ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא זכאי!!!1 
 
 יון, אתה תותח, אין אין עליך   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט בנורווגיה זיכה מאשמת הפרת זכויות יוצרים את יון יוהנסן, הנער שפיצח את הצפנת ה-DVD (כדי שתוכלו להוריד סרטים בפנאן)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יון יוהנסן בדרכו להפוך לאגדת רשת מהסוג של שון פנינג (שהביא לנו את נאפסטר ופתח בפנינו עולם חדש ומופלא של החלפת קבצים). למעשה, ייתכן והוא כבר הגיע לשם. יוהנסן הוא האיש – או יותר נכון הילד – שבגיל 16 בנה תוכנה קטנטנה ששיגעה את תעשיית הסרטים ההוליוודית.

יון, צעיר מעיירה קטנה בנורווגיה, כתב את התוכנה DeCSS, תוכנה שגודלה הוא בסך הכול K60, אבל כמה קטנה – ככה גדולה. התוכנה מפצחת את מנגנון ההצפנה שמונעת העתקה של של סרטי DVD. התוכנה מאפשרת צפייה בסרטים באמצעות המחשב, ללא צורך ברכישת מכשיר ה-DVD היקר.
 
 
כצפוי, בכירי תעשיית הבידור העולמית לחצו על משטרת נורווגיה, וזו פשטה על ביתו של יון, החרימה ציוד מחשבים והעמידה אותו למשפט בסעיפים שונים העוסקים בזכויות יוצרים. המשפט, שבו דרשה התביעה לגזור על יוהנסן מאסר על תנאי והחרמת ציוד המחשבים שלו, הסתיים לפני שנה. בסופו זיכה בית המשפט את יוהנסן מאשמה בכל הסעיפים, אולם המדינה עירערה על פסק הדין.

בית המשפט לערעורים דחה היום (שני) את הערעור, ופסק כי יוהנסן זכאי, כך דיווח אתר החדשות הנורווגי, Aftenposten. בכך אישר בית המשפט לערעורים את מסקנות הערכאה הנמוכה יותר. אולם המדינה צפויה לערער גם על פסק הדין הזה, ועתה לערכאה הגבוהה ביותר במדינה – בית המשפט העליון. יוהנסן, כבר בן 20, לא נראה מודאג מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by