ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החיפושיות חוזרות 

החיפושיות חוזרות

 
 
רביב הרשקו

ג'ון, ג'ורג', פול ורינגו מחכים לכם בטרמפיאדה. משחק מחשב חדש מנסה להחזיר עטרה ליושנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גרוטאה או פצצה? חיפושית בפעולה
 גרוטאה או פצצה? חיפושית בפעולה   
Beetle Crazy Cup, או "החיפושית המשתוללת" בעברית, הוא משחק המירוצים החדש של חברת InfoGrames. קרוב לשליש ממשחקי ה- PC החדשים אותם מפיצה InfoGrames העולמית (לא כולל GT Interactive) הם משחקי מירוצים, כאשר משחקי סידרת Test Drive תופסים את רוב המקום ברשימה. למרבה המזל, Beetle Crazy Cup (או Beetle Buggin` באמריקאית) מצליח להבדיל את עצמו מהעדר, הודות לכמה אלמנטים מקוריים, חלקם חיוביים וחלקם, מה לעשות, חיוביים פחות.

כמשתמע משמו, החליטה InfoGrames, בשיתוף חברת המכוניות וולקסווגן, לבסס את המשחק על מכונית החיפושית המפורסמת, שכולנו אוהבים וזוכרים (או לא רוצים לזכור, לאלו מאיתנו שסחבו גרוטאה משנות ה- 70 במשך 20 שנה, בלי מזגן, בלי הגה כח, ובלי יותר מדי כבוד עצמי) לכבוד השקת הגרסה המודרנית (והמדהימה) של הרכב הקומפקטי.
 
תחרויות קפיצה לרוחק. חיפושית ענקית
 תחרויות קפיצה לרוחק. חיפושית ענקית   
המשחק כולל יותר מ- 50 (!) דגמים שונים של מכונית החיפושית, בוריאציות שונות ומשונות. החל בחיפושית הרגילה והמוכרת, דרך חיפושיות באגי קופצניות וכלה בהכלאות מוזרות בין חיפושיות למשאיות 4X4 מפלצתיות. בשורה התחתונה, מבחר המכוניות פשוט עצום. חשוב לציין, שלא ניתן לבחור את כל המכוניות בתחילת המשחק (ליתר דיוק, לא ניתן לבחור את רובן). ככל שמתקדמים ומצליחים במירוצים, יותר ויותר מכוניות "נפתחות" בפני השחקן, אלמנט מוכר ממשחקים רבים אחרים.

מלבד אופציות המרוץ הרגילות, ניתן להשתתף בתחרויות קפיצה לרוחק מוטוריות (עולים על רמפה ועוצמים את העיניים), חגיגות ריסוק ומעיכה (עולים על 4X4 ועוצמים את העיניים) ומירוצי חופים רומנטיים (עולים על החוף ועוצמים את העיניים). בסך הכל, ניתן לקחת חלק בחמש חוויות חיפושיתיות חביבות. בניגוד ל- Porsche Unleashed, הפרק האחרון (בינתיים) בסידרת משחקי Need for Speed, פרק המוקדש כולו לחברת פורש, הושם הדגש ב- BCC על נהיגת ארקייד פשוטה, מהירה וחסרת מעצורים, ולא על נהיגה מציאותית בעלת אלמנטים טכניים.
 
הרבה נוסטלגיה, אבל הילדים ישימו לב? חיפושית על החוף
 הרבה נוסטלגיה, אבל הילדים ישימו לב? חיפושית על החוף   
אין ספק שהמשחק נוטה לצד הקליל של משחקי המירוצים, ולכן הוא מיועד בעיקר לשחקנים צעירים. דבר נוסף הראוי לציון הוא האווירה המסוגננת והייחודית אותה בחרה Infogrames להשרות על המשחק, אווירה המצדיעה לשנות השישים העליזות ומורכבת מממשק וסרט פתיחה צבעוניים ופסיכודליים עד מאוד, פסקול סיקסטיז אקסקלוסיבי , וכמובן, הכללת דגמי החיפושיות העתיקות ביותר.

ספק רב אם ילדים צעירים, קהל היעד הישיר של המשחק, יעריכו את ההשקעה הנוסטלגית הרבה הקיימת במשחק. מעבר לממשק הפרחוני, הגרפיקה במשחק עצמו טובה, אך לא טובה מאוד. המכוניות מבריקות וצבעוניות, המסלולים מגוונים במראם וכוללים אפקטים מרשימים של יום ולילה, מזג אוויר ועוד.

למרות זאת, אין מה להשוות בין הביצועים הוויזואליים של המשחק לבין הביצועים המדהימים של NFS החדש. שני המשחקים שוחררו לשוק הישראלי בהבדל של יומיים-שלושה, ולמרות שתחרות היוקרה לא הוגנת במיוחד (בדיוק כמו שלא ניתן להשוות בין חיפושית לפורש), היא עדיין קיימת, ולא מחמיאה לחיפושית הקופצנית.
 
 
אחד מיתרונותיו הגדולים של BCC הוא מחירו הזול. המשחק אמור לעלות כ- 50 שקלים פחות ממתחריו, סכום לא קטן כאשר מתייחסים לעובדה שהרוכשים הפוטנציאלים של הכותר הספציפי הזה הם הורים (ודודים, וסבים, וסבתות) המבקשים לקנות מתנה לילד. במקרים כאלה, למחיר יש חשיבות עליונה.

בשורה התחתונה, Beetle Crazy Cup הוא משחק מירוצים זול, מקורי וקליל, לא מדהים במיוחד ולא שובר שיאים, שינעים את זמנם של ילדים צעירים וחובבי חיפושיות מושבעים (אם יש דבר כזה). מי שמחפש מירוץ עמוק ומציאותי (ויקר) יותר, יעדיף לבחור במשחק הפורש (או לחכות לגל ה- Test Drive הבא שאמור לשטוף אותנו בקרוב). האחרים ייהנו מהגרפיקה הצבעונית ומהמבחר העצום של מסלולים ורכבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by