ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפט בינלאומי לחברות התקליטים 
 
 
מערכת חיים ברשת

ארגון צרכנים בלגי תובע את חברות המוזיקה הגדולות, שמערכות אנטי-פיראטיות שהתקינו מנעו מרוכשי התקליטורים לשמוע אותם במחשב או באוטו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמרו עליהם שהם אנטישמים, שהם פדופילים, שהם חיקוי עלוב לצרפתים. אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל. ארגון Test Aankoop, כלב השמירה של הצרכנים הבלגים, פתח את שנת 2004 במתקפה חזיתית כנגד תעשיית המוזיקה העולמית.

הארגון החליט לגרור את ענקיות המוזיקה EMI, סוני, BMG ויוניברסל לבית המשפט בעקבות החלטתן להתקין מערכות הגנה "אנטי-פיראטיות" על גבי התקליטורים שהן מוכרות. על כך דיווח אמש אתר הרג'יסטר.
 
 
בהודעה לעיתונות מסר ארגון הצרכנים כי בחודשים האחרונים נערמו במשרדיו המון תלונות לגבי תקליטורים שבהם הוטמעה הטכנולוגיה האנטי-פיראטית, כאשר רוב התלונות ממוקדות באלבומים "Laundry Service" של שאקירה, "1 Giant Laep" של פיית'לס ואוסף "Greatest Hits" של ביורק. ע"פ התלונות, ברוב המקרים לא ניתן להשמיע את הדיסקים הללו במחשבים ביתיים ובמערכות שמע במכוניות, והלקוחות שרכשו את התקליטורים לא יכולים להקליט לעצמם עותק גיבוי פרטי (דבר שהוא חוקי לחלוטין).

מדובר בפעם הראשונה בה מגיש ארגון להגנת צרכנים תביעה, שלמעשה נכנסת ראש בראש בתעשיית המוזיקה העולמית, לגבי נושא ההגנות כנגד פיראטיות אשר מפירות את זכותם של הצרכנים להשתמש במוצר שרכשו בכסף מלא.

בשנת 2001 תבעה אישה מקליפורניה לייבל עצמאי לאחר שזה הטמיע בתקליטורים טכנולוגיה שמנעה מאנשים להקשיב להם על גבי המחשב. העניין הוסדר לאחר שהחברה הכריזה על מדיניות החזרת מוצרים. מאז אותו יום מצאו חברות המוזיקה פתרון גאוני לעניין ופשוט התחילו לכלול אזהרה שתקליטורים עם הגנה לא מיועדים לרוץ על נגני DVD וכונני CD במחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by