ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסדרות הטובות ביותר בעולם – ערוץ קאזאה 

הסדרות הטובות ביותר בעולם – ערוץ קאזאה

 
 
גילעד נס

ארבע סדרות שאתם לא מכירים, חייבים להכיר ויכולים להוריד, ועוד 10 שמשום מה לא הגיעו לארץ; המדריך לטלוויזיה שמגיע לכם לראות; 2004: שנת האינטרנטלוויזיה – כתבה שלישית בסדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

NIP/TUCK – נועה תשבי על המפה

 
אולי הסדרה הכי מעניינת, וללא ספק הכי מתוקשרת, שיצאה השנה מבית FX, ערוץ הכבלים שמנסה לחקות את הצלחת HBO, כלומר להקרין סדרות שבהן הפוליטיקלי קורקט הוא הדבר הראשון שמתעלמים ממנו. בבסיסה, ניפ/טאק היא סדרת דרמה על שני מנתחים פלסטיים, האחד, דילן וולש (שון מקנאמרה), נשוי ואב לשני ילדים, והשני, כריסטיאן טרוי (חביב הבנות ג'וליאן מקמהון, "מכושפות") פלייבוי רודף נשים. האם "דילן וולש" הוא קריצה לצעירים העשירים טובי המראה של 90210? לא ברור.

השוני בין השותפים מתבטא לא רק בחיי המשפחה שלהם, הצפויים לעבור תהפוכות לא קלות במהלך הסדרה. דמותו של וולש משמשת בתפקיד "המרפא", זה שמאמין שהניתוח הפלסטי נועד לתיקון פגמים בגוף האדם, אך אל לו למנותח להאמין בכוחו של הניתוח לשנות את ההערכה העצמית שלו. טרוי, מאידך, מתייחס לכל גזרה של נערה טובת מראה שעימה הוא משתעשע כאמצעי להגשמת המודל המושלם שלו. מבחינתו, כל עוד אנחנו מאמינים בשקר החן, מוטב שננסה לייפות את החן הקיים. אחת מאלו שהוא משתעשע עימן, אגב, היא נועה תשבי שלנו, שמקבלת קצת יותר זמן מסך (ושורות) מתפקידה כז"לית ב-CSI:Miami.
 
 
ניפ/טאק (בתרגום חופשי מהז'רגון של המנתחים הפלסטיים "תרים לי קצת פה, תכווץ לי שם") היא בבואה, אולי סטיגמטית, של אנשים יפים בעיר יפה (הסיפור מתרחש במיאמי, פלורידה), והחתכים, הפיזיים והפסיכולוגיים, שהם מציגים ומחביאים. הסדרה זכתה לרייטינג נאה, למרות שבכל פרק הצופה נחשף לצדדים הגרפיים של הניתוחים הפלסטיים – אם ב"זירת הפשע" אנו מקבלים תקריבים של איברים פנימיים, כאן מדובר ממש על חיתוך בבשר החי.

הסלוגן הרשמי של הסידרה תיאר אותה כ"disturbingly perfect". קשה למצוא הגדרה קולעת יותר לסדרה שמצליחה להטריד את מנוחתך באמצעות הוויזואלים שלה, אבל מבוצעת באופן כל כך מרשים, עד שהיא, אכן, קרובה לשלמות. העונה הראשונה כללה 13 פרקים, ולפי הדיווחים צפויה בשנה הבאה עונה נוספת. שמועות מספרות על רכישה בידי "קשת", מה שעשוי להביאה בקרוב גם למסכינו.

לאתר התוכנית
 

Dead Like Me – למות עליה

 
יכול להיות שאלוהים מנסה לרמוז לך משהו. אחרת הוא לא היה גורם לכסא האסלה של החללית מיר, שאוטוטו נשרפה באטמוספירה, לנחות עליך ולהעביר אותך לעולם הבא. זה מה שקורה בערך עשר דקות אל תוך הפיילוט של Dead Like Me, אולי הסדרה הכי צינית שהוקרנה השנה בארה"ב ברשת Showtime.

ג'ורג' (ג'ורג'ינה) לאס היא נערה בת 18, עם זוג הורים ואחות קטנה, שדי משתעממת מהחיים. עד שהיא מוצאת כבר עבודה בסוכנות השמה לעבודות זמניות היא יוצאת להפסקת צהריים ביומה הראשון ואז זה נוחת עליה. מילולית.

