ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"הארץ" מקים אתר על ספרים 
 
 החדש של שלי יחימוביץ`? פחחחחח. הנדלזלץ בצ`ט   
 
עידו קינן

כך אמר עורך מוסף "ספרים" של העיתון, מיכאל הנדלזלץ, בצ'ט עם הגולשים; הנדלזלץ: "אינני משוכנע שאפשרות התגובה המיידית, האלקטרונית, היא הדבר הנכון לתחום הספרים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך מוסף "ספרים" של עיתון הארץ, מיכאל הנדלזלץ, השתתף בשבוע שעבר בצ'ט עם גולשי אתר העיתון. בתשובה לשאלה של אחד מהם, חשף כי "הארץ" מתכנן הקמת אתר שיעסוק בספרים, בהתבסס על הכתבות והמאמרים בנושא, שמצהיבים בארכיוני העיתון. ראש מערכת האינטרנט של הארץ, אליחי וידל, אמר לחיים ברשת שהאתר כבר נמצא בהקמה.

"במערכת 'הארץ' נערכים דיונים על עיצוב אתר שיעסוק בספרים, ושיתבסס על מאגרי המידע של העיתון", השיב הנדלזלץ בצ'ט. "זהו תחום רחב מאוד ורב אפשרויות, וכדי לעשותו כראוי צריך אנשים ואמצעים – תחום שבו אנו מוגבלים, בוודאי בהשוואה ל'ניו יורק טיימס'. אנחנו ערים לנושא ולאפשרויות, ובוחנים אותם בזהירות. אני כשלעצמי לא משוכנע שאפשרות התגובה המיידית, האלקטרונית, היא הדבר הנכון לתחום הספרים, אבל זה כבר דיון פילוסופי ברמה אחרת".
 
 
הנדלזלץ, מה הסיפור?
"אין לי מה לבשר לאומה. יש דיונים מאוד מאוד מקדמיים על מה אנחנו עושים עם המאגרים שיש בעיתון בנושא ספרים, אבל עוד אין שום החלטה בנושא".

ראש מערכת האינטרנט של "הארץ", אליחי וידל, אומר שהאתר כבר נמצא בהקמה, אבל מסרב לספק פרטים נוספים: "מה שמיכאל אמר זה מה שאפשר להגיד עכשיו".

עורכת "גלריה", איריס מור, חשפה בצ'ט שהתקיים איתה ש"הארץ" עומד להקים אתר לקפטן אינטרנט. זה מקרי, או שזו אסטרטגיה שלכם לחשוף את הדברים האלה בצ'טים?
"זה במקרה יצא שאיריס הציגה משהו, והנדלזלץ אמר משהו אחר. הדברים מגיעים לשלב שבו כבר אין סיבה להסתיר אותם".

אגב, בתשובה לשאלה על השפעת האינטרנט על הכתיבה והספרות, כתב הנדלזלץ: "אין ספק שהאינטרנט (והתקליטורים) יחוללו שינוי גדול בספרות העיון. השפעת העולם הדיגיטלי על הספרות מורכבת יותר. מצד אחד, הרבה יותר קל לכתוב ולפרסם, כמעט ללא שום בקרה, עצמית או מערכתית. אבל באותה מידה, היעדר הבקרה עשוי לפגוע באיכות הטקסטים. באשר לקריאה: אני ממשיך לטעון שקריאה על מסך שונה באופן מהותי מקריאה של ספר. יש לכך גם סיבות פיזיות (עניינים של אור נשבר ואור חוזר). העובדה היא שבינתיים המחשב (וכל מחשבי כף היד ומחשבים דמויי ספר) לא החליפו את הספר. יהיו אנשים שיצרכו את הספרות שלהם באינטרנט, אבל רק בעוד כמה דורות נדע אם הספר יעבור מן העולם. אני מאמין שלא. המהנדס וחוקר ההמצאות האנושיות הנרי פטרוסקי כתב פעם שאבי ההמצאה (באנגלית מדברים על 'אם ההמצאה') הוא לא הכורח, אלא אי המושלמות של הקיים. לפי פתגם זה, המחשב לא מחליף את הספר מפני שהספר הוא, פשוט, מושלם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by