ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 

חדשות הייטק

 
 
יוני שדמי

נאצים, נפילות בנאסד"ק, ושאר מרעין בישין בחדשות ההיי-טק של השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידות חריפות. סוחרים לחוצים בנאסד``ק
 ירידות חריפות. סוחרים לחוצים בנאסד``ק   
רוב החברות שעוסקות בסחר אלקטרוני בלבד ייעלמו עד 2002, מעריכה חברת האנאליסטים הבלתי נלאית פורסטר ריסרץ`. "אני מאמין שבכל קטגוריה מסחרית יישארו לא יותר מ3 חברות מובילות. התחרות הופכת קשוחה יותר בעקבות הגידול בהשקעה במסחר באינטרנט על ידי החברות המסורתיות", כך ג`ו סויר, אנליסט בכיר בחברה.

חברת סוני הכריזה השבוע כי תחל למכור מוסיקה ברשת, וכי כבר בסוף החודש הנוכחי ניתן יהיה לרכוש ולהוריד קבצי מוסיקה של לוריין היל ולהקת פרל ג`אם דרך אתר החברה. הקבצים יופצו בפורמט מאובטח שלא יאפשר העתקה פיראטית ומחירו של כל סינגל יעמוד על 3.49 דולר.

מדד הטכנולוגיה נאסד"ק צנח בשלושת הימים האחרונים ב15.5% אחוז, עם ירידה חריפה של 7.1% אחוז בלילה שבין רביעי לחמישי. המדד צנח ל3769 נקודות, ונעצר לראשונה זה 3 חודשים מתחת לרמת 4000 נקודות. אחת הגורמות לירידה הייתה מניית מייקרוסופט, שאיבדה 5% מערכה לאחר שבנק ההשקעות גולדמן סאקס הסיר אותה מרשימת המניות המומלצות שלו. גם מי שברח למניות היותר מסורתיות נתקל בירידות - מדד הדאו ג`ונס ירד ב1.4 אחוז.
 
 
לא מרים ידיים. גייטס
 לא מרים ידיים. גייטס   
דירקטוריון בזק אישר השבוע את ביצוע הזרמת חלקה היחסי של בזק, בסך 12 מיליון דולר, לחברת הלווין YES שבזק מחזיקה ב30 אחוז ממניותיה. בנוסף אישר הדירקטוריון את השתתפות בזק בהזרמות כסף נוספות שתידרשנה לYES לצורך מימון פעילותה בעתיד.

חברת סיסקו סיסטמס, יצרנית ציוד המחשבים הגדולה בעולם, הודיעה היום כי היא עומדת לרכוש את הסטארט-אפ הישראלי פנטקום תמורת 118 מיליון דולר במניות. פנטקום עוסקת בייצור מוצרי יישום מתקדמים לרשתות תקשורת.

לאחר שחטפה בשבוע שעבר מכה קשה ממשרד המשפטים האמריקאי, עומדת חברת מייקרוסופט בסכנת טביעה תחת כ115 תביעות פרטיות שונות שהוגשו נגדה בשל ניצול לכאורה של מעמדה המונופוליסטי בשוק מערכות ההפעלה. התביעות השונות ינסו להשתמש בהכרעתו ההיסטורית של השופט ג`קסון כראייה במשפט.
 
ועוד מייקרוסופט: החברה הכריזה כי תתרום כספי פיצויים שישלמו לה גנבי תוכנות בתוכניות לימוד שיחנכו לשימוש חוקי בתוכנה. במקביל, מחשבים שיוחרמו במסגרת המאבק בפיראטיות תוכנה, יועברו לילדים נזקקים ומוסדות חינוך. על פי הערכת החברה, החברה תאסוף מפיראטים מחשבים וכסף בשווי כולל של 800 אלף שקלים.

