ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורות מוצרים 
Sony Xperia U: צבעוני ותוסס 
 
 מוסיף צבע לגזרת הסמארטפונים. Xperia U    צילום: יחצ    
ביקורות מוצרים |
 

בזכות העיצוב המעניין והסנכרון היעיל עם הרשתות החברתיות, מצאנו את ה-Xperia U כאטרקטיבי במיוחד לקהל הצעיר ולמי שמעוניינים להיראות צעירים ומעודכנים. סקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sony Xperia U הוא אחד מהסמארטפונים הקטנים יותר בסדרת Xperia המתחדשת של סוני, הכוללת כיום מגוון עשיר למדי של מכשירים בגדלים ובאפיונים שונים.

 

מפרט המכשיר כולל את ערכת השבבים STE U8500 עם מעבד Cortex A9 כפול ליבה במהירות 1GHz ומאיץ גרפי Mali-400P, זיכרון RAM בנפח 512MB, מסך בגודל 3.5 אינטש בעל רזולוציה של 854X480 פיקסלים, מצלמת 5 מגה פיקסל ומצלמת 0.3 מגה פיקסל קדמית לשיחות וידיאו, קישוריות Wi-Fi b/g/n ו-Bluetooth 2.1, GPS, רדיו FM ועוד.

 

המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת 2.3, וצפוי לקבל עדכון לגרסת 4.0.

 

 

איכות הקול והשמע

איכות השיחות במכשיר טובה, אולם בעת הדיבור נשמע הדהוד קל, שיש להתרגל אליו. כתוצאה מההדהוד מתקבלת תחושה כאילו הדובר מדבר אל תוך תיבת תהודה או מבעד למגה-פון. יש שימצאו זאת כמטריד, ויש שיחושו שהדבר משפר את חוויית השמע. אנחנו מצאנו את עצמנו משתייכים לקבוצה הראשונה.

 

בגב המכשיר ממוקם הספיקר החיצוני, שמפיק צליל באיכות טובה אך בעוצמה נמוכה למדי. בחדר שקט הצלחנו לקיים שיחה נוחה באמצעותו, אבל ברכב נוסע היינו צריכים ממש להתאמץ. בעת האזנה למוזיקה, הרמקול הפיק צליל נעים, אך כאמור, חלש מאוד ונטול באסים כמעט לחלוטין.

 

אל המכשיר נלוות אוזניות כפתור של Sony, שמפיקות סאונד איכותי מאוד, אך התגלו כלא נוחות באוזן. מעטפת האוזניות עשויות פלסטיק נוקשה, זול למראה ולא נעים במיוחד, ולטעמנו הן גדולות מדי.


ציון: 8.5 מתוך 10

 
 

נוחות השימוש

אומרים שדברים יפים באים באריזות קטנות. ובכן, ה-Xperia U הוא עוד הוכחה לכך. הוא מאופיין בעיצוב עדכני של סמארטפון צעיר ותוסס ובממדים שמזכירים את המכשירים הסלולריים הישנים והטובים מלפני עידן הסמארטפונים.

 

גודלו של המכשיר 112x54x12 מ"מ ומשקלו 110 גרם. נוח מאוד לאחוז בו ביד, בין היתר בזכות קימור קל בחלקו האחורי, ומידותיו מתאימות לנשיאה בכיס. עם זאת, הקימור בצידו האחורי של המכשיר מתגלה כפחות נוח כאשר מנסים להקליד כשהמכשיר מונח על שולחן. בשל הפינות החדות בחלקו הקדמי של המכשיר, הצמדתו לאוזן לא תמיד נוחה, ובעת שיחות ארוכות זה עשוי להציק.

