ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פעילי "העבודה" מתכננים הפלת שרתי הקואליציה 
 
 מזבלים את שרון (רויטרס; עיבוד מחשב: נענע)   
 
עידו קינן ועידו רוזנטל

פורום ההייטק של המפלגה הכריז מלחמה על תומכי התקציב: הפגזתם באימיילים עד להפלת השרתים; עו"ד רביה: מדובר בעידוד-לכאורה לעבירה; דובר העבודה: הגוף אינו רשמי, אם נעברה עבירה יש לפנות למשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחאה פוליטית באינטרנט מאפשרת לכל אזרח מרושת להפגין בלי להזיע או לחטוף כדור בברך. אבל את יוזמת המחאה החדשה של "א"י-טק", פורום ההייטק של מפלגת העבודה, אפשר להשוות להפגנה אלימה: הפורום קורא לגולשים להפיל את תיבות האימייל של הח"כים התומכים בתקציב 2004.

בהודעה באתר הפורום (פורום במובנו המפלגתי, לא האינטרנטי), ובמסמך Word שנשלח באימייל, קוראים "א"י-טק" ו"חזית אופוזיציה מאוחדת נגד התקציב" לצאת למאבק "בתקציב הרע הזה". מהות המאבק היא "להביע מחאה המונית! ביחד, בהמונינו נציף את תיבות הדואר האלקטרוני של ביבי, שרון, לפיד, ליברמן, וכל שאר חברי הקואליציה והממשלה".
 
ממשלה overloaded. מתוך ההודעה של פורום "א"י-טק"
 ממשלה overloaded. מתוך ההודעה של פורום "א"י-טק"   
דרך הפעולה היא הצפת תיבות הדואר של ח"כים ושרים התומכים בתקציב 2004, עד לחסימתן. להודעה מצורפת רשימת האימיילים של המותקפים, בהם כתובות אימייל בדומיינים של אתר הכנסת ושל לשכת ראש הממשלה, משרדי האוצר, הבטחון, החוץ, המשפטים ועוד.

הפצצת אימיילים פשוטה לא תשיג את המטרה כל כך מהר, ולכן נקראים הגולשים לצרף לאימייל קובץ גדול במיוחד, שיחנוק את השרתים. בהמשך מופיעות הוראות מדוייקות כיצד לעשות זאת ("לצרף attachment משמעותי – לקובץ המצורף יש לשנות את השם לשם ייחודי שהמצאת"), ואיך למנוע מהשרתים לזהות את האימיילים הללו כספאם ("להמציא 'נושא' או 'Subject' מקורי כדי לעקוף תוכנות החוסמות הודעות עם נושא זהה"). ואיך ידעו המפגינים שהפעולה הוכתרה בהצלחה? "אם קיבלת תשובה האומרת: system overloaded – הצלחנו!".
 
 
דיוויד אסיא, יו"ר חברת "מג'יק תעשיות תוכנה" וחבר בצוות ההיגוי של "א"י-טק", אמר לחיים ברשת שהופתע לשמוע על הקריאה להפיל את השרתים. "אמרו לי שקוראים שם למחות, וזה בסדר, אבל אמרו לי גם שכתוב שצריך להפיל שרתים, ואת זה בהחלט אסור לעשות. זה לא לגיטימי. צריך לשלוח אימייל מחאה, אבל לא לנסות לסגור שרתים – זה לא בסדר".

מי אחראי לקריאה הזאת?
"יש קבוצה שלמה של הפורום, ויש ועדה שמטפלת באתר. גיא [שפיגלמן, חבר נוסף בצוות ההיגוי – ע"ק וע"ר] אחראי עליה, אבל הוא נמצא ביפן. אני אשלח לו אימייל, ואני מעריך שאנחנו נמצא דרך עד הבוקר למחוק את הסעיף שמדבר על להפיל, אבל לא את זה שאומר למחות. אני תומך בכל מחאה לגיטימית וחוקית".
 
 

"עידוד-לכאורה לביצוע עבירה"

הצלחנו! אתר פורום "א"י-טק"
 הצלחנו! אתר פורום "א"י-טק"   
"ממש לא שמעתי על זה", אמר בועז דולב, מנהל חוות השרתים הממשלתית תהל"ה. "מספר חברי מפלגת העבודה כנראה גרם לכך שלא התרחשה התקפה", צחק דולב, והסביר ש"אם אין באימיילים שום דבר שמזהה אותם כספאם או וירוס, כנראה שהם יעברו. אבל יש לנו כלים שמטפלים בזה".

מלשכת דובר הכנסת נמסר: "מערכת האינטרנט של הכנסת מצויידת באמצעים טכנולוגיים שמונעים את קריסת האתר וקריסת מערכת הדואר. הכנסת נערכה ונערכת להתקפות כאלה והיא תדע להתמודד עימן".
 
עו"ד חיים רביה, מומחה לדיני מחשבים, חושב שמדובר בקריאה לבצע עבירה: "הם מעודדים לכאורה ביצוע של עבירה מסוג של שיבוש והפרעה לפעולת מחשב, בניגוד להוראות חוק המחשבים 1995. גם כאשר רוצים להביע מחאה, שהיא כשלעצמה לגיטימית, צריך לעשות זאת באמצעים חוקיים". יצויין כי הפעילים אינם חברי כנסת, ועל כן לא נהנים מחסינות שתגן עליהם אם תוגש נגדם תלונה במשטרה.

דובר מפלגת העבודה, יורם דורי, מסר כי המפלגה מתנגדת לכל דבר שאינו חוקי. "מדובר בפורום וולונטרי שאיננו חוג מאושר של המפלגה, ולכן אין למפלגה סנקציות עליו", אמר דורי. "אם מישהו סבור שאכן נעברה עבירה במקרה זה, שייגש למשטרה".
 

לא הפעם הראשונה

שרתי הממשלה הם מטרה פופולרית בקרב האקרים והאק-טיביסטים (האקרים פוליטיים) כאחד. במרץ 2001, הציף injustice, וירוס פוליטי פרו-פלסטיני, תיבות אימייל בשרתי משרדי ממשלה ישראליים. הווירוס הגיע בעשרת אלפים עותקים וגרם לעומס של מספר שעות, אבל הקובץ המזיק נחסם כבר בשרת, ולא הגיע למחשבי הממשלה.

במאי 2002 תכננה קבוצת ההאק-טיביסטים "הקולקטיב האלקטרו-היפי" הפלה של שרתי ממשל, באמצעות גלישה מסיבית אליהם, במחאה על הכיבוש. ההתקפה האטה את הכניסה לאתרים, ונוטרלה לאחר מספר שעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by