ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גיימר – הקומוניזם בעדך! 
 
 שוטר סיני. לא רק לאבטחת אתרים   
 
מערכת חיים ברשת

ביהמ"ש בסין פסק כי על חברה לפצות כספית גיימר שנשק וכסף וירטואליים שצבר במשחק נשדדו בידי האקרים; המשמעות מהפכנית: לנכסים וירטואלים יש ערך כספי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט בסין הורה לחברת משחקי מחשב להחזיר את רכושו הווירטואלי של גיימר אשר חשבון המשתמש שלו נפרץ ונבזז ע"י האקרים. בית המשפט במחוז הסיני צ'אויאנג פסק ביום חמישי שעבר כי חברת המשחקים חייבת להשיב את הונו הווירטואלי של השחקן, כיוון שהיא זו שמלכתחילה אפשרה לגניבה להתרחש.
אתר הניו-סיינטיסט מדווח כי לי הונגצ'ן, הגיימר בן ה-24, בילה למעלה משנתיים והוציא סכום של יותר מ-10,000 יואן ($1,210, סכום עתק במונחים מקומיים), על מנת לאגור הרבה כסף ומלאי נשקים מפואר במשחק האונליין "Hongyue" או בעברית "ירח אדום".

בחודש פברואר גילה הונגצ'ן כי כל רכושו עלי רשתות נבזז ע"י האקר אשר הצליח לחדור דרך השרתים המרכזיים של המשחק. חברת התוכנה שמאחורי המשחק, Beijing Arctic Ice Technology Development, הגיבה כי למטלטליו לא היה כל ערך בעולם האמיתי והם היו ייצוג של "ערימות מידע" בלבד. הגיימר שהשקיע לא מעט כסף (לא ווירטואלי בעליל) תבע את החברה בבית המשפט וביקש פיצויים על סך 10,000 יואן.
 
 
בית המשפט פסק כי חברת המשחקים חייבת להשיב את רכושו הווירטואלי של הונגצ'ן. החברה נמצאה חייבת בדין כיוון שפרצות אבטחה בשרתים שלה הם אלו שאפשרו להאקר להשיג גישה לחשבון המשתמש של הונגצ'ן. אתר החדשות הסיני Xinhuanet לא דיווח האם בית המשפט גם חייב את חברת המשחקים לשלם פיצויים לגיימר.

בכל מקרה, מדובר במאבק המשפטי הראשון בסין (וככל הידוע לנו, בעולם כולו) שבמרכזו עומדת סוגיית זכויות הקניין הווירטואלי. נחמד לדעת שגם במדינה בה נשלחים מתנגדי ממשל למחנות מעצר ומפעילי אתרים מוצאים עצמם מאחורי סורג ובריח, יש מי שעושה צדק עם הגיימרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by