 

ה-Xperia U מגיע בצבעים שחור ולבן, כאשר בחלקו התחתון ממוקם כיסוי פלסטיק נשלף, שמגיע בצבעים לבן, שחור, צהוב וורוד פוקסיה - לבחירתכם. מעל כיסוי הפלסטיק ממוקם פס תאורה שקוף שמחליף את צבעיו בהתאם לערכת הנושא בתצוגת המכשיר. הוא מאיר את תחתית המכשיר בשלל צבעים, החל בגוונים רגועים של לבן-אפרפר, כחול וירוק, דרך טורקיז וצהוב מלהיבים מעט יותר, וכלה בוורוד וסגול זרחניים.

 

 
כיסוי פלסטיק בשלל צבעים. Xperia U
 כיסוי פלסטיק בשלל צבעים. Xperia U   צילום: יחצ 
 

מעל לפס התאורה ממוקמים שלושה מקשי מגע המשמשים למעבר למסך הבית, חזרה אחורה ופתיחת התפריט. השימוש במקשים אלה נוח מאוד - כאשר רוצים להשתמש בהם; הבעיה היא שלעיתים הם נלחצים גם כשלא רוצים - בייחוד בעת שיחות טלפון.

פרט לשלושה מקשים אלה, בצדו הימני של המכשיר ממוקמים שלושה לחצנים נוספים: לחצן כיבוי והפעלה, לחצן כפול לשליטה על עוצמת השמע ולחצן למצלמה. בעוד ששני הראשונים נוחים יחסית לשימוש, את לחצן המצלמה מצאנו כשטוח מדי וקשה ללחיצה. בצדו השמאלי של המכשיר ממוקם שקע Micro-USB לטעינה וסנכרון, ובצדו העליון - שקע לאוזניות.

 

המסך ב-Xperia U הוא כאמור בגודל 3.5 אינטש, והוא בעל רזולוציה של 854x480 שמספקת צפיפות פיקסלים נאה של 280ppi. הוא מציג צבעים בצורה מעולה, בהירותו טובה ותפקודו בשמש טוב יחסית.

למרות שחדות התצוגה אינה מושלמת, באופן כללי ניתן לומר שאיכות התצוגה טובה מאוד. בעת השימוש חשנו שגודל המסך אינו מספק לצורך גלישה נוחה ואיכותית. למרות שגודלו זהה לגודל המסך באייפון 4, המסך ב- Xperia U מעט מאורך יותר, ובעת השימוש מתקבלת התחושה שהוא קטן ממנו משמעותית.

 

 
איכות התצוגה טובה מאד. Xperia U
 איכות התצוגה טובה מאד. Xperia U   צילום: יחצ 
 

מערכת ההפעלה ב-Xperia U היא אנדרואיד 2.3. ממשק העבודה כולל חמישה מסכים, ביניהם מסך הבית בו ניתן למקם אפליקציות לפי רצון המשתמש, ווידג'טים של מוזיקה וקטעי וידיאו בהם ניתן, בין היתר, לצפות בסרטונים ששיתפו חברים ברשתות החברתיות, ווידג'ט המאגד עדכונים של חברים ממספר רשתות חברתיות ומציג אותם באופן אינטראקטיבי וידידותי.

 

באופן כללי, ממשק העבודה נוח וידידותי. עם זאת, טעינת האפליקציות השונות, גם הנפוצות שבהן, הייתה מעט אטית לפעמים. בלטה במיוחד האפליקציה של פייסבוק, שטעינתה הייתה אטית באופן קיצוני באופן קבוע.

 

נציין לחיוב את חוויית ההקלדה במכשיר, שאינה נופלת מזו של המכשירים המובילים כיום בתחום. בעת ההקלדה מופעל רטט, שנותן תחושת פידבק טובה להקלדה. ברגע שמתרגלים לתחושת הרטט, הקלדה בלעדיו מרגישה אנמית. בנוסף, בעת הקלדה מופעל ממשק ידידותי במיוחד להשלמת מילים ותיקון טעויות הקלדה. הממשק מתגלה כנוח גם למי שאינו נמנה על חובבי ממשקים אלה, ואנו מצאנו שהוא מייעל את ההקלדה.

