ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית סחיטה מתקדמת 
 
 
ברנרד וורנר, רויטרס

לא עוד מגזרות נייר יצירתיות – אומני הסחיטה גילו את הרשת ונפלאותיה, והחלו לשלוח מכתבי איום וסחיטה לעובדי המשרדים במגזר העיסקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אופנה אירופאית חדשה מאיימת להשתלט על העולם: סחיטה מקוונת במקום העבודה. מומחי אבטחה וגורמים משטרתיים בלונדון מסרו כי סחטני-רשת החליטו לפנות לפלח שוק חדש ומבטיח, והחלו לאיים על עובדים במשרדים שונים כי ימחקו להם קבצים על המחשב או ישתילו להם תמונות פורנו (שיגרמו לפיטורים מבישים) אלא אם כן ישלמו להם כופר.

תוכנית הסחיטה, אשר הגיחה לאוויר העולם לפני כשנה, אינה מפלה כלל ועיקר והיא מכוונת אל כל מי שמדורג במעלה הסולם התאגידי ויש לו במשרד מחשב שמחובר לרשת.

בדר"כ זה מתחיל עם אימייל שבו מופיע איום כי לשולח הדוא"ל, יש את היכולת להשתלט על המחשב של העובד באמצעות פירצת אבטחה ברשת המשותפת של החברה. באימייל מופיעה דרישה לתשלום כופר (בפעם הראשונה מדובר בסכום נמוך יחסית של 20 עד 30 יורו), ואם לא יועבר הסכום הנ"ל יתקפו הסחטנים את המחשב בעזרת תוכנה למחיקת קבצים או שישתילו במחשב קבצי תמונה של פורנוגרפיית ילדים.
 
תלחץ מהר ותקבל תשובה
 תלחץ מהר ותקבל תשובה   
"הם יארבו למזכירה הנחמדה שלא עשתה שום דבר רע. כאשר היא מקבלת מכתב כזה היא תשאל את עצמה מה לעשות, תכניס את פרטי האשראי שלה ותעביר את הכסף לחשבון הבנק של הפושע, בתקווה שהוא יעלם", אמר לרויטרס חוקר בריטי, מומחה בפשיעה מקוונת.

הקצין יעץ שלא לשתף פעולה עם הנוכלים. "אם מישהו משלם להם, גם אם זה בסה"כ 20 יורו, הם מזהים אותו כמטרה רכה. הם יחזרו אליו פעם נוספת והפעם ידרשו יותר כסף". מה שמצביע על כך כי אין שוני גדול בין מעשי הסחטנות הקלאסיים לאחיהם הצעירים שברשת, רק המדיום השתנה: לא עוד הדבקת אותיות שנגזרו מהעיתון, כי אם אימייל. הרבה יותר נוח ואלגנטי.

בדברי ימי הימים של הפשיעה המקוונת, נחשבת הסחיטה המשרדית כאחד מסוגי הפשעים שיותר קשה לפותרם. כיוון שהכופר הוא בדר"כ כסף קן, אנשים מעדיפים פשוט לשלם אותו ולהיות בשקט. המשטרה גורסת כי רוב המקרים פשוט לא מדווחים אליה.
 
 
לדברי המשטרה כנופיות הפשע הפכו את הסחיטה המקוונת לעסק די פופולרי בשנה האחרונה. אחד הכלים המועדפים על הסחטנים הוא מתקפת מניעת השירות (DDOS) על הרשת של החברה המותקפת. מדובר באמצעי די פשוט ולא מתוחכם, אבל הוא בהחלט נחשב לכלי יעיל להפלת רשתות ואתרים.

עשרות חברות, במיוחד בקנה מידה קטן ובינוני, מקבלים איומים ודרישות להעביר כספים לחשבון הבנק של הפושעים, או שעוצמת התקיפות תיגבר.

אך המשטרה יודעת גם על מקרים בהם רק נשלחו איומים ריקים (ללא תקיפה מוקדמת של הרשת). במקרה כזה, כל מה שעושים העבריינים הוא לשלוח המון אימיילים. מספיק שקומץ קטן מבין המכותבים ישתף פעולה, והנה לכם יופי של דמי חנוכה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by