הפוקוס שלי הוא משתמש הקצה, שמעניין אותו מה קורה באינטרנט, מי עושה גלים, וגם מה המדפסת הכי טובה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by