ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ראשון: שבוע של שיחות טלפון חינם 
 
 
אורן הוברמן

התלהבתם מסקייפי? תוכנת FWD מאפשרת לכם להתקשר בשבוע הקרוב לכל קו בזק בארץ ולמיליארדי טלפונים בחו"ל בחינם לגמרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד לראשית ינואר תוכלו להתקשר בחינם לגמרי, מכל מחשב שמחובר לאינטרנט, לכל טלפון בזק בארץ ומספרים בארה"ב, בקנדה, באוסטרליה ובמדינות נוספות.

ג'ף פולוור, יזם אמריקני, החליט לתת לכם מתנה מקורית לחגים. קחו לכם שבוע לשחק עם טלפון-אינטרנט (בטכנולוגית VoIP) ולראות שזה פועל, מנסה לומר לנו פולוור, ומעניק לגולשים ברחבי העולם שיחות חינם דרך תוכנת השיחות FWD. שמעתם נכון, שיחות חינם.

איך זה עובד? כל מה שצריך לעשות זה לחבר מיקרופון ורמקולים למחשב, לחייג בתוכנה את מספר הטלפון של הנמען, וזהו, אפשר לדבר בחופשיות – אתם באמצעות המחשב, בן זוגכם באמצעות מכשיר הטלפון הרגיל. יש לציין כי בניגוד לתוכנות כמו סקייפי, אין צורך שלצד השני יהיה מחשב/חיבור לאינטרנט/תוכנה כלשהי. אפשר אפילו להתקשר ככה לסבתא.

בנוסף, תוכלו להתקשר בחינם לגמרי גם לקווי טלפון רגילים בארה"ב, בקנדה, באוסטרליה, בסין, בגרמניה ובאיטליה, ולאחל חנוכה שמח לקרובים שמעבר לים. כרגע, אגב, לא ניתן להתקשר באמצעות התוכנה למכשירים סלולרים, מלבד בארה"ב ובקנדה.

אין כאן שום חידוש טכנולוגי, שום תחכום בלתי יאמן. פולוור משלם על השיחות שלכם לבזק ולחו"ל. למה הוא עושה את זה? ביזנס, כמובן. פלוור מבקש להזרים דם חדש במהפכת השיחות-דרך-הרשת, מנסה לנער את חברות הטלפוניה, שלדעתו לא מספקות לנו את הטוב ביותר. "מחשבים וודאי השתנו רבות, אבל הטלפון לא השתנה בכלל. זאת תוצאה של 125 שנות שליטה מונופוליסטית. מה שאני מנסה לעשות זה ליצור סביבות שמעצימות אותנו כצרכנים", אמר באפריל בראיון לביזנסוויק.
 

איך תדברו בחינם

 
אז איך משתמשים בה? אתם פשוט יכולים להוריד ולהתקין. התוכנה חביבה ואינטואטיבית להפליא, כך שקרוב לוודאי שתסדרו היטב לבד.

אם לא, לפניכם המדריך המקוצר:

1. הורידו את התוכנה מהכתובת הזאת, והתקינו אותה במחשבכם.

2. לאחר ההתקנה יופיע בפניכם אשף כוונון הרמקולים. וודאו שהרמקולים והמיקרופון מחוברים וכווננו את התוכנה בהתאם להדרכה.

3. לאחר הכוונון, יופיע דף הרשמה קצרצר. ראשית תדרוש מכם התוכנה להעתיק מספר תווים לשדה רישום (על מנת לנפות תוכנות זדוניות שיוצרי התוכנה מבקשים לסנן). אחר כך תדרשו למלא שם מלא (אפשר בדוי כמובן) ומספר פרטים נוספים. מלאו ואשרו.

4. עתה יופיע בפניכם ממשק התוכנה (ראו תמונה בתחילת הכתבה). בכדי לחייג לטלפון-בזק אחר, לחצו לחיצה אחת על הטלפון הירוק, וכשתשמעו צליל חיוג חייגו את המספר. כדי לחייג לטלפון שמספרו 03-4119999, יש לחייג כוכבית, 972, את הספרה השנייה של איזור החיוג (3, במקרה הזה) ואת המספר. בכדי להוציא לפועל את השיחה, יש ללחוץ בשנית על כפתור הטלפון הירוק. במקרה שתואר, לדוגמה, נחייג כוכבית 97234119999 שלאחריו לחיצה בודדת על הכפתור הירוק.

זה הכל. אתם יכולים לדבר. אם יש לכם משפחה/חברים בחו"ל – הקידומת (המספר שיש להקיש אחרי הכוכבית) בקנדה היא 1, באוסטליה 61, בסין 86, בגרמניה 49, באיטליה 39 ובבריטניה 44.

בדקנו, זה עובד, ובאיכות סבירה בהחלט.

במקרה ובכל זאת הטלפון מסרב לחייג, יש לבצע את הפעולות הבאות: לחצו על כפתור ה-MENU (מימין לכפתור ה- CLEAR), בחרו ב- System setting, בתפריט שיפתח בחרו ב-SIP Proxy. הקליקו פעמיים על המילה PROXY1. לפניכם יפתח תפריט חדש, שהשורה הראשונה בו תהיה enabled. הקליקו עליה פעמיים וסמנו את המילה YES. סגרו את חלון ההגדרות ונסו שנית.

כמה טיפים לשימוש חלק יותר: מומלץ להתקשר בשעות הבוקר, בהם הלחץ (מחו"ל) על השרתים קטן בהרבה. בנוסף, היינו ממליצים לסגור יישומים תופסי-פס (קאזאה, אימיול וכו') במהלך השימוש בתוכנה.

(להורדת התוכנה) אם אינכם מצליחים להוריד את התוכנה – נסו כאן, או כאן.
 
 
איך תשלמו הרבה פחות על האינטרנט שלכם, למה ב"פלאפון" מוכרים מכשירים משומשים בלי להודיע, ואיך מתמודדים ב-songs.co.il עם לקוחות לא מרוצים.

כמה אתם באמת משלמים על הודעות ה-SMS שלכם, למה בזק עושה שרירים על נכה 100% וסיפור אחד משמח.

נשרף לכם המחשב? כך תפוצו בידי חברת החשמל. וגם: קניתם מחשב ב"גלאקסי מחשבים"? יש לנו בשורות רעות בשבלכם – תוכלו לאסוף אותו רק באילת.
 
 
דפקו אתכם? תנו לנו להפוך שולחנות!
דוא"ל: doberman_report@nana.co.il (נא לצרף שם ומספר טלפון).
פקס: 03-6241952 (לידי "דוברמן").

להצטרפות לרשימת הדיוור של הדוברמן, שילחו לנו מייל עם המילה REPORT.


גילוי נאות: דוברמן מתפרסם בפורטל נענע הנמצא בבעלות חברת נטוויז'ן. עם זאת, הוא נטול פניות לחלוטין.
 
כפי שניתן לראות, ישנן בעיות בהורדת התוכנה וברישום לה. מקורן של בעיות אלו הן בלחץ העצום המופעל על שרתי החברה. אם התוכנה לא פועלת/עושה בעיות/לא מוכנה לרשום אתכם, אנו ממליצים בחום לנסות שנית בעוד מספר שעות.

יש עדיין בעיות? נסו את הפיתרון הבא:
הכנסו לתפריט MENU (מימין ל-CLEAR),
בחרו ב-SYSTEM SETTING,
בתפריט שיפתח הכנסו ל- SIP PROXY,
לחצו פעמיים על המילה Default
הזינו את המספר 94458 בשדה User Name
ואת הסיסמה 11111.
נסו לחייג שנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by