ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכיטוב עשרים אחוז מס 
 
 
מערכת חיים ברשת

בקנדה מציעים להטיל מס של לא פחות מעשרים אחוזים על נגני mp3 כעונש על החלפות הקבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חובבי זכויות היוצרים בקנדה לא מפסיקים להפציץ. אחרי שאיגוד היוצרים הציע לתבוע תמלוגים הישר מספקיות האינטרנט, מדווח הטורונטו סטאר כי היום תדון מועצת חכמי זכויות היוצרים בקנדה, סוג של זרוע ממשלתית שמטפלת בנושא, בהצעה להטיל מס של לא פחות מעשרים אחוזים על נגני mp3.
 
 
כמובן שהדיון מעורר קרב ענקים בין מגישי ההצעה, אנשי הקולקטיב הקנדי להעתקות פרטיות (CPCC), לבין יצרני האלקטרוניקה, שלא יכלו להשאר מאחור והקימו ביחד עם רשתות החנויות הגדולות איגוד משלהם (CCFDA).

האינטרסים של כל אחד מהצדדים בוויכוח ברורים: היוצרים רוצים לקבל נתח משוק ההחלפות שמתנהל להם מתחת לידיים, בעוד יצרני האלקטרוניקה ובעלי החנויות רוצים לעשות הכל כדי להמנע ממס שיכריח אותם להעלות מחירים, יפגע בהכנסותיהם ויבריח קונים לשוק האמריקני, שם לא מדברים על מיסים.

הקולקטיב אחראי על מה שאצלנו נקרא "חוק הקלטות הריקות". מעין מס שמוטל על מדיות ריקות שאמור לפצות את היוצרים על העובדה שרוב האנשים לא מקליטים את הדודה שלהם שרה באמבטיה, אלא דואגים לעצמם לעותקים משלל הקלטות והדיסקים שנמצאים בסביבתם. לפני שנה וחצי הבינו בארגון שהחוק במתכונתו הנוכחית – כבר לא יעיל. כמות המוזיקה שאנשים מכניסים על כל דיסק רק הולכת וגדלה (תודות ליכולות הדחיסה של ה-mp3) ובנוסף, משתמשים רבים כלל לא צורבים את המוזיקה, אלא פשוט לוקחים אותה בנגנים הניידים שלהם. ישוב אנשי הקולקטיב וארגנו הצעה שתעלה את תעריף הקנס על המדיות שכבר ממוסות ובמקביל תמסה גם תקליטורי DVD ריקים, נגני MP3 והתקני זיכרון ניידים.

מייקל גייסט, מרצה לענייני משפט ואינטרנט באוניברסיטת אוטאווה משוכנע שההצעה החדשה, אם תתקבל, רק תזיק לכולם. "בעלי החנויות יפסידו כי פחות אנשים יקנו אצלם. הלקוחות יפסידו כי הם ירגישו שהם משלמים מחיר מופרז על המכשירים שלהם ובעלי הזכויות יפסידו משום שהם עדיין ירגישו שהם אינם מקבלים תמורה מספקת להפסדים שנגרמים להם".

המקרה הזה, בנוסף לתביעה נגד הספקיות, מסמן את מערכת המשפט של קנדה כראשונה שתצטרך להתמודד ברצינות עם בעיית החלפות הקבצים וגורם לשאר העולם לשבת על הגדר ולהמתין בסקרנות עד שיתפזר העשן ואפשר יהיה לדעת איזה מהצדדים צריך להתחיל לחשוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by