ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זאב רוזנשטיין, יש לנו מחשב למכור לך 
 
 למציאת טביעת אצבעות, נא פזר אבקה כאן   
 
מערכת חיים ברשת

תוכנת מחשב חדשה מבטיחה לחולל מהפכה בדרך בה ניגשת המשטרה לזירת הפשע. ה-FBI כבר קנו, רוצים גם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חקירת פשעים היא משימה סבוכה מאין כמוה, עשרות רמזים הנמצאים בזירת הפשע לא יהיו שם אחרי חצי שעה, וגם ריבוי האנשים בצוות החקירה אינו מבטיח אפשרות שכולם ישימו לב לכל פרט. בדר"כ משהו תמיד הולך לאיבוד.

כאן בדיוק מקווה להכנס לפעולה תוכנה חדשה,(R2S return to scene – בחזרה לזירת הפשע) שנחשפת בימים אלו במטרה להכניס מהפכה לדרך בה מתמודדת המשטרה עם העניין. התוכנה נרכשה כבר ע"י ה-FBI בארה"ב, והיא מעוררת עניין גם בקרב כוחות השיטור במדינות האיחוד האירופי.
 
 
התוכנה, עליה מדווחת אננובה, מאפשרת הצגת ניתוח מפורט של זירת הפשע, קישור בין צילומי וידאו, צילומים, עקבות DNA, טביעות אצבע ושאר מידע זיהוי פלילי. המערכת פותחה ע"י חברה סקוטית בשם MaxIMT בשיתוף המשטרה המקומית במחוז גראמפיאן.

מדובר בתוכנה, הראשונה מסוגה, שאמורה להביא לשיפור ניכר באיסוף ראיות, תיעוד מידע ומערכת הרשאת גישה, אשר תסייע ותקל על ניתוח ראיות קריטיות מזירות פשע שונות.

התוכנה מאפשרת צפייה בתמונות של זירת הפשע מנקודות תצפית שונות, שניתן לסובב אותן ב-360 מעלות. התמונות מצולמות ע"י מצלמת Spheron, שיש לה את היכולת להוציא תמונות כדוריות של חדר שלם.

אזורים בהם קשה לראות, כגון פינות חשוכות, ניתן להגביר ומקומות חשובים במיוחד ניתן לסמן על מנת להראות מיקום של טביעות אצבעות, טביעות רגליים, DNA או שאר עדויות מז"פ. ברגע שהראיה זוהתה, זהותו ופרטיו של המעורב יוזנו למערכת. תמונות מפורטות וקטעי וידאו קצרים גם הם יוכלו להיות מוצגים על מנת להראות ולהסביר בפרוטרוט על הראיות.

מערכת ה-R2S היא טכנולוגיה שצמחה מציוד שבמקור עיצבה MaxIMT עבור חברות הנפט והגז ועבור חברות נדל"ן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by