ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יש למישהו כח לחדשות טובות? 
 
 
מערכת חיים ברשת

בוקר קשה לעורכדינים של RIAA. בית המשפט לערעורים פסק כי הטענות של RIAA גובלות בטמטום – ספקיות האינטרנט לא חייבות להסגיר מנויים על ימין ועל שמאל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הפדראלי לערעורים דחה ביום שישי שחלף את ניסיונותיה של תעשיית ההקלטות האמריקנית לחייב את ספקיות האינטרנט בארה"ב לזהות את מנוייהן המואשמים בהפצה בלתי חוקית של קבצי מוזיקה ברשתות ה-P2P. דיווח של סוכנות AP.

במה שמצטייר כמכה ניצחת למסע הצלב השנוי במחלוקת של התעשייה, הרכב של שלושה שופטים בבהמ"ש לעירעורים במחוז קולוביה הפך על פיה פסיקה קודמת של שופט בית המשפט אשר הכריע כי יש לאכוף את צווי הזימון בנושא הפרת זכויות היוצרים.

השופט המחוזי ג'ון ד. בייטס אישר בשעתו את השימוש בצווים, אשר הכריחו את חברת התקשורת וורייזון להסגיר את שמותיהם וכתובות המגורים של לפחות ארבעה ממנוייה. מאז נאלצה וורייזון להסגיר כמה עשרות ממנוייה למחלקה המשפטית של RIAA, אולם הבטיחה כי תאבק בעניין ככל שתוכל.
 
 
בית המשפט לערעורים אמר כי אחד מהטענות העיקריות של RIAA "גובלת בטיפשות", ודחה את טענתו של הארגון כי וורייזון אחראית להורדת המוזיקה של לקוחותיה כיוון שהמידע טייל ברשת שלה.

וורייזון עירערה על המעמד החוקתי של צווי הזימון אשר הוצאו במסגרת חוק המילניום להגנת זכויות יוצרים דיגיטליות משנת 1998. החוק, שעבר לפני שתופעת החלפת השירים ברשתות ה-P2P הפכה לפופולרית, והוא קובע כי ספקי אינטרנט חייבים להסגיר את שמותיהם של חשודים בפיראטיות במידה יוגש נגדם צו הסגרה החתום על ידי פקיד בית המשפט המחוזי. להוצאת הצו לא נדרשת חתימתו של שופט.

מבקרי החוק טוענים כי חייבת להיות מעורבות גדולה יותר של השופטים. וורייזון טענה בבית המשפט כי ספקיות האינטרנט צריכות להעתר לצווי הזימון אך ורק כאשר קבצי המוזיקה הפיראטיים מאוכסנים על מחשבים הנמצאים תחת שליטתם הישירה של הספקים, דיגמת אתר אינטרנט, ולא כאשר הקבצים נמצאים על מחשבו האישי של המנוי.

בפסיקתו, כתב שופט בית המשפט המחוזי כי הפרשנות של וורייזון "אינה הגיונית במיוחד מעמדת קובעי המדיניות" והזהיר כי היא "תיצור פרצה חוקית ענקית במאמצי הקונגרס למנוע הפרת זכויות יוצרים על האינטרנט".

הרכב השופטים בבית המשפט לערעורים, חשב קצת אחרת. בכל מקרה, יש להניח כי זה בפירוש אינו החלק האחרון בסאגה המשפטית של המוזיקה ברשת, אולם הבוקר מחליפי הקבצים בהחלט מותר לחייך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by