ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היה היה כאן פעם בלוג, ואיננו עוד 
 
 ``לפחות מישהו מאיתנו שמח``. מתוך הבלוג של שירה מותק   
 
שירה מותק

ארז ארליכמן הודיע לשירה מותק שהוא עומד לכתוב על הבלוג שלה בטורו ב-ynet; היא מיהרה למחוק את הבלוג, ופרסמה את התגובה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול בערב, כשחזרתי הביתה, חיכו לי שלוש שורות במייל.

"שלום שירה,
אני שמח להודיע לך כי המלצתי על הבלוג שלך במדור 'היומנאים' באתר Ynet, בערוץ המחשבים.
המדור אמור להתפרסם מחר.

יום נעים,
ארז ארליכמן."

שלום ארז, אני שמחה שאתה שמח, כי לפחות מישהו מאיתנו שמח, וכולנו יודעים כמה חשוב זה לשמוח.

אני, באופן אישי, הייתי שמחה יותר אם היית שואל אותי לפני שהחלטת לפרסם את הבלוג שלי קבל עם ו-ynet, כי כידוע תפוצתו של זה האחרון רחבה יותר מהתפוצה של ישראבלוג בכלל, ובלוגי בקרב אוכלוסיית הבלוגים בפרט. ותתפלא לשמוע שהתפוצה הנוכחית לה זוכה הבלוג שלי דווקא חביבה עליי.

אבל לא שאלת אותי. למה שתשאל אותי? הרי המלצת עליי במדור היומנאים. זו בדיוק (לא) הסיבה בגללה אני כותבת בלוג. לא כדי שאנשים כמוך ישבו רגל על רגל במשרד (ואם אתה עובד מהבית, עמך הסליחה), יקראו בלוגים ויחליטו בחיים של איזה אדם בא להם לדון. אני לא כותבת בלוג כדי שימליצו עליי, אני לא כותבת בלוג כדי שיכתבו עליי ביקורת בלוגים. אני כותבת בלוג, ואת זה יודע כל מי שכבר קרא אותי בעבר (ולא יודע מי שהגיע לכאן דרך ynet), כי הייתי צריכה את זה. כי זו היתה הדרך שלי להתמודד עם תקופה קשה. זו היתה הדרך שלי, כמו רבים אחרים, לחפש מקום שמתאים לי. הבלוג הזה מילא את המטרה הזו.

זו לא פעם ראשונה שאתה עושה את זה, נכון? כופה על אנשים בבלוגספירה פרסום שלא רצו. אני כתבתי את הבלוג הזה לתפוצת האתר הזה בלבד. אם הייתי רוצה לזכות לתפוצה בסדר גודל של ynet, הייתי כותבת לשם בעצמי. אם אתה יכול, אני בוודאי שיכולה.

תהיה לי אליך, מר ארליכמן, ואני יוצאת מתוך הנחה – מופרכת, אולי – שאתה עדיין זוכר מה זה להיות בן אדם: מדוע שלא תשאל את בעלי הבלוג המומלץ אם הם רוצים להתפרסם בפורום בסדר גודל של ynet. שהרי אם אינם חפצים בכך, הרי שגרמת להם לסגור את הבלוג, ואז מה השגת בזה? הבלוגים האלו לא יתקיימו יותר.

לתומי חשבתי שמטרת הלינקוק היתה לשלוח את קוראיך מ-ynet לקרוא בבלוגים שחשבת שראויים לכך. מדוע לא לפרסם רק את בלוגיהם של אלו שאישרו לך, אלו שישמחו אם עוד אנשים יקראו אותם? אלו שישאירו את בלוגיהם פתוחים גם אחרי שתפרסם אותם, בניגוד לבלוגים אחרים שאותם, במודע, אתה מוחק.

זה מה שגורם לך להתעורר בבוקר ולחייך אל המראה? הידיעה שהיום עוד מישהו סגר את הבלוג שלו, בגללך? כי אם כן, אז אני מרחמת עליך. יש לך חיים עצובים. והנה, הוספת עוד בלוג אחד לאוסף.

לי, תופתע לשמוע, והסליחה עם כל קוראי ynet שהגיעו לכאן ומרגישים לא רצויים, היה מאד נוח עם האינטימיות היחסית של הבלוג שלי. והייתי מעדיפה שתישאר כזו. מכיוון שלא נשאלתי לדעתי, אין לי ברירה אלא ללכת. ולקוות שמתישהו תיזכר שלפני ארז, שכותב ב-ynet (ולוקה בתסמונת "כל העיתונאים נבלות") יש את ארז, האדם.

"אני שמח להודיע לך כי המלצתי על הבלוג שלך במדור היומנאים", כתבת לי.

אני מניחה שאני צריכה להודות לך.

תודה, ארז, על שלקחת ממני את המקום האחד שהיה – באמת – שלי.

______________________________________________________


ואולי זה המקום להודות לכל מי שהפך את הבלוג שלי למה שתמיד היה יכול להעלות בי חיוך. לקוראים השקטים, שרק העלו את הספירה בקאונטר, ולעיתים רחוקות תרמו תגובה או חיוך, אבל ידעתי שהם שם, שהם עוקבים, והתרגשתי לדעת שיכולתי לגעת בהם בצורה שתגרום להם לחזור ולקרוא. תודה למגיבים הקבועים שלי שתרמו לי הערות, הארות, עצות, עידוד, ביקורת כשצריך. אלו שלימדו אותי לראות את החיים בפרספקטיבות שונות מאלו שהכרתי, שגרמו לי לחפש כיוונים חדשים, גם כשלא חשבתי עליהם בעצמי. תודה לכל האנשים שהציצו לי לתוך החיים ובתמורה נתנו לי להציץ לשלהם, מתוך אמונה שאי שם בנבכי אוטוסטרדת המידע מסתתרים להם גם הרבה אנשים טובים. גם אני מאמינה בזה.

ומילים אחרונות לאנשים שהפכו לחברים שלי גם מחוץ לגבולות הבלוג. לאנשים שאני יודעת שיהיו שם גם אחרי שאפסיק לכתוב. אתם גורמים לי להעריך את הכתיבה בבלוג בצורה נוספת מעבר לערך הבסיסי שהיה לו עבורי, ההתפרקות בכתיבה. אם בזכות הבלוג הכרתי חברים חדשים, הרי שהרווחתי. ולא כך קיוויתי לסיים את דרכו של הבלוג שלי, אבל לא תמיד יש לנו ברירה, והידיעה שתהיו שם בשבילי גם אם לא אעדכן את הבלוג מדי יום גורמת לי להתחיל את היום החדש הזה בחיוך, למרות התחושה העצובה של הסוף שמנקרת לי במוח.

נכתב על ידי שירה מותק, 06:21 15/12/2003


להשתלשלות העניינים המלאה הקליקו כאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by