ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגלמוגל 
 
 
צבי טלית

הראש הגוגלי ממציא לנו פטנטים: רוצים לדעת איפה נמצאת חבילת הדואר שאתם מחכים לה? מה קורה עם הפטנט שהגשתם? וגם לרגל אחרי התעבורה בערוצי IRC

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבדות המחקר של גוגל מלאות באנשים יצירתיים, אשר אינם מפסיקים לשקוד על חידושים והמצאות שאמורים לדאוג לכך שבכל פעם שאתם צריכים משהו מרשת האינטרנט, גוגל תמשיך להיות המקום הראשון שאתם ניגשים אליו.

אתר Google Weblog, הוא אתר עצמאי שעוקב אחר כל המתרחש בגוגל (לחיוב ולשלילה). בסוף השבוע האחרון הציג האתר כמה פריטים חדשים, שנראים די מעניינים. הראשון כרוך במראה כללי לאתר שהחבר'ה בגוגל החליטו לנסות. בינתיים מדובר בניסוי בקנה מידה מצומצם למדי, אך אם זה יתפוס, סביר להניח שלא רחוק היום שזה יהיה הלוק החדש של גוגל.
 
 
אבל יופי זה לא הכל. שימושיות זה שם המשחק, ואפשרויות החיפוש החדשות שגוגל עומדת להציע בהחלט יביאו לה עוד אי אילו קליקים. מעתה ניתן לבצע חיפוש בגוגל לפי מספר הזמנה של חבילה בחברת UPS, חברת FedEx, מספר טיסה, מספר רישום פטנט אצל רשם הפטנטים האמריקאי ומספר זיהוי ומעקב ב-FCC (וועדת התקשורת הפדראלית).

בדנמרק החלה לאחרונה חברת הטלפון הלאומית להציע שירות חדש ומפתיע. במסגרת שירות המודיעין 118 (ככה אומרית בדנית מדוברת 144) תוכל לבקש שיעשו לך חיפושי גוגל שונים. כך שלמעשה לא צריך יותר להטריד חברים שיושבים ליד המחשב, תמורת 2 דולרים בלבד, ישמח מונופול הטלפון המקומי לעשות זאת בשבילך.

וגם מקומם של חובבי הקונספירציות לא נפקד. גולשים המשתמשים בערוצי ה-IRC השונים הבחינו לאחרונה בבוט חדש המגיע מכתובת ה-IP של גוגל. הבוט החדש נרשם לערוץ, שוהה בו מספר דקות, מתנתק וחוזר ומתחבר בשנית לאחר מספר דקות. גולשים הביעו את חששם מהעניין, בעיקר לאור העובדה כי המידע הנע על גבי רשת ה-IRC כולל יותר מדי פרטים אישיים, כגון שם, כתובת IP, שיחות אינטימיות בין גולשים שונים ותעבורת קבצים שונים ביניהם. חשיפה ותיעוד של כל אלו ע"י גוגל בהחלט יכולים להרגיז לא מעט אנשים.

בבירור שערך אחד הגולשים מול גוגל, אישרה גוגל כי אכן מדובר בבוטים שלה המשתתפים בניסוי מסוים שמטרתו לשפר את יכולות החיפוש של גוגל, אך לא ציינה מהו הניסוי ומה טיבו. במכתב התגובה ששלחו אנשי גוגל לאותו גולש, נאמר כי אם הדבר מפריע לתעבורת השרת שלו, הם יחדלו מכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by