ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ותדחפו את הצווים שלכם, RIAA 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט: צווי הזימון שהוציא תאגיד המוזיקה, המורים לספקיות אינטרנט למסור את שמות החשודים בהחלפת קבצים פשוט אינם חוקיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA, או "התאחדות תעשיית המוזיקה בארצות הברית" בשבילכם, חטפה בומבה. רצינית. אחרי שרשרת בלתי נגמרת של תביעות שהגישה נגד חשודים בהחלפת קבצים לא חוקית ברשתות שיתוף קבצים, ואחרי שהוציאה מאות צווי זימון המורות לספקיות אינטרנט למסור לידיה את שמות החשודים – נקבע כי הצווים אינם חוקיים.

ספקית שירותי האינטרנט, Verizon, ניהלה מאבק משפטי ארוך למדי נגד RIAA, בטענה שצווי הזימון שהוציא תאגיד המוזיקה אינם חוקיים מטעמי הזכות לפרטיות וחופש הדיבור. התאגיד, מצידו, טען כי הצווים חוקיים בהחלט, לפי ה-DMCA מ-1998 – חוק זכויות היוצרים מחמיר במיוחד.
 
 
בית המשפט המחוזי קיבל את טענת RIAA, אולם בסוף השבוע קיבל בית המשפט הפדרלי לערעורים במחוז קולומביה את טענת ספקית האינטרנט והפך את ההחלטה על פיה. לפיה החלטת בית המשפט, אין ל-RIAA סמכות להוציא צווי זימון לספקיות שירותי אינטרנט, המורים להן למסור את שמות המשתמשים החשודים בהחלפת קבצים לא חוקית.

מ-RIAA, כצפוי, הגיבו בעצבים: "ההחלטה הזו מנוגדת הן להחלטת בית המשפט המחוזי והן להשקפת הקונגרס" טען קארי שרמן, נשיא תאגיד המוזיקה, "לצערנו, משמעות ההחלטה היא שלא נוכל עוד להתריע בפני מחליפי קבצים לפני שנגיש נגדם תביעה...Verizon היא האחראית היחידה לתהליך משפטי שכעת יהיה פחות רגיש לאינטרסים של משתמשיה העוסקים בפעילות בלתי חוקית". פחות רגיש? תזכורת: אנחנו מדברים על תאגיד שהגיש תביעות נגד בת 12 שגרה בדיור הציבורי.

ספקית האינטרנט דחתה את השמצות RIAA, לדבריה, בלאו הכי היתה זו Verizon שהודיעה לחשודים לאחר שהוגשו צווי הזימון. לפי שרה דויטש, סגנית נשיא בחברה, החברה קיבלה למעלה מ-400 צווי זימון למסירת שמות.

וונדי זלצר, מהסגל המשפטי של EFF (ארגון החזית האלקטרונית, קבוצה לזכויות הפרט באינטרנט) אמרה ל-ITworld כי "גולשי אינטרנט הם הזוכים במשפט", וכי "משמעות ההחלטה היא שהפרטיות שלנו לא נפגעת כשאנחנו מתחברים לאינטרנט. הפסיקה תמנע מתעשיית המוזיקה מלפגוע בחופש הביטוי שלנו".

השופט הבכיר, דאגלס גינסבורג, קבע כי DMCA לא מתיר למחזיקי זכויות יוצרים לזמן את שמות המנויים של שירותי אינטרנט. בפסק הדין (זהירות, קובץ PDF לפניך) הוא כתב כי בית המשפט מבין שיש צורך באמצעים משפטיים לאכוף את הפרות זכויות היוצרים, אולם "אין זה מתפקידו של בית המשפט לשכתב את החוק כדי שיתאים למבנה האינטרנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by