ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
P2P – הקרב עוד לא נגמר 
 
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית המוזיקה אמנם חטפה מכה ניצחת בביהמ"ש ומעתה יהיה להם קשה לתבוע חשודים חדשים, אבל הקרב של מחליפי הקבצים שכבר נתבעו עוד לא נגמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר החליט בית המשפט בארה"ב לאסור על תעשיית המוזיקה להכריח את ספקיות האינטרנט להסגיר את שמות הגולשים שהחליפו קבצים ברשתות ה-P2P. החלטה זו מעודדת גולשים רבים, כאלו שנושמים לרווחה כיוון שלא הוגשו נגדם תביעות, אך מה יעשו אלו שכבר נתבעו ע"י תעשיית המוזיקה?

השאלה היא איך בדיוק נאבקים מול RIAA, גוף שמוציא למעלה מ-17 מיליון דולר בשנה על הוצאות משפטיות, ועוד יוצאים מזה בשלום? מומחים משפטיים שרואיינו ע"י אתר wired, ציינו כי בעקבות הפסיקה מיום שישי החולף, יכול עו"ד לטעון כי המידע על הלקוח שלו הושג שלא כחוק מספקית האינטרנט, ולכן אסור להשתמש במידע.

הגנת "פירות העץ המורעל", היא עיקרון בחוק הפלילי שקובע כי אם למשטרה לא היה בסיס בר-תוקף להוצאת צו חיפוש, כל דבר שהתגלה במהלך חיפוש שכזה, אינו יכול לשמש בבית המשפט. לעיקרון זה אין מקבילה במשפט האזרחי, אולם זה בהחלט יכול לתפוס.
 
 
הבעיה היא שמדובר בהליך משפטי יקר למדי, שאין כל וודאות שיתקבל בבימ"ש. יכול להיות שהרבה יותר זול יהיה לנתבעים להגיע עם RIAA להסכם פשרה. מאז ספטמבר תבעה RIAA 382 אנשים, ו-220 מביניהם העדיפו לסגור את העניין מחוץ לבית המשפט, כשכל אחד מהם שילם כ-$3,000.

ג'ייסון שולץ, פרקליט מטעם ארגון החזית האלקטרונית (EFF), העוסק בזכויות הפרט באינטרנט, אמר ל-wired "רבים מהפונים אלינו הם הורים יחידים שנתבעו כיוון שילדיהם הורידו שירים בזמן שהם היו בעבודה. עבורם מדובר כעת במאבק קשה מאוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by