ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול "בגיר" – מחר "קומברס"? 
 
 גם הם היו בהיי-טק, ועכשיו הם באיווה   
 
מערכת חיים ברשת

תאגידים אמריקאים מעבירים משרות צווארון לבן להודו ולסין וגורמים למכת אבטלה בקרב עובדי ההיי-טק בארצות הברית: עד 2014 יהיו 2 מיליון מתכנתים עם המון זמן פנוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במדינות המערב מחוייבות חברות, מפעלים ובתי עסק לתת לעובדיהן לא רק שכר מינימאלי, אלא גם זכויות סוציאליות, ביטוח בריאות ושאר ירקות המאפשרים לבני אדם לחיות ולהתפרנס בכבוד. רק שלהחזיק עובד משכיל ומיומן נעשה קצת יקר מדי לחברות, היום כשיש לנו גלובליזציה ושוק חופשי ומדינות עולם שלישי עם המון רעבים שישמחו לתפור לנו נעליים במכלאות שמשלמות חצי דולר ליום.

גם בישראל התופעה מוכרת – מפעלי טקסטיל עוברים מזרחה, לירדן או לסין, שם האנשים עניים יותר ושכר המינימום נמוך משמעותית – ואנשים שעבדו במפעל במשך שנים מוצאים את עצמם חסרי עבודה ועתיד. מי שחשב שהתופעה תישאר נחלתם של עובדי הטקסטיל – טעה ובגדול.

בארצות הברית, המעצמה היחידה בעולם, התחילה גם תעשיית ההיי-טק להעביר מפעלים להודו ולסין, שם ניתן למצוא מהנדסים, מתמטיקאים ותוכניתנים מיומנים שישמחו לעבוד בשכר זעום ביחס לעובד אמריקאי בעל השכלה וניסיון דומים. הגדולות כבר עושות את זה – מיקרוסופט, IBM, AT&T והתופעה ממשיכה להתפשט.
 
 
מסוכנות הייעוץ הפיננסי, Morgan Stanley, מעריכים כי בשלוש השנים הקרובות יוכפל מספר העובדים בעולם השלישי לכ-150,000 – וזאת על חשבון עובדים אמריקאים שיאבדו את עבודתם. ואנליסטים צופים כי עד 2014 יועברו 2 מיליון (!) משרות צווארון לבן מארצות הברית למדינות עניות יותר.

ראשי התעשייה משתדלים למנוע דיון ציבורי בתופעה, כדי למנוע התאגדות ומחאה הן מצד עובדי התעשייה והן מצד הממשלה, שמן הסתם לא תהיה מאושרת מבציר המובטלים החדש. "הבעיה היא שחברות לא בטוחות אם זה פוליטיקלי קורקט לדבר על זה", אמר לרויטרס ג'ק טראוט, מנהל סוכנות ייעוץ, והסביר כי פשוט "לאף אחד אין מושג איך אפשר לעשות לתופעה ספין שיאיר אותה באור חיובי".

בכלל, השנה ייערכו בארצות הברית הבחירות לנשיאות, ואף נשיא לא רוצה לראות אנשי צווארון לבן מובטלים. חברות מודעות לכך שבמהלך מסע הבחירות, חברה שתצטייר כאחראית על אבטלה תחטוף מכל הכיוונים ומכל המועמדים. וזה מאוד לא נעים ליחסי הציבור.

במיקרוסופט, למשל, ממש מפחדים. כדי להוריד פרופיל, התאגיד הסיר את שמו מהאוטובוסים שמסיעים את עובדיו בהודו לעבודה. אבל מיקרוסופט אינם היחידים, חברות נוספות מבקשות שלא למשוך תשומת לב למגמת העברת המשרות שלהן למזרח.

התופעה, שזכתה לכינוי "Offshoring" תוארה בידי אלן טונלסון מהמועצה לעסקים ותעשייה בארצות הברית כ"לשלם משכורות של סין ולמכור במחירים של ארצות הברית" והוסיף כי בכל הנוגע לארצות הברית, "הם לא יוצרים תנאי מחייה טובים יותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by