ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש: HP לא תעשה לכם תעודות זהות 
 
 
מערכת חיים ברשת

ביהמ"ש בירושלים פסק כי המכרז להנפקת תעודות זהות חכמות שבו זכתה החברה, היה פסול; היקף המכרז הוערך בכ-100-200 מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט בירושלים החליט אתמול (רביעי), לבטל את זכייתה של חברת HP במכרז להנפקת תעודות זהות ממוחשבות. המכרז, בהיקף משוער של 100-200 מיליון שקל, נערך על ידי משרד הפנים, והזוכה הייתה אמורה להנפיק תעודות זהות חדשות לאזרחי ישראל, המבוססות על טכנולוגיית הכרטיס החכם.

במכרז, שעם פירסומו ב-2001 הוערך היקפו בכ-400 מיליון שקל, זכתה HP בינואר 2003, לאחר שמתוך 11 הצעות שהוגשו – ובהן הצעות של IBM ישראל ו-EDS – נפסלו 10 ונותרה רק הצעתה. חברת EDS עתרה לבית המשפט בטענה כי פסילת הצעתה למכרז נעשתה שלא כדין.
 
 
שופטת בית המשפט המחוזי, מוסיה ארד, קיבלה את טענות התובעים, וקבעה כי ועדת המכרזים של משרד הפנים לא פעלה כראוי, והתעלמה מאי קיום תנאי סף של המכרז בהצעה של HP. בין היתר, קבלן המשנה לייצור הכרטיסים שהציעה HP נשלט בידי מדינה זרה, וזאת בניגוד לתנאי הסף של המכרז.

דה-מארקר מדווח כי השופטת העבירה ביקורת גם על HP, וכתבה בפסק הדין כי "הזוכה במכרז לא קיימה תנאי סף, ובכלל זה הציעה יצרן כרטיסים שאיננו קבלן משנה, הציגה תו תקן בלתי מתאים, צרפה הצהרה מסויגת ובלתי בהירה מאת חברת הביטוח והציעה יצרן כרטיסים הנשלט בידי מדינה זרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by