ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לראות לשלג את הלבן שבעיניים 

לראות לשלג את הלבן שבעיניים

 
 
הילה בקמן

הילה בקמן, ירושלמית שאכלה פתיתי שלג לארוחת בוקר, מביאה למי שלא גדל על הלבן-הלבן הזה קצת מורשת קרב בנושא; אתרי השבוע בסימן שלג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתל אביב שחונת השלגים, אני מתרפקת על זכרונות ילדות מושלגים בירושלים, על ימי חסד בהם הכל עטה אט אט פתיתים לבנים, עד שהתכסתה העיר כולה בשטיח לבן, יפה וחגיגית לקראת בואו של חג השלג – מתת אל שאצרה בתוכה חופש, טקסים ועונג לא צפויים.

ימי שלג בשבילי היו יותר מעוד יום חופשי מלימודים. הם היו גם הימים בהם הגיעה שעת הנפנוף הגאה בערדלי הגומי הצהובים שלי, שעת היציאה החוצה עם שלל ירקות, מקלות ופריטי טקסטיל מרופטים, וגלגול, יחד עם שאר ילדי השכונה, של כדורים לבנים שישמשו כאיברי הטורסו השמנמן של האיש המושלג, יציר כפינו, וכתחמושת צוננת לקרבות שלג פרועים.

השבוע מוקדש המדור למשקע החורפי הלבן שאחראי על כמה רגעי אושר בילדותי, לטובת אלה שההנאה הזאת נחסכה מהם, ולבני המזל שזוכים לחוות אותם.
 
 
פתיתי שלג ניבטים מבעד לעדשת המיקרוסקופ ביופיים המרהיב והייחודי, נבדלים בצורתם אלה מאלה. אלא שמעטים הם האנשים שמזדמן להם לשים את ידם על פתית שלג אותנטי, ופחותים בכמותם הם אלה שמחזיקים מיקרוסקופ בביתם, ועוד יותר מעטים הם אלה שנמנים על החתך של אותן שתי קבוצות מיעוט. בנוסף לכך, צורתם של הפתיתים משתמרת אך לרגעים מעטים לאחר צניחתם על פני הקרקע. תצריף כל אותם גורמים מכשילים מניב סיכוי לחזות ביופיים הארעי המשול באחוזים לכמות המעלות שהם מחוללים. כאן תוכלו לשטוף את עיניכם, בלי הגבלת זמן או נסיבות, בפלא המרהיב.
 
 
אם ייצוגם הדיגיטלי של הפתיתים לא מספק אתכם, ומפעמת בכם רוח יצירתית אקספרימנטלית, תוכלו ליצור גבישי שלג במו ידיכם, בעזרת הקלקה והנעות עכבר.
 
 
 
עוד לא יצא לי לבנות איגלו, וגם לא להכיר מישהו שבנה בעצמו. תמיד סיקרן אותי איך, למען השם, עושים זאת האסקימוסים. אני לא יודעת אימתי ואם בכלל יזדמנו לי הכוח והמשאבים הנדרשים לכך, אבל למקרה שאיקלע למצב חירום ואאלץ לקבוע את משכני בשממה המושלגת, אשנן את מלאכתם של האסקימוסים.
 
 
ישנם כיופים שרק השלג מזמן. פחותי המזל חשוכי השלג יכולים גם ליהנות מקרב שלג קבוצתי מותח – מקמו בעזרת העכבר את הקבוצה האדומה ושחררו כדי לירות; או לעלות על סנובורד, לגלוש במורד ההרים המושלגים, לעבור בין כל זוג עצים ולהיזהר מהסלעים המכשילים בדרך, בכמה שפחות זמן – השתמשו בחיצים הימני והשמאלי כדי להתכוונן ולהתענג על הצפת האנדרנלין בזמן שאתם מתפרעים עם ביצועי סנובורד מרשימים.
 
 
ולסיום, גלריית פסלי שלג, שונים קצת מהיצור עגלגל האיברים והתמים שהייתי שותפה ליצירתו בילדותי.
 
 
וזיכרו, אל תאכלו מהשלג הצהוב!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by