ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי רוצה להיות מיליונר (בשלושה ימים)? 

מי רוצה להיות מיליונר (בשלושה ימים)?

 
 
יוני שדמי

האיש שתיכנת את משחק המחשב הישראלי המצליח ביותר אי פעם מספר איך הוא עשה את זה ("פשוט הייתי משועמם")

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלחה אדירה. מי רוצה להיות מיליונר, הגירסה הממוחשבת
 הצלחה אדירה. מי רוצה להיות מיליונר, הגירסה הממוחשבת   
תעשיית משחקי המחשב העברית, אם היא בכלל זכאית לתואר "תעשייה", נמצאת במצב בעייתי למדי - מעט משחקים חדשים יוצאים לשוק מדי שנה, רובם המכריע של אלו שמתפרסמים מוכרים כמה מאות עותקים בלבד במקרה הטוב, וציבור השחקנים הישראלי מגלה נמנמנות ואדישות למרות הניסיונות האמיצים לגרום לו לוותר על טומב ריידר לטובת הרפתקאותיו של נער הפלא "פיפוש".

והנה, למרות תנאי הפתיחה הקשים, היישר מעפולה, מגיעה הבשורה הגדולה הבאה בעולם משחקי המחשב הישראלי - "מי רוצה להיות מיליונר", פרוייקט משועמם שתוכנת בשלושה ימים של עבודה לא ממש מאומצת, גורם להיסטריה שלא זכורה מאז הגיע ארצה המשלוח הראשון של פיפ"א 2000.

חגי גושן, סטודנט עפולאי בן 21, הוא האיש שעומד מאחורי הגרסה הממוחשבת העברית של "מי רוצה להיות מיליונר", שזכתה עד כה ליותר מתשעים אלף הורדות (והאתר של המשחק מקבל יותר מעשרת אלפים ביקורים ביום) והעכבר עוד נטוי בנדיבות.
 
300 שאלות חדשות ביום. מי רוצה להיות מיליונר
 300 שאלות חדשות ביום. מי רוצה להיות מיליונר   
לא שצריך מי יודע מה לרחם על אנשי "מעגלות הפקות", בעלי הזיכיון המשגשג לגרסה העברית של "מי רוצה להיות מיליונר", אבל בכל זאת נדמה שמגיע להם לפחות קרדיט. חיים מנור מ"מעגלות הפקות" אף התראיין בנושא לשבועון הטלוויזיה "רייטינג" וטען כי "אנחנו לא יודעים מי מפעיל את האתר, אבל בהחלט מתכוונים לתבוע ממנו פיצויים".

החברה אף בונה גירסת אינטרנט מיוחדת של השעשועון בשיתוף עם הזכיין רשת, "משהו רציני, יפה ומושקע, לא כמו הפרטאץ` הזה", כהגדרת מעגלות.

גושן טוען שהוא לא מבין מה רוצים ממנו. לטענתו, כל עוד הוא לא מרוויח כסף מהמשחק אין בעניין כל פסול - אם כי הוא מודה שהוא בודק אפשרות הכנסת פרסומות למשחק, והוא כבר לקח ספונסר לאתרו ("שבקושי מממן את חשבון הטלפון", כהגדרתו).
 
יורם ארבל יקריין? הגרסה הממוחשבת
 יורם ארבל יקריין? הגרסה הממוחשבת   
עד שיתבהר עניין זכויות היוצרים, ממשיכה היצירה הקטנה של גושן לתפוס יותר ויותר פופולאריות: הוא מקבל לא פחות מ300 שאלות חדשות מדי יום משחקנים אקטיביים במיוחד, ונאלץ לפסול חלק מהן.

"כל העניין לוקח לי לפחות חצי שעה ביום", הוא מספר, "לצערי אני נאלץ לזרוק בערך חמישים אחוז מהשאלות, בדרך כלל כי הרמה שלהן נמוכה או כי פשוט הן לא נכונות. אבל החצי השני נכנס למאגר ומרחיב בצורה מאוד גדולה את השימושיות של המשחק, שמתעדכן אוטומטית דרך הרשת בשאלות החדשות".

כל אספרציות שאי פעם היו לגושן לזנוח את הגרסה האלקטרונית ולעבור לדבר האמיתי נגוזו ממזמן - "הייתי מעוניין להשתתף בתוכנית המקורית, אבל לא ניסיתי", הוא מספר נוגות. "חבר שלי ניסה להתקבל, לעומת זאת, ואמר לי שהמבחנים קשים מאוד ואין סיכוי שאעבור אותם. ככה שהאופציה הזאת די סגורה מבחינתי."
 
 
אם גל ההצלחה הנוכחי ימשיך, גושן מבטיח, ואם הוא יצליח לפתור את כל הסוגיות החוקיות הסבוכות ולמצוא ספונסר נדיב, "מי רוצה להיות מיליונר" יהפוך למוצר מולטימדיה אמיתי, עם מנוע דיבור (יורם ארבל?) שיקריא את השאלות בקול.

בינתיים, גושן, שלא ממש אוהב לראות טלוויזיה בכלל ושעשועוני טלוויזיה בפרט, נשען בנינוחות על הכסא בזמן שמאות אלפי גולשים ישראלים ממשיכים להתנפל בתאוותנות על המשחק שמאיים להחליף את סוליטר כמבזבז הזמן הרשמי של משרדי ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by