ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בלחץ? 
 
 היי חבר. רוצה לקנות חלונות בשקל?   
 
מערכת חיים ברשת

מקורות ממשלתיים מסרו ל-ynet: מיקרוסופט קוראת למשרדי הממשלה לרכוש מספר רישיונות מועט ממספר המשתמשים ובכך להוזיל עלות החוזה מולה. מיקרוסופט: להד"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זמנים קשים מביאים לפיתרונות נואשים. מיקרוסופט ישראל מצאה דרך חדשה לנסות ולהבטיח את מעמדה כספקית התוכנה הראשית של משרדי הממשלה בישראל. מקור ממשלתי דיווח אמש ל-ynet כי החברה פנתה למשרדי ממשלה שונים והציעה להם לדווח על מספר רשיונות קטן ממספר המשתמשים בפועל, ובכך ליצור הוזלה משמעותית. מיקרוסופט מכחישה את הדבר מכל וכל.
 
 
לאחר שהחשב הכללי של משרד האוצר הודיע כי חוזה המסגרת עימה לא יחודש, וכי מעתה תיאלץ מיקרוסופט לחזר אחר כל משרד ממשלתי בנפרד, מיקרוסופט מבינה כי היא נמצאת בבעיה. אולם במקום להוריד באופן משמעותי את מחיר הרישיונות שלה, דבר שמן הסתם יסייע לשכנע את משרדי הממשלה השונים לרכוש את מוצריה, מצאו נציגי החברה כי פשוט עדיף לבקש ממשרדי הממשלה לשקר ולדווח על מספר משתמשים קטן מזה הקיים במציאות.

למעשה, אם אכן כך הם פני הדברים, מדובר לא בעצימת עיניים, אלא בעידוד הלכה למעשה לפיראטיות תוכנה מהמדרגה הראשונה. מיקרוסופט ידועה במאבקה הבלתי מתפשר בתופעת הפיראטיות (ארגון BSA הוא למעשה גרורה של מיקרוסופט), אך למעשה הצעה כמו זו שמדווחים עליה הגורמים הממשלתיים היא קריאה לגזל מאורגן.

לכתב המחשבים של ynet נמסרה תגובת חברת מיקרוסופט שגורסת כי "לא היו דברים מעולם. הטענה איננה נכונה ואין לה כל קשר עם המציאות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by