ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט ישראל מודיעה בתדהמה 
 
 
מערכת חיים ברשת

משרד האוצר הכריז כי לא יחתום על הסכם מסגרת עם מיקרוסופט וכי הוא עומד לבדוק את מערכת ההפעלה לינוקס (מנדרייק) כחלופה לחלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד האוצר לא יחתום על הסכם מסגרת עם מיקרוסופט, כך אמר הממונה על מערכות המידע והמחשוב במשרד האוצר. אתר ynet דיווח במהלך סוף השבוע על כך שמשרד האוצר החל לבדוק גירסה עברית של מערכת ההפעלה לינוקס, על מנת לברר אם ניתן וכדאי יהיה להשתמש בה כתחליף למערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט, הפועלת היום כמערכת ההפעלה הבלעדית במשרדי הממשלה ובסקטור הציבורי.

משרד האוצר יבדוק את מערכת ההפעלה מנדרייק, אשר הסבתה לשפה העברית הושלמה לאחרונה. באוצר מתכוונים להקים צוות בדיקה בו ישתתפו מפתחי תוכנה עצמאיים, מומחי אקדמיה ונציגי הצבא.

איציק כהן, הממונה על מערכות המידע והמיחשוב במשרד האוצר הצהיר כי אין למשרד האוצר כוונה "למוטט את מיקרוסופט ישראל" אך יחד עם זאת בהחלט "טוב שיש אלטרנטיבה".
 
 
ביום חמישי אמר כהן: "אין בכוונתנו לחתום על הסכם מסגרת חדש עם מיקרוסופט בכל מקרה. בניגוד לעבר, מיקרוסופט תידרש לעבור בין המשרדים ולסגור חוזה עם כל אחד מהם בנפרד". משמעות צעד זה היא די קשה מבחינת מיקרוסופט, אשר נהנתה עד כה ממעמד של ספקית תוכנה כמעט בלעדית לממשלה ולצבא.

ובכלל, לא כיף להיות היום מיקרוסופט ישראל, כשמשרדי שירות התעסוקה מתחילים בקרוב לעבור מאופיס למתחרה החינמית, "אופן-אופיס". כאשר בקרוב גם משרד החינוך מצטרף לעסק וגם המשטרה והצבא שוקלים לערוך ניסוי דומה.

מכה נוספת למיקרוסופט היא החלטתו של כהן לפצוח בבדיקה, לאחר שגילה, לטענתו, כי הסכומים בהם חייבה מיקרוסופט את הממשלה בעבור רישיונות למערכת ההפעלה ולאופיס, היו גבוהים לאין ערוך מסכומים אותם גבתה ממוסדות גדולים אחרים בישראל. כהן התייחס בדבריו להסכם הרישוי של מיקרוסופט מול שירותי בריאות כללית. במיקרוסופט הגיבו כי לנתונים אותם הציג כהן, "אין כל קשר למציאות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by