ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקופ: מיליארדרים רוצים לברוח מכדור הארץ 
 
 
מערכת חיים ברשת

לראשונה: חללית שנבנתה ופותחה במימון חברה פרטית וללא מעורבות ממשלתית עברה בהצלחה את טיסת המבחן שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם חשבתם שהחיים בעולם הזה קשים רק לעניים ובני מעמדות הביניים – אתם טועים, כפי הנראה. גם עשירים מופלגים רוצים לברוח מכאן, כש"כאן" זה לא רק ישראל, אלא כדור הארץ בכלל.

הצעד הראשון בדרך כבר נעשה: חברה פרטית פיתחה חללית, וזו עברה את טיסת המבחן שלה בהצלחה ביום רביעי במדבר מוז'אווה בקליפורניה. החללית, Space Ship 1 שמה, גם היתה הראשונה מסוגה שעברה את מהירות הקול והגיעה למהירות של 1,490 קמ"ש. הטיסה התקיימה 100 שנים בדיוק לאחר טיסת הבכורה של האחים רייט.
 
 
את החללית פיתחה חברת Scaled Composites, שבראשה עומד בארט רוטאן – האיש מאחורי פרוייקט הווייג'ר, שהקיפה את העולם ללא צורך בתדלוק נוסף ב-1986. אנליסטים מעריכים כי החללית תוכל לצאת לחלל בתוך שנה.

המערכת מורכבת משני מתקנים: הראשון הוא מטוס סילון ששמו White Knight, הנושא את החללית שהיא המתקן השני – SS1. טייס המבחן, בריאן ביני, החל בטיסה בשעה 08:15, והגיע לגובה של 68,000 רגל.

החברה מעוניינת לזכות בפרס ה-X-prize. הפרס, בסכום של 10 מיליון דולר, יוענק על השיגור הראשון של חללית המאויישת בשלושה אנשים במימון פרטי לחלוטין, וללא מעורבות גוף ממשלתי. כדי לקבל את הפרס, נדרשת החללית לצאת לחלל פעמיים בתוך שבועיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by