 

ערכת המכשיר כוללת כבל סנכרון למחשב שמגיע ללא מתאם לשקע החשמל (ניתן לטעון את המכשיר דרך המחשב, או לרכוש מתאם שיאפשר לטעון אותו דרך שקע החשמל הרגיל), אוזניות וארבעה פאנלים צבעוניים המתלבשים על חלקו התחתון של המכשיר.

 

ציון: 8.5 מתוך 10

 

יישומי מולטימדיה

Sony Xperia U מצויד במצלמת 5 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי ופלאש. באור יום התקבלו תמונות באיכות טובה מאוד, אך כשצילמנו בתוך הבית, בחלק ניכר מהתמונות הופיעה גרעיניות. במצבים מסוימים הפלאש הצליח לסייע להפיק תמונות באיכות גבוהה יותר גם בתוך הבית, אך לא תמיד. תגובתיות המצלמה טובה, אך לתמונות לוקח כמה שניות להיטען לאחר הצילום.

 

מצלמת הוידיאו מצלמת סרטונים ברזולוציית 720p ובקצב של 30 פריימים בשנייה. בצילום מקרוב התקבלה תמונה חדה ויפה, אך בצילום נוף, גם בתאורה אופטימאלית, התקבלה תוצאה מעט מטושטשת. כמו כן, התמקדות המצלמה הייתה מעט אטית לפעמים.

 

בנוסף לצילום הסטילס הסטנדרטי ולצילום הוידיאו, קיימת ב- Xperia U אפשרות לצילום פנוראמי ולצילום בתלת-ממד. ברגע שמתרגלים לקצב התנועה הנכון ליצירת תמונות אלה, מתקבלות תוצאות נחמדות ביותר, והעיסוק בהן יכול למלא הרבה מאוד זמן פנוי.

 

לפניכם מספר תמונות הדגמה שצילמנו עם ה-Xperia U. שימו לב שאיכות התמונות עשויה להיות נמוכה מעט מהמקור בשל המעבר לאינטרנט.

 

 

 
 

נגן המוזיקה המובנה ידידותי ונוח לשימוש, ומאפשר לארגן את קבצי המוזיקה לפי מגוון קריטריונים. הגישה לרשימת ההשמעה נוחה מאוד, ומתאפשרת באמצעות ווידג'ט הממוקם על אחד ממסכי הבית.

באותו מסך מתאפשרת גישה גם לקובצי הוידיאו. נגן הוידיאו התמודד היטב עם קובצי MP4 ו- DivX, אך לא הצליח לפתוח קובצי 720p בפורמט MKV.

סוני ציידה את ה-Xperia U במגוון אפליקציות מולטימדיה. בין האפליקציות הללו ניתן למצוא את נגן הרדיו שמתגלה כיעיל ביותר, אך פועל רק כאשר האוזניות מחוברות למכשיר. אפליקציה נוספת מאפשרת לזהות שירים ביעילות רבה בעברית ובאנגלית.

ציון: 8.5 מתוך 10

 

 

גלישה וסנכרון

סוני אקספריה U מגיע בשתי גרסאות, כאשר גרסת ה ST25a תומכת (בין היתר) בתדר HSPA 850, ומתאימה גם לרשתות פלאפון, רמי לוי והוט מובייל, ואילו גרסת ה- ST25i אינה תומכת בתדר זה, ולכן מתאימה רק לרשתות סלקום, אורנג', גולן טלקום, יו-פון והום-סלולר. מהירות הורדת הנתונים המקסימאלית של המכשיר מגיעה ל- 14.4 Mbps.

 

חוויית הגלישה במכשיר סבירה, אך מעט אטית לטעמנו. המעבר בין אתרים שונים התבצע בקצב טוב, אך טעינת תמונות הייתה אטית למדי. כמו כן, בחלק מהאתרים לא התאפשרה גלילה לצדדים, ובאתרים אחרים בהם היא התאפשרה, היא הייתה אטית ומסורבלת.

