ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה מקימה יחידת משמר אזרחי לאינטרנט 
 
 משא``ז אינטרנט, לא זזים מהבית! (צילום מסרטון פרסומת למשמר האזרחי)   
 
עידו קינן

בעקבות פנייתה של יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ מלי פולישוק-בלוך; בשלב הראשון יופעל צוות מצומצם, והצלחתו תוביל להרחבת הניסוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת ישראל עורכת בימים אלה ניסוי בהפעלת יחידת מתנדבי משמר אזרחי ייחודית, שתילחם בפשעים באינטרנט, והרחבת היחידה מותנית בתוצאות הניסוי, כך נודע לחיים ברשת. את הדברים מסר עוזר מפכ"ל המשטרה לח"כ מֶלי פולישוק-בלוך, אשר פעלה להקמת היחידה במסגרת תפקידה כיו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה.

הרעיון להקים יחידת משא"ז לאינטרנט עלה מספר פעמים בעבר, לאור תלונותיו של ראש מפלג עבירות מחשב במשטרה, סנ"צ מאיר זוהר, על כוח האדם המצומצם העומד לרשותו – תשעה חוקרים בלבד, לטיפול בכל פשעי המחשב של מדינת ישראל. פולישוק-בלוך קיבלה את הנתונים בישיבת הוועדה ביולי 2003, ופנתה למשטרה בבקשה להקים יחידת מתנדבים שתסייע למשטרה.
 
 
נצ"מ דניאל חדד, עוזרו של מפכ"ל המשטרה, מסר לפולישוק-בלוך במכתב שנשלח בחודש שעבר כי לפי תקנות המשמר האזרחי, המשטרה לא יכולה להיעזר במתנדבים לפעילויות של אגף החקירות. עם זאת, הוא מסר שמותר להעסיק מתנדבים "במקצועות המחייבים מיומנות מיוחדת, הדרושים למשטרה על פי אישור המפכ"ל, לביצוע תפקידיה", וכי מומחי מחשב נכללים בהגדרה הזאת.
 
עוד כתב נצ"מ חדד: "בעקבות הדיונים שנערכו בנושא הוחלט לפעול להקמת מערך מצומצם של מומחי מחשב אשר יסייעו ליחידה הארצית [לחקירות הונאה] במתן ייעוץ מקצועי, פיתוח תוכנות ייחודיות וכיוצ"ב, אולם לא ישולבו בחקירות עצמן, נוכח המגבלה החוקית דלעיל לפיה לא ניתן להפעיל מתנדבים בתחום החקירות. [...] בהמשך, ועל פי מידת הצלחת הפרויקט, תיבחן אפשרות להרחבת המערך".

פולישוק-בלוך פנתה לאגודת הסטודנטים ונשיאי האוניברסיטאות, וביקשה מהם לאתר סטודנטים למדעי המחשב, שיוכלו לשמש כמתנדבים ביחידת המשא"ז, שלדבריה ישמשו כגרעין הראשוני של היחידה. "אנחנו רוצים שכל דיכפין שרוצה לעזור לציבור, ויכול לעשות את זה מהכיסא שלו בלי לצאת לקור, יוכל לתת את השירות", אמרה פולישוק-בלוך לחיים ברשת. לדברי חדד, "היחידה הארצית לחקירות הונאה תגדיר רשימת קריטריונים הנדרשים מהמתנדבים, אשר תפורסם באינטרנט. האיתור המוקדם של מועמדים והמיון הראשוני ייעשה באגף קהילה ומשטרה, אשר יפנו את המועמדים המתאימים ליחידה הארצית לחקירות הונאה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by