ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האדם שבסדאם ינצח 
 
 אני זוכרת ימים יפים... (רויטרס)   
 
צבי טלית

מה היו המילים הפופולריות ביותר השנה ברשת? המלחמה בעיראק כבשה את מנועי החיפוש באינטרנט, המקום היחידי בו הביס סדאם את בוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש משהו בסוף השנה שתמיד גורם לנו להביט אחורה, להציץ מה עשינו במהלך 365 הימים שחלפו, להעלות זכרונות שבנסיבות אחרות לא בטוח שהיינו טורחים לנער מהם את האבק. גם אתרי האינטרנט עובדים ככה.

לקראת הימים האחרונים של חודש דצמבר, עומדים להתקיף אתכם מכל עבר (גם כאן בחיים ברשת אתם לא באמת בטוחים) בשפע אינסטנט נוסטלגיה עם כותרת מקורית בסגנון "2003, השנה שהייתה".

אתר yourdictionary.com, העוסק בימים כתיקונם בשירותים מילוניים, פירסם בסוף השבוע רשימה המסכמת את שנת 2003 בכל הנוגע למילים שהסתובבו ברשת האינטרנט. מסתבר כי הרוב המכריע של המילים והביטויים מצביע על כך שלמלחמה בעיראק היה רייטינג מצויין.
 
 
מסתבר שהמילה אותה חיפשו השנה יותר מכל היא המילה "Embedded" (משובץ, מצורף). המילה הזו הופיעה ברוב הפעמים בהקשר לכתבי רשתות התקשורת, אשר סיקרו את המלחמה כאשר הם ישובים בג'יפים של הצבא האמריקאי ומסתכלים על העולם מנקודת מבטו. המילה הזו תפסה את הבכורה, ואחריה הופיעו מילים זניחות כמו "Blog" ו-"SARS" (מישהו בכלל זוכר מה היא אומרת?).

גם בקטגוריית השמות שחיפשנו הכי הרבה פעמים לקחה עיראק את הקופה. פה הביס סדאם חוסיין, שלקח את המקום הראשון, את הנשיא האמריקאי (2), את האפיפיור (7), ואפילו את פריס הילטון (9), יורשת המיליארדים שכיכבה לאחרונה ברשת בנסיבות שהיא הייתה שמחה לוותר עליהן.

רשימת המילים והביטויים של השנה המופיעה באתר האמריקאי כוללת גם רשימות של עשרת הביטויים הכי פופולריים, ביטויי סלנג, שמות המוצרים המובילים של השנה ומולם שמות המוצרים הגרועים של השנה.

אבל בלי שום תחרות, החלק השווה ביותר הוא אוסף קצר הכולל את מיטב אימרות השפר האומללות ביותר של ג'ורג' W בוש, הנשיא הכי עילג שאמריקה ידעה. הרשימה מכילה את חמש שגיאות ההגייה היותר צורמות שהנשיא הצליח להנפיק השנה.

בסוף הרשימה מופיעה לה המילה המדוברת ביותר על הפלנטה. מדובר במילה שחדרה כמעט לכל שפה בכל קצווי תבל: OK. לפי אחת התיאוריות, OK חדרה אל השפה האנגלית אי שם בשנת 1830, כאשר הופיע לראשונה כבדיחה בעיתון בבוסטון שפירסם את המילים “Oll Korrekt” (בתרגום חופשי: "הקול נחון"). מאז התקצר הביטוי לכדי מילה אחת בת שתי אותיות, אשר התגלגלה להיות המילה הפופולרית ביותר בעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by