ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ושמישהו ינסה לעצור אותו 
 
 
מערכת חיים ברשת

יון יוהנסן, ההאקר הנורווגי שפרץ את הצפנת ה-DVD בגיל 16 והפך לסמל מין גיקי, פיצח את ההצפנה של iTunes ללינוקס (את ההצפנה לחלונות הוא פיצח לפני חודש)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההאקר הנורווגי הצעיר, יון יוהנסן, לא נח לרגע. יוהנסן הצליח לעקוף את הצפנת המוזיקה של iTunes גם למשתמשים במערכת ההפעלה לינוקס, כך מדווח הרג'יסטר. לאלו שזקוקים לתזכורת על פועלו: כבר בנובמבר הוא הצליח לפרוץ את ההצפנה למערכת חלונות.

יוהנסן, אגדת רשת וסמן מין גיקי בהתהוות, הוא הנער שבגיל 16 פיצח את הצפנת ה-DVD – מה שגרםפ לקברניטי הוליווד להפעיל לחצים כדי שמשטרת נורווגיה תעצור אותו. המשטרה פשטה על ביתו, החרימה ציוד מחשבים, והעמידה את יוהנסן הצעיר למשפט בגין הפרות שונות של זכויות יוצרים. בית המשפט במדינה זיכה אותו מכל אשמה, וכן דחה ערעור של המדינה על פסק הדין. המדינה הודיעה כי לא תערער על פסק לבית המשפט העליון – כך שמדובר בשבוע די מוצלח ליוהנסן.

יוהנסן עשה זאת תוך שימוש בתוכנת הקוד הפתוח להזרמת סטרים, VideoLAN, "כשמריצים את VideoLAN תחת חלונות היא תכתוב את המפתח של המשתמש בקובץ. המפתח לא תלוי במערכת ולכן ניתן להשתמש בו גם בגירסת הלינוקס של VideoLAN Client", הסביר יוהנסן לרג'יסטר, והוסיף כי "אנחנו עומדים לגלות מה אפל באמת חושבת על שימוש הוגן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by