ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המצגת שהרגה את אילן רמון 
 
 אני רק מסיים את המצגת ומגיע (צילום: לע``מ)   
 
מערכת חיים ברשת

חתיכת קצף בידוד אמנם גרמה להתרסקות הקולומביה, אבל מצגת פאוור פוינט לא ברורה גרמה לזה שאף אחד לא עלה על הבעיה בזמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחודש אוגוסט האחרון קבעה ועדת החקירה לבדיקת הסיבות להתרסקות המעבורת קולומביה כי הגורם העיקרי להתרסקות המעבורת היה אותו קצף בידוד סורר שלא שרד את ההמראה. אבל עכשיו מתברר שהיתה עוד סיבה להתרסקות – מצגת פאוור פוינט.

מסתבר שבסוכנות החלל האמריקנית הפסיקו להשתמש בדפים וניירות והחלו להשתמש במצגות כדי להתכונן למשימות, להפיק לקחים ולאמוד נזקים. הבעיה היא שמרוב צבעים, קיצורים ואותיות מעופפות, תוכן המצגות הלך לאיבוד, וכשמהנדסי נאס"א הציגו את הנזק האפשרי שנגרם לכנף שמאל הזכורה לרע, הצליח המידע לחמוק ממקבלי ההחלטות. כך מדיווח של הניו יורק טיימס.
 
 
בהודעה שפרסמה הנהלת נאס"א נאמר כי "קל להבין איך מנהל בכיר יכול לקרוא את המצגת הזו ולא להבין כי קיימת סכנה שמאיימת על חיי האסטרונאוטים". מוקדם יותר השנה פרסם אדוארד טאפטי (Tufte), תיאורטיקן בתחום הצגת מידע, כרוז בן 28 עמודים ובו הוא מותח ביקורת על מה שהוא מכנה "הסטייל הקוגנטיבי של פאוור פוינט".

לטענת טאפטי מכריח השימוש בפאוור פוינט לקצץ במידע עוד ועוד עד שלא ניתן להבין אותו יותר. לדוגמה, במצגת ממוצעת של פאוור פוינט מוצגות בערך ארבעים מילים, כמות השווה למה שאתם קוראים בעשר שניות.

במיקרוסופט, כמובן, דוחים את הטענות ואומרים שטאפטי הוא אוהד ידוע של "מידע דחוס",
שמאמין בדחיפת כמה שיותר מידע לקהל הקוראים. סיימון מארקס, מנהל המוצר של פאוור פוינט, אמר כי בתוכנה קיימת אפשרות להכניס מידע מורכב יותר – אולם אנשים מעדיפים לא להשתמש בה.

יכול להיות ששני הצדדים צודקים ושהתוכנה פשוט מתאימה את עצמה לעידן שבו אנחנו חיים. עידן שבו גם אם אין לך מה להגיד, העיקר שיש לך את הכלי לא להגיד את זה איתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by