ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האביר על השרת הלבן 
 
 סר טים (מתוך אתר הבית שלו)   
 
מערכת חיים ברשת

והנה עוד הוכחה לחשיבות האינטרנט בעולמנו – טים ברנרס-לי, מי שהמציא את ה-WWW קיבל תואר אבירות ממלכת אנגליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טים ברנרס-לי, מי שהמציא את הרשת העולמית (ה-WWW כפי שאנו מכירים אותה כיום), זכה לתואר אבירות מטעם מלכת אנגליה בשל עבודתו החלוצית בתחום המדע. ברנרס, שזכה לכינוי "האבא של הרשת", הגה לפני עשר שנים מערכת שמארגנת, מקשרת וסורקת דפי רשת.

ה-BBC דיווח כי ברנרס-לי סיפר כי הוא הרגיש מוזר מאוד לשמע הידיעה על הכתרתו כאביר, אך הדבר מחמיא לו מאוד. המדען הבריטי, העומד בראש קונסורציום הרשת W3C שבמכון הטכנולוגי בבוסטון (MIT), קיבל רק לפני מספר ימים את הבשורה כי הוא עומד לקבל את תואר אביר מסדר האימפריה הבריטית. הידיעה, אגב, הגיעה בטלפון ולא באימייל.
 
 
הפיסיקאי שיצר את תוכנת ההייפרטקסט (שבעצם גרמה למהפכת הרשת) לפני כעשור, עשה זאת על מנת לסייע למדענים לחלוק בקלות ממצאים ומחקרים על גבי רשת מחשבים. בתחילת שנות התשעים זכתה התוכנה לשם "world wide web" והיא היא הבסיס לרשת כפי שאנו מכירים אותה כיום.

בראיון שהעניק לא מכבר ל-BBC אמר סר טים כי ההמצאה שלו היא "סתם עוד תוכנה", וכי במקור הוא רצה שהיא תעזור ליצור הבנה. "הרעיון המקורי של הרשת היה ליצור מקום שיתופי בו ניתן לתקשר באמצות שיתוף מידע".

לדברי סר טים הכבוד לו הוא זכה מהווה בעצם אישור לכך שהאינטרנט הפך לכלי עולמי עוצמתי, וכי אין המדובר בטרנד חולף. "היה זמן בו אנשים הרגישו שהאינטרנט הוא עולם אחר, עכשיו הם מבינים שבעצם מדובר בכלי שאנו משתמשים בו בעולם הזה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by