ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הם בסדר, האנטישמים האלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

אירופה היא אלופת העולם בהחלפת קבצים לא חוקית; היבשת העשירה לקחה את הבכורה מארה"ב שהובילה בתחום במשך שנים, ותודה ל-RIAA שהביאה אותנו עד הלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שנים של כהונה במקום הראשון, ארצות הברית מאבדת את מעמדה. המעצמה הגדולה בעולם מבחינה כלכלית וצבאית היתה עד לא מזמן גם המעצמה בתחום החלפת הקבצים הלא חוקית, אולם סקר חדש (!) קבע כי היא איבדה את הבכורה לאירופה.

באוקטובר, 9.35 מיליון אירופאים השתמשו או ביקרו באתר הבית של תוכנת החלפת הקבצים, קאזאה. זאת, לעומת 8.24 מיליון אמריקאים שעשו זאת. כך לפי חברת הדירוג נילסן. זהו שפל חסר תקדים במספר הגולשים האמריקאים לקאזאה, לאחר ירידה הדרגתית של מספר חודשים. לשם השוואה, במרץ גלשו לאתר 16 מיליון אמריקאים. לגבי האירופאים, מדובר בנתון מעניין במיוחד מכיוון שהתוכנה החביבה על אירופה להחלפת קבצים היא eMule, כך שאם בקאזאה יש עלייה, הרי שב-eMule המספרים עשויים להיות גדולים יותר.
 
 
אחת הסיבות למהפך, וסביר להניח שהעיקרית שבהן, היא מסכת התביעות של RIAA נגד מחליפי קבצים למיניהם. באירופה טרם נקטה תעשיית המוזיקה צעדים משפטיים נגד מחליפי הקבצים למיניהם, והגויים מנצלים את הזמן היטב ומתפרעים.

קאזאה פופולרית במיוחד בגרמניה, שבה השתמשו בתוכנה 1.96 מיליון גולשים במהלך חודש אוקטובר, ואחריה בטבלה נמצאות צרפת, ספרד ובריטניה. האנליסט של חברת נילסן למדרג ברשת בשוק האירופי, תום יואינג, אומר כי נתונים אלה לא מפתיעים, כיוון ש"מדובר בשווקים הגדולים ביותר באירופה לאינטרנט מהיר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by