ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם ל"במה חדשה" יש בלוגים 
 
 הכל התחיל בניסוי תמים. רימר. (צילום: מיכל גרוסברג)   
 
צבי טלית

בשקט בשקט, בלי ששמנו לב, כבר רצה לה ברשת העברית עוד מעצמת בלוגים בהתהוות. קורקי.נט הוותיקה מריצה כבר מאז ספטמבר ניסוי בלוגים קטן ואינטימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אם משוררי 'במה חדשה' וציבור הבלוגרים היו מאחדים כוחות, סביר להניח שהיו מגיעים לעולם בלוגי שירה בכמות גדולה יותר", כתב היום ארז ארליכמן בטורו "היומנאים", בהמלצה על בלוגים פואטיים. כתב, ולא ידע כמה הוא צודק: באתר קורקי.נט מתנהלת לה בחודשים האחרונים, בשקט ומבלי שיותר מדי אנשים יבחינו בה, בלוגיה ישראלית חדשה.
 
מקום ראשון בגוגל
 מקום ראשון בגוגל   
קורקי.נט פועל מאז שנת 1996 (עוד לפני שהבועה ידעה שהיא כזו), ומספק שירותי איכסון לאתרי תרבות עצמאיים כמו במה חדשה, בננות, דג אנונימי ופרוייקט בן-יהודה. כבר בחודש ספטמבר 2003 החל בועז רימר, האבא של קורקי.נט ובמה חדשה, להשתעשע עם Drupal, תוכנה בקוד-פתוח לניהול אתרים ותכנים.

המניע הראשוני לפתיחת הבלוגיה של קורקי.נט היה חדוות הניסוי של רימר. לדבריו, לא מדובר במהלך מכוון, אלא פשוט בניסוי כלים לתוכנה, אותה מצא באינטרנט. גם ישראבלוג, הבלוגיה הראשונה והפופולרית בישראל, הוקמה כפרויקט לימודי, כפי שסיפר מייסדה, יריב חבוט: "נתקלתי בכתבה על בלוגים ויצאתי לראות מה זה. לא לקח לי הרבה זמן לגלות שאין כלים נוחים לכתיבת בלוגים בעברית. אז ישבתי וכתבתי אחד כפרויקט לימודית והעליתי אותו לרשת"

מאז ספטמבר הצטרפו לבלוגיה של רימר כמאתיים איש. חלקם כותבים ותיקים, המוכרים מ"במה חדשה", וחלקם הגיעו בכלל מגוגל. מסתבר שתוצאת החיפוש הראשונה שמתקבלת בגוגל העולמי למילה העברית "בלוג" היא קורקי.נט.
 
 
רימר אומר שמאז שפתח את הבלוגיה בספטמבר הוא לא טרח לפרסם על הקמתה יותר מדי, אבל האנשים פשוט מגיעים לשם בכוחות עצמם. לדבריו, הסיבה שלא פירסם את הבלוגיה שלו נעוצה בכך שהיא עוד לא מוכנה לקהל הרחב.

"התוכנה עליה מבוססת פלטפורמת הבלוג היא תוכנת קוד פתוח, שעדיין סובלת מקשיי שליטה בשפה העברית (ע"ע באגים)". במסר נרגש לאומה קורא רימר לכל מי שיודע מה הוא עושה, להצטרף ולתרום מכישוריו למען קליטתה המהירה של Drupal והתאמתה לעברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by