 

תוכנת המייל מסתנכרנת ביעילות, אך יש לה חיסרון אחד משמעותי: בעת קריאת מיילים לא מתאפשרת גלילה לצדדים, אלא רק למעלה ולמטה. כתוצאה מכך לא הצלחנו לקרוא מספר לא מבוטל של מיילים שכללו תמונות או באנרים בגוף המייל. מדובר בבעיה נפוצה במכשירי אנדרואיד, שאינה מיוחדת למכשיר זה בלבד. קריאת מיילים סטנדרטיים שכללו רק טקסט הייתה נוחה.

 

יש לציין לחיוב את הסנכרון של המכשיר עם החשבונות ברשתות החברתיות השונות. כך למשל, המכשיר שולף באופן אוטומטי פרטי התקשרות של חברים בפייסבוק ומוסיף אותם לרשימת אנשי הקשר. גם העדכונים של חברים ברשתות החברתיות השונות מופיעים באופן ידידותי מאוד.


ציון: 8.5 מתוך 10

 

משך פעולת סוללה

Xperia U מצויד בסוללת ליתיום-יון בעלת קיבולת של 1320mAh. לפי הצהרותיה של סוני, אמורה הסוללה להספיק לכ- 6 שעות ו-36 דקות שיחה, 472 שעות המתנה (כמעט 20 ימים), 45 שעות של האזנה במוזיקה ו-6 שעות של צפייה בוידיאו.

בפועל, בעת שימוש צנוע שכלל כשעתיים מצטברות של שיחות, סנכרון קבוע של תיבת מייל אחת ושימוש מזדמן בדפדפן ובאפליקציות שונות, שרדה הסוללה במשך כיום עבודה וחצי. בעת שימוש אגרסיבי שכלל צפייה בסרטוני וידיאו, חוסלה הסוללה תוך שעות בודדות בלבד.


ציון: 8.5 מתוך 10

 

 

עמידות

איכות הבנייה של ה- Xperia U מעט מאכזבת. חיבורו של הכיסוי האחורי של המכשיר רופף למדי, והוא מרבה להיפתח.
מתחתיו ניתן למצוא שלדת פלסטיק שאינה נראית מרשימה או עמידה במיוחד.

הכיסוי הצבעוני שבתחתית המכשיר מחובר בחוזקה למכשיר, ושליפתו דורשת הפעלת כוח לא מבוטל. עם זאת, לעיתים גם הוא מרגיש מעט רופף ולא יציב במקומו. לפי הצהרות החברה, זכוכית המסך אמורה להיות עמידה בפני שריטות, והיא אכן נראית איכותית למדי.


ציון: 8 מתוך 10

 

סיכום

הטוב:

· נוח לאחיזה ביד
· עיצוב חדשני
· תצוגה איכותית
· סנכרון טוב עם רשתות חברתיות
· ממשק לצילום תמונות פנוראמיות ותמונות 3D

הרע:
· ספיקר חלש
· המסך מעט קטן
· גלישה אטית יחסית
· איכות בנייה פושרת
· אוזניות בעייתיות

 

שורה תחתונה:
ב-Xperia U מחזירה חברת Sony את הטלפון החכם לממדים השפויים של הטלפונים הסלולאריים שקדמו לעידן הסמארטפונים. האם זה טוב? תלוי את מי שואלים. מחד, הוא נוח מאוד לאחיזה ביד ולנשיאה בכיס. מאידך, המסך שלו מעט קטן ולא תמיד מספק בעת גלישה באינטרנט או צפייה בסרטים.

קשה לומר שמדובר במכשיר שיצעיד את גזרת הסמארטפונים קדימה, אך הוא ללא ספק מוסיף לה מעט צבע ועניין.

בזכות העיצוב המעניין והסנכרון היעיל עם הרשתות החברתיות, מצאנו אותו כאטרקטיבי במיוחד לקהל הצעיר או לאלה מאיתנו שמעוניינים להיראות צעירים ומעודכנים.

ציון: 8.5 מתוך 10

 

פורסם לראשונה ב-WiseBuy


ראו גם:
סקירת Xperia P: אטרקטיבי לצעירים

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by