או אז מסתבר שלא כולנו עוברים היישר מהעולם הזה לעולם הבא. במסורת "רוח רפאים" יש כאלה שנשארים מאחור בכדי להשלים כמה משימות. אלא שבניגוד לפטריק סוויזי, שלאחר שפתר את תעלומת הירצחו נאלץ להיפרד מדמי מור, ג'ורג' מגלה שמספר מוגבל של מתים אמון על ניתוב המתים לעתיד אל העולם הבא.
 
 
 
שני גורמים מעורבים במותו של כל אדם: ה-gravelings, יצורים דמויי קוף ששכחו להתרחץ, שתפקידם "לגרום" למותו של האדם באמצעות התערבות כלשהי (ותהא זו השלכת בננה שתביא להחלקתו ולשבירת המפרקת, או "טיפול" במנעול התא שבו נמצא דב אכזרי, כשלידו עומד שומר היערות המופתע). לאחר שה-gravelings עורכים את הבמה לסיום תפקידו של האדם בעולמנו, תפקידם של ה-reapers הוא להבהיר להם שהם כבר, לצערם, לא בין החיים, ואם רק ילכו לעבר האור הלבן, נוכל כולנו לחזור הביתה לארוחת ערב ולטלוויזיה. כן, ה-reapers ממשיכים להסתובב כאן ביננו, אלא שהם מקבלים פרצוף חדש. כלומר, לא רק שאתה מת, אתה צריך להתחיל לדאוג לעצמך למקום לינה, אוכל ועבודה.

וכך כל בוקר מתאספת לה חבורה של reapers בראשות רוב (מנדי "איניגו מונוטיה" פטינקין) ומקבלת פתקאות צהובות דביקות שבהן מופיע של הנפטר לעתיד, מיקומו של האירוע בו ימצא את מותו, ושעת האירוע. מכאן והלאה הכל תלוי בג'ורג', שעדיין לא יודעת כיצד נראה הז"ל. מי שזוכר את סדרת המשחקים The incredible machine ואת שני סרטי Final destination ירגיש ממש בבית – מכיוון שאין לאף אחד מושג כיצד יקיץ הקץ על המיועד, בחלק גדול מהמקרים ראשיתו של המהלך במשהו תמים כמו קומקום מים שעולה על גדותיו, וסופו עשוי להיות בקרב יריות.

אלן מות', שמשחקת את ג'ורג', מפליאה בחיקוי של פרצוף בוקסר, כזה שאת התלהבותו ממשהו שמתרחש לידו יפגין עמוק בתוך הלב, וכלפי חוץ ישאר קפוא. לוקח כמה דקות, אולי אפילו פרק-שניים, אבל לומדים לאהוב את מות' ודי מהר היא הופכת לדמות שקל להזדהות איתה. ומכיוון שבסדרת דרמה-קומית על מוות מדובר, אפשר היה לצפות לקיתונות הציניות שנשפכים שם. אם חשבתם ש"עמוק באדמה" ידעה לצחוק על מוות, חכו ל-Dead like me. עונה שניה צפויה אי שם בקיץ 2004.

אין אתר רשמי (שואוטיים מונעים גלישה לאתר למי שלא גר בארה"ב). הנה אתר לא רשמי.
 

Carnivale – מסע הקסם המסתורי

 
בראשית הייתה "טווין פיקס". לא היה ברור מה בדיוק קורה שם, אם יש עלילה, האם יש בעלילה הזו היגיון והאם נזכה אי פעם לדעת מי רצח את לורה פאלמר. העונה הראשונה של טווין פיקס היתה משהו שלא נעשה עד אז, ושרבים ניסו לחקות מאז. את Carnivale, שהעלתה לשידור רשת הכבלים HBO, אפשר להשוות לטווין פיקס, או, אם להשתמש בדוגמא עדכנית יותר, ל"אמריקן גות'יק" קצרת הימים (ששודרה גם בערוץ הראשון).

קארניבל היא דרמה המתארת את מסעו של יריד נודד ברחבי ארה"ב של 1934, בעת המיתון הגדול, עת היכו את המישורים העצומים של היבשת סדרה של סופות חול אימתניות, שיש האומרים כי סימלו את זעמו של האל על הפריצות של בני האדם באותה תקופה. אל פסטיבל הפריק שואו, שכולל את הגברת המזוקנת, איש התנין, תאומות סיאמיות ושאר דברים שהטבע החליט להתבדח איתם, מצטרף בן (ניק סטאהל, שליחות קטלנית 3), נער שאימו מתה ממחלה, ונאסף בידי אנשי הקרקס לאחר שביתו נהרס בידי גובי חובות. בן מתגלה כבעל כוחות ריפוי יוצאי דופן, אולם מאחורי היכולות הללו מסתתרת אפילה גדולה.
 