ופעם שלישית מייקרוסופט: החברה הודיעה השבוע כי היא קונה 60 אחוז ממניות חברת הכבלים היפנית טיטוס, מפעילת הטלוויזיה בכבלים השניה בגודלה במדינה. הרכישה עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית ההתחברות של מייקרוסופט עם חברות הכבלים, בניסיון להרחיב את תחומי פעילותה מעבר למחשב וחדר העבודה ולתוך הטלוויזיה והסלון המשפחתי.

וחדשות טובות לאנשי היי-טק ישראלים ששואפים ארה"בה - לאמאר סמית, יו"ר וועדת ההגירה של הקונגרס, הציע השבוע חקיקה חדשה שתאפשר הוצאת מספר בלתי מוגבל של אשרות עבודה וכניסה (ויזות) לארצות הברית לאנשי היי-טק בשלוש השנים הקרובות. סמית אומר כי ההצעה באה לענות על הדרישה הגוברת בכוח אדם של תעשיית ההיי-טק האמריקנית, שסובלת, כמו אחיותיה ברחבי העולם, מחוסר עצום באנשי מקצוע מיומנים.
 
אחותי, זה בסדר. דוגמנית וסלולארי
 אחותי, זה בסדר. דוגמנית וסלולארי   
למרות פירסומים שאומרים ההפך, טען השבוע פרופ` יוסף ריבק, סגן מנהל בית החולים איכילוב ומומחה לרפואה תעסוקתית, כי הקרינה שגורם טלפון סלולארי קטנה פי 20 אם משתמשים באוזנייה. "קראתי על הפרסומים שהשימוש באוזנייה מגביר את הקרינה פי שלוש", אמר ריבק למעריב, "אבל המחקר שקבע זאת לא פורסם בירחון רפואי, ואני לא יודע מי עומד מאחוריו ומה הם האינטרסים הכלכליים שלו".
 
מי באתר? תוכנת IR, גירסת זי-די-נט
 מי באתר? תוכנת IR, גירסת זי-די-נט   
אינטל הודיעה השבוע כי החל מאמצע חודש מאי, היא תאפשר למשתמשים להוריד בחינם תוכנת אבטחה מתקדמת לשימוש ביתי. התוכנה מאפשרת למשתמש להצפין קבצים, וכוללת כלים לחתימה דיגיטלית שמאפשרים זיהוי וודאי של משתמשי אינטרנט.

אחרי חודש של הרצת ניסיון (שכלל גם פריצה של האקרים), הושק השבוע הפורטל MSN ישראל באופן רשמי, ופצח באותה הזדמנות בקמפיין שכולל פרסומות ברדיו ובטלוויזיה. מלבד שירותי פורטל כמו דואר HotMail בעברית, מציע האתר גם תכנים שונים כמו אינדקס מנענע, וחדשות מגלי צה"ל וגלובס. לרגל האירוע הגיע ארצה משה ליכטמן, יהודי טוב ומנהל חטיבת האינטרנט העולמית של מייקרוסופט.

חברת מולטימייט הישראלית, מפתחת תוכנת המסרים המיידיים IR, הודיעה כי האתרים ZDNET וgo2Net חתמו על הסכם שיתוף פעולה עסקי עם החברה, וכי מיליוני המבקרים באתריהן יוכלו מעתה לתקשר ביניהם באמצעות .IR הגרסאות הייחודיות של התוכנה שפותחו עבור שני האתרים מעוצבות כך שיזכירו את העיצוב המקורי של האתרים.
 
יצרנית המעבדים AMD עומדת לחשוף את המעבד החדש והזול שלה, ת`אנדרבירד, בשבועות הקרובים. הת`אנדרבירד ("ציפור הרעם") הוא תשובתה של AMD למעבד החדש שאינטל מפתחת, ווילמאט שמו, שלטענת אינטל יעבוד במהירות של עד 1.5 ג`יגה-הרץ. בנוסף, במה שהופך להרגל קבוע, הפתיעה AMD את האנאליסטים והודיעה על מכירות רבעון כמעט כפולות מהצפוי.
 
