ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם מ-פ-ח-דים 
 
 לימור לבנת: ``עבריינים השתלטו על תעשיית המוזיקה``   
 
מערכת חיים ברשת

חברות המוזיקה מתחילות לשקשק מגל תביעות של ארגוני צרכנים ברחבי העולם, בזמן שהגולשים כל-כך מפוחדים, שהפסיקו כבר להוריד שירים מהרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית המוזיקה לא נהנית מהמצב בזמן האחרון והיא מתכננת להשיב אש. לאחר תקופה ארוכה שבה ירדו נתוני מכירות התקליטים, קיבלה התעשייה עוד חבטה, בצורת הזובור שעשה לה ארגון הצרכנים הבלגי, Test Aankoop.

הארגון הגיש ביום שני תביעה נגד חברות התקליטים הגדולות, שמנגנוני ההגנה שהן מתקינות על הדיסקים שלהן הופכות אותם לבלתי ניתנים לשמיעה במחשבים ובמכוניות, וכן מונעים מהם להקליט לעצמם עותק גיבוי פרטי – דבר חוקי לחלוטין.
 
 
הארגון הגיש את התביעה נגד חברות תקליטים, בהן Universal, EMI הבריטית, סוני ו-BMG הגרמנית, וחלקן כבר התחילו לחשוב על דרכים להשיב אש. Financial Times מדווח כי התאחדות החברות הגדולות בתעשייה, IFPI, כבר הספיקה למסור תגובה: "החוק האירופי מבהיר כי לחברות תקליטים ולבעלי זכויות יוצרים אחרים יש זכות להגן על עבודתם באמצעים טכניים".

דובר ארגון הצרכנים אמר לרויטרס: "אנחנו מנסים ליצור תקדים משפטי בנושא, מתוך ציפייה שארגוני צרכנות אחרים ילכו בעקבותנו", כך שלחברות המוזיקה יש בהחלט ממה לפחד.

במקביל, בצד השני של האוקיינוס האטלנטי (בארצות הברית, לאלה מכם שלא מבינים בגיאוגרפיה), הראה מחקר חדש (!) של פרוייקט Pew כי הגישה הכוחנית של RIAA כנראה עובדת. לפי המחקר, בעקבות ההגשה הסיטונית של תביעות נגד חשודים בהחלפת קבצים, ירדו נתוני הורדות הקבצים הלא חוקיות ירידה חדה – מ-35 מיליון גולשים שנהגו להוריד קבצים נותרו רק 18 מיליון. נתוני ההורדות בקאזאה ירדו ב-15% ואילו בגרוקסטר ירדו נתוני ההורדות ב-59%.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by