 
בקצה השני של היבשת אנו נחשפים לסיפורו של האח ג'סטין, כומר קהילה קטנה שמגלה כי הוא ניחן ביכולת לשכנע את החוטאים בצדקת דרכו של האל באמצעות הפיכת האיומים שלו למעשים המבוצעים בידי יד נעלמה. כך, למשל, אחד מאנשי העיירה המתבקש לתרום את בית הזונות שלו לצורך הפיכתו לנכס קהילתי ומסרב, מתחיל לראות חזיונות שבהם מפורטים בפניו פשעיו בעבר. מיותר לציין שהחלטתו הראשונית מתהפכת, והוא מוסר את הבניין לרשות הכנסיה. ואז מתאבד.

הרבה מין ה"טווין פיקס"יות יש ב"קארניבל", עם כל המשפטים הסתומים שמסמנים נבואות זעם, ומוסיפה לכך העובדה שמייקל ג'יי אנדרסון, הגמד שדיבר הפוך שם, מופיע באחד התפקידים הראשיים גם כאן. במהלך הפרקים הבאים של הסדרה יתברר הקשר שבין בן וג'סטין, בין ההווה לעבר, בין המדע לקסמים ובין הטוב לרע. שנים עשר הפרקים של הסדרה הזו הוקרנו לאחרונה, ולפי הדיווחים בארה"ב מסתמנת עונה שניה. שימו לב לנעימת הנושא התקופתית שכתב ג'ף ביל, שגם הלחין את המוזיקה לכל הסדרה.

לאתר הרשמי של הסדרה.
 

The simple life – מפגרות אבל אופטימיות

 
אם אתם מצויידים באינטרנט מהיר, בוודאי חלף דרך תיבת האימייל שלכם בשבועות האחרונים קישור לסרט שמצא את דרכו לאינטרנט, ובו נערת השעשועים פריס הילטון מבצעת את זממה בחבר שהחזיקה למשך חמש דקות. לא היה מועד מתאים מזה בכדי להעלות את סדרת המציאות החדשה של רשת פוקס, The Simple Life, בו מככבת הילטון (הפעם עם בגדים) וחברתה הטובה, ניקול ריצ'י, הבת של ליונל (הלו) רי'צי.

המשימה: לחיות במשך חודש שלם בחווה, ללא כרטיסי אשראי וטלפונים סלולריים. הפריט היחיד שהורשה להצטרף אליהן: טינקרבל, כלב/ה ללא זהות מינית מוגדרת שהילטון מקפידה לעטוף בצעיף ורדרד. התוצאה: שישה פרקים מפילים מצחוק.

את שעותיהן האחרונות לפני ביצוע גזר הדין מבלות הילטון וריצ'י במשימות הכרחיות (ניצול מקסימלי של כרטיס האשראי שלהן) והצטיידות בבגדי עבודה לחווה (נעליים ב-2,000 דולר, חולצה ב-800 דולר ותיק לאחסן את הכל. 1,500 דולר). טרם ליציאה לחיי העבדות הן מרימות איזה אירוע קטן למאות מחבריהם הקרובים, ומצטנעות בכניסה לא מנקרת עיניים (בהליקופטר).
 
 
בדרך לחווה, שמיקומה עדיין לא ידוע לשתי הגאונות, במטוס הפרטי של ההילטונים, ריצ'י מפנטזת שהכל בעצם מזימה מתוחכמת להפתיען, וכי בעוד כמה שעות ימצאו עצמן בפריס, צרפת. ארבע שעות לאחר מכן מביטה פריס, הילטון, בזעזוע כשהיא יורדת מכבש המטוס ומגלה שהיא נמצאת במקום שבו בין כל בית לבית מפרידים 15 מיילים. חושבני שריצ'י עצמה סיכמה זאת באומרה "where the fuck am I?". אלטוס, ארקנסו, בייבי. אוכלוסיה: 817.

את השעה הקרובה מבלות השתיים בניסיון למצוא את המהלך האחורי בטנדר שהותירו עבורן בשדה התעופה הקטן. הילטון מפתיעה ומגיעה למסקנה שאם אי אפשר לנסוע אחורה, אפשר פשוט להסתובב שמאלה 180 מעלות ולהגיע לכיוון הנכון. לא רק בלונדינית.

בסופו של דבר השתיים מגיעות לבית משפחת לדינג, ומגלות שבחודש הקרוב יחיו בחדר שבמרכזו נמצאת באר. "בשביל מה צריך באר?" תמהה ההילטונית. "בשביל להביא מים", עונה גברת לדינג. אפשר ממש לראות איך בראשה של הילטון רצה השאלה "בשביל זה יש שירות חדרים, לא?". כמה דקות לאחר מכן מגלות השתיים שבבית יש רק חדר אמבטיה אחד. בפוקס מיהרו לא רק להחליף את הקללות ב"ביפ", אלא גם לטשטש את סביבת שפתיהן של הנאות, בעת שהן מביעות את דעתן על המגורים.

