ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הספריה של גוגל 
 
 
מערכת חיים ברשת

גוגל לא רוצה שתחפשו אצל מישהו אחר – פותחת שירות חדש שמאפשר לחפש טקסטים בתוך ספרים ומתחרה ראש בראש עם אמזון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל מנסה בימים אלו שירות חיפוש חדש, המאפשר לאנשים לחפש טקסטים בתוך ספרים. גוגל, שהפכה לשם נרדף לחיפושים באינטרנט, מגיבה בניסוי האמור על המהלך הנועז של חנות הענק המקוונת אמזון, שהשיקה שירות דומה לפני כחודשיים.

השירות החדש, Google Print Beta, עליו מדווח אתר CNET, מאפשר לגולשים לקרוא קטעים קצרים מתוך ספרים, לקרוא ביקורות ספרים, פרטים ביביליוגרפיים, הערות של מחברי הספרים ובחלק מהמקרים גם לראות את תמונות עטיפת הספרים.
 
 
תוצאות החיפוש יכללו גם קישורים למקומות בהם יכולים הגולשים לרכוש את הספרים. בניסוי משתתפים בתי הוצאה לאור גדולים, ביניהם Random House, Knopf Publishing, Macfarlane ועוד.

השירות הוא חלק מהמסע הבלתי נגמר של גוגל לשיפור החיפוש ברשת, על מנת לשמור את הגולשים תחת כנפיה. על מנת לעמוד במשימה זו, משתדלים החבר'ה של גוגל לא לקפוא על השמרים ולהביא כל הזמן שירותים חדשים שיסייעו לקהל, דוגמת מעקב אחר חבילות UPS, מחשבונים, חוסם פופ-אפים ועוד תופינים שונים.

אך יכול להיות שמדובר בקצת יותר משירות ללקוח. חברת אמזון השיקה שירות חיפוש בספרים לפני כחודשיים, שירות המקיף כ-120,000 ספרים מ-190 הוצאות שונות. אמזון, שעובדת עם טכנולוגיית החיפוש של גוגל, החלה לגלות עניין גובר בשוק החיפוש ברשת, ואף ייסדה לאחרונה את A9.com, חטיבה עצמאית לפיתוח טכנולוגיית חיפוש למסחר אלקטרוני. כך שבהחלט יכול להיות שמדובר כאן באיתות של גוגל לאמאזון שלא רק היא יודעת לשחק מלוכלך.

בינתיים השירות של גוגל מקיף כ-60,000 כותרים, על מנת להפעיל את השירות יש להקליד אל תוך שורת החיפוש של גוגל את המילים "print.google.com" ואחריהן את המילה או הערך אותו אתם מחפשים. לדוגמה, החיפוש "print.google.com matrix" ישיב שתי תוצאות חיפוש ביניהן יוכל הגולש לבחור, שלידן יופיעו התגיות BOOK ו-BETA.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by