ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סאן: מיקרוסופט מכריחה אתכם לשדרג 
 
 
מערכת חיים ברשת

בכיר בחברת סאן פרסם מכתב בו הוא מאשים את מיקרוסופט כי היא נוקטת במדיניות שמאלצת את הלקוחות לשדרג מוצרים ללא צורך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל בכיר בחברת סאן מיקרוסיסטמז השמיע ביקורת נמרצת על החלטתה של מיקרוסופט לנטוש מוצרי תוכנה ישנים הנשענים על תוכנת Java והציע ללקוחות מיקרוסופט הנחה משמעותית על תוכנת מערכת ההפעלה של סאן. דיווח של CNET.

במכתב פתוח כתב ג'ונתן שוורץ, סגן הנשיא של סאן, כי החלטתה של מיקרוסופט להפסיק להפיץ מוצרים ישנים יותר (דוגמת חלונות 98) היא ניסיון מכוון לאלץ את לקוחותיה בכוח לשדרג לתוכנה חדשה.

"זה שיעור המדגים כיצד חברה עם שליטת שוק מהאגדות יכולה לאבד את ראיית סדרי העדיפות של הלקוחות ולאלץ את בסיס הלקוחות שגם ככה סובל מווירוסים ובעיות אבטחה קשות לעבור שינוי לא הכרחי", כתב שוורץ במכתב שפורסם ביום חמישי.
 
 
באותה נשימה ניצל שוורץ את ההזדמנות גם להציע את תוכנת הדסקטופ של סאן שמשתמשת ב-Java ורצה על לינוקס, ללקוחותיה הקיימים של מיקרוסופט. "סאן מיקרוסיסטמז מסכימה להשוות כל הצעה שמיקרוסופט שמה על השולחן ולחתוך ממנו חמישים אחוז".

במכתבו התייחס שוורץ לטענתה של מיקרוסופט כאילו סאן היא זו ש"עיקמה את ידה" והכריחה אותה לעצור את הפצתם של מוצרים ישנים. מדובר בהכרזתה של מיקרוסופט באתר ההורדות שלה, כי חלק מהמוצרים הישנים יופרשו בשל הסכם פשרה שחתמה מיקרוסופט עם סאן בינואר 2001 בנוגע להפצת מוצרי חלונות המשתמשים ב-Java virtual machine, תוכנה שצריכים על מנת להריץ תוכנות שנכתבו בשפת Java של סאן (בין התוכנות הללו: חלונות 98, אאוטלוק 2000 ושרת SQL 7).

שוורץ טוען כי מיקרוסופט לא הייתה צריכה לחדול מהפצת מוצרים אלו בשלב כל כך מוקדם. "ההסכם בין החברות איפשר ללקוחות מעבר חינני לפלטפורמה עתידית", אמר שוורץ. "בנוסף, סאן הציעה, ותמשיך להציע, רשיון לטכנולוגיית ה-Java שתחסוך למיקרוסופט כל מעבר שהוא, כל עוד מיקרוסופט שומרת על תאימות".

מיקרוסופט מצידה, הודיעה בתחילת החודש כי למוצרים שהפצתם תופסק תמשיך להיות תמיכה און-ליין באתר החברה וכי חברות אחרות עדיין ימשיכו לתמוך במוצרים הללו. בסוגיית האבטחה, מסרה מיקרוסופט ל-CNET כי "היא תידון בכל איום למערכות הלקוחות על בסיס פרטני ותנקוט בצעדים ההולמים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by