הטלוויזיה האמריקאית, שכבר עשתה לעצמה מנהג ראוי/מגונה (תלוי איך מסתכלים על זה) והוכיחה לנו שגם כוכבנים וכוכבניות מפוצצים בכסף מוכנים להשפיל את עצמם בכדי להיות בטלוויזיה, מאפשרת לנו להציץ לעולמן הרוחני של הילטון וריצ'י, ולמצוא שם שום דבר. אבל מה, בשלב מסויים התעלולים שהן מבצעות על המסכנים שנאלצים להעסיק אותם במהלך אותו חודש יגרמו גם לכם לחבב אותן. קצת.

האתר הרשמי.
 

ולא לשכוח גם את...

כמובן שאי אפשר לדבר על טלוויזיה שאפשר "להשיג" באינטרנט מבלי להזכיר כמה עוולות נשכחות שנמנעו מצופי הערוצים בישראל. את כל מה שלא תמצאו כאן, תמצאו באינטרנט. הנה כמה המלצות אישיות לסדרות שעונותיהן החדשות נשכחו, או שמפאת השיוך שלכם לכבלים או ללווין נמנע מכם התענוג:

Angel – ה"ספין-אוף" של באפי, שלטעמי מתעלה עליה. בארה"ב משודרת כיום העונה החמישית.

Buffy – אם כבר באפי, זו סיימה את ריצתה לאחר שבע עונות, שרק חמש מהן הוקרנו בישראל.

Futurama – מאט גרונינג, יוצר "הסימפסונס" רקח סדרה מצויירת ששוב, לטעמי, עולה על המקור. ההפקה הופסקה בסיום העונה השישית, ועד כה שודרו בארה"ב חמש העונות הראשונות.

Lucky – ג'ון קורבט (איידן מ"סקס והעיר הגדולה) הוא מהמר כפייתי בלאס וגאס. צחוק ושעשועים שנמשכו רק 13 פרקים, ואז בוטלה הסדרה.

Voyager – צופי הלווין עודכנו ממש בימים אלו שהעונה השביעית והאחרונה תגיע למסכיהם בקרוב. בינתיים אפשר לראות את עלילותיה של הספינה שמככבת בסדרה הרביעית בעולם "מסע בין כוכבים" רק באינטרנט.

Smallville – תשתחררו לרגע מרגשי ה"נו, עוד סדרת נעורים" ותנו עוד צ'אנס לעלילותיו המוקדמות של סופרמן. פרק מיוחד עם כריסטופר ריב הביא לשיאים חדשים את היכולת של הטלוויזיה לעורר געגועים לדמות מסויימת. בישראל שודרה העונה הראשונה. בארה"ב החלה לפני חודשיים השלישית, שעדיין שומרת על איכות מעל הממוצע לסוג הסדרות הללו.

Alias – "זהות בדויה", העדפה אישית של הח"מ, סיימה את עונתה הראשונה בערוץ 2 לפני חודש. העונה השניה משובחת בהרבה, והשלישית, שהחלה לפני חודשיים בארה"ב, הסתמנה כאכזבה אך ניכרת מגמת שיפור.

The Practice – כאן החלה לפני כחודש הקרנת העונה השישית. בארה"ב כבר נמצאים בשמינית, כשרוב הקאסט הקבוע עזב. אבל בכל זאת, עם כל החינניות הישראלית של פרנקו וספקטור, "הפרקליטים" תמיד ידעה לשלב בין מתח ומשפט באופן מצויין.

Scrubs – העונה השניה של הרופאים הצעירים מאוד דומה לראשונה, אבל מספקת מספיק סיבות לצפות בה. מי שרוצה לחוות מפגש בין שני ענקים מוזמן לאתר את הפרק בעונה השלישית שמפגיש את ד"ר קלסו עם קלר מ"אוז", בדו קרב של משפטים ארוכים ללא נשימה.

Six feet under – לא ברור אם קשת תמשיך את המומנטום ותשדר את כל שלוש העונות של סדרת הדרמה המוערכת הזו, אבל רק למקרה שהיא תחליט לעצור בסוף העונה הראשונה, כלומר לאחר 13 פרקים, כדאי לצפות בשתי העונות הבאות, שמצליחות להתעלות אפילו על הראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by