שיא חדש. שר הטבעות, הגרסה המוסרטת
 שיא חדש. שר הטבעות, הגרסה המוסרטת   
חברת אמאזון.קום הודיעה השבוע כי היא אינה מתכוונת להפסיק את מכירת הספר "הפרוטוקולים של זקני ציון". בהודעה החברה, שפורסמה בין השאר בעקבות פנייתו של השר מיכאל מלכיאור, נאמר כי למרות שהיא חולקת על הכתוב בפרוטוקולים המזויפים, המתארים כיצד נרקמה כביכול קנוניה יהודית בינלאומית, היא אינה מתכוונת לפעול כצנזור.

1.7 מיליון משתמשים הורידו את הפרומו של הסרט החדש המבוסס על טרילוגיית ספרי הפנטזיה "שר הטבעות" מאת ג`. ר. ר. טולקין ב24 השעות הראשונות בהן הוא הועלה לרשת. מספר זה גדול אף ממספר המורידים של הפרומו של "אימת הפנטום", הפרק הראשון החדש של סדרת "מלחמת הכוכבים", שנחשב לקובץ המולטימדיה המורד ביותר בתולדות האינטרנט.
 
מספר משתמשי האינטרנט בסעודיה עלה ביותר מ160 אחוזים מאז שהתאפשר חיבור כמעט-חופשי בסטנדרטים מקומיים בשנה שעברה, וכעת המדינה עומדת בין חמש המדינות הערביות המובילות מבחינת גידול בחיבור לרשת. חברת הטלה-קומוניקציה הסעודית מסרה כי בפברואר היו כמאה אלף מנויי אינטרנט בסעודיה, והמספר הזה אמור לשלש עצמו בתוך שנה.

"הליגה הבינלאומית למניעת גזענות ואנטישמיות", קבוצה צרפתית הפועלת נגד גזענות, הודיעה השבוע כי היא תובעת את הפורטל יאהו!, משום שזה מאפשר מכירת מזכרות נאציות באתר המכירות הפומביות שלו. הקבוצה אמרה כי היא מתכוונת להוציא צו מניעה נגד הפורטל. דובר מטעם יאהו! סירב להגיב בנושא.

יו"ר הכנסת אברהם "אני בעידן הפוסט-אינטרנט" בורג צבר השבוע קצת יחסי ציבור בחינם כשקרא לקיים בעתיד את הבחירות לכנסת באמצעות האינטרנט. בורג אמר את הדברים בכנס בין לאומי למיחשוב, ממשל ומנהיגות של חברת התוכנה מייקרוסופט בסיאטל, שם גם דיבר על פרוייקט מרכז המחקר והמידע שמוקם בימים אלה ואמור לאפשר לחברי כנסת לקבל מידע באופן עצמאי מהאינטרנט במקום לקבל מידע רק דרך פילטרים של פקידי ממשל.

ביוזמה הגדולה ביותר אי פעם לאתר את בעליהן החוקיים של יצירות אמנות שנגזלו על ידי השלטונות הנאציים, השיקה הממשלה הגרמנית אתר אינטרנט חדש שכולל עבודות אמנות שונות שלא הגיעו לבעליהן. רוב העבודות באתר הן ציורים שמעולם לא נדרשו על ידי בעליהם לאחר המלחמה, והיוו את אוסף האמנות של היטלר בזמן מלחמת העולם השניה.
 
אתר לא חדש אך מרענן ביותר, "הפציצו את הפנדות" שמו, מביא לרשת הישראלית משהו שחסר בה כבר המון זמן - הומור (מאוד) לא בריא. האתר קורא לשחיטתן הברוטלית המיידית של מעט הפנדות שנשארו על ככדור הארץ, וזאת בתואנה המפחידה שאלו "מנסות להשתלט על העולם". כמו כן אחראיות הפנדות להשמדתם המסיבית של שטחי חורש טבעי אדירים (הן אוכלות המון במבוק), מחיצתן של חיות קטנות וחמודות (הן שמנות נורא), וסלין דיון (ראה תמונה).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by