ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סופרלנד 

סופרלנד

 
 
דורון פרידמן

התרגום העברי של המשחק "לונה פארק עולמי" עושה כבוד למקור, והתוצאה מצויינת. מומלץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לונה פארק עולמי. הסיכויים להצלחה גבוהים למדי, בלשון המעטה
 לונה פארק עולמי. הסיכויים להצלחה גבוהים למדי, בלשון המעטה   
ממבט ראשון, מקדים, כללי ואובייקטיבי לגמרי, סיכוייו של Theme park world (הקרוי בעברית "לונה פארק עולמי"), להפוך ללהיט אדיר ברחבי העולם, ובמיוחד בארץ, משניים רק לאלה של FIFA 2000. אלמלא סימולטור החיים The Sims לא היה מגיע אלינו קודם ועושה שמות במצעדי המכירות, Theme Park World היה תופס את מקומו בן רגע.

לאור ההצלחה המסחררת של הפקת הגירסה העברית-אסלית של FIFA 2000, לקחו על עצמן החברות הקשורות לעניין הימור כמעט-בטוח נוסף: תירגום והסבת סימולטור ניהול פארק השעשועים החדש והמדובר של חברת Bullfrog לגרסה עברית מלאה.

עם גב כמו שיש לאלקטרוניק-ארטס, החברה המשווקת העולמית של המשחק, ועם קטלוג-עבר מדהים כמו שיש לBULLFROG (הכולל, בין היתר, משחקים מצויינים כמו SYNDICATE, POPULOUS, THEME HOSPITAL וגם את THEME PARK המקורי והשווה, שיצא לפני כחמש שנים) הסיכויים להצלחה גבוהים למדי, בלשון המעטה.
 
``לונה פארק עולמי`` יקסום במיוחד לשחקנים צעירים
 ``לונה פארק עולמי`` יקסום במיוחד לשחקנים צעירים   

חוץ מזה, צריך לזכור שהמשחק הנמכר ביותר בארצות-הברית בשנת 1999, ואחד המשחקים הנמכרים ביותר בארץ באותה שנה, היה ROLLER COASTER TYCOON, עוד סימולטור ניהול פארק שעשועים מוצלח, כבד ורציני מעט יותר, שפותח על-ידי חברת MICROPROSE, שווק בארץ על-ידי "באג מולטיסיסטים" והיווה את אחד מלהיטיה בארץ בשנים האחרונות.

ההבדלים העיקריים בין סימולטור הרכבות לסימולטור הפאקרים החדש, בדיוק כמו ההבדלים העיקריים בין כל משחקי ה- THEME לכל משחקי ה- TYCOON, קשורים לאווירה, לסיגנון הגרפי ולקהל היעד של המשחקים.

בעוד משחקי ה- TYCOON הם משחקים רציניים יותר, רובם מוצגים מזווית ראיה איזומטרית דו-מימדית ופונים בעיקר לשחקנים בוגרים ומנוסים יותר המעדיפים אלמנטים של עומק, תיכנון ומעט ניהול כלכלי, משחקי ה- THEME, במיוחד האחרונים שבהם (סידרת DUNGEON KEEPER ואפילו POPULOUS 3, למרות ששניהם אינם נושאים את לוגו ה- THEME המוכר), הם חגיגות תלת-מימדיות אדירות, המציגות הומור מטורף לצד ממשק בנייה וניהול מופשט יחסית, אך עדיין מוצלח ואפקטיבי. בהתאם לכך, "לונה פארק עולמי" יקסום במיוחד לשחקנים צעירים, ולכן החליטו לתרגם אותו לעברית.
 
המשחק כולל ארבעה סוגי פארקים שונים: פארק חלל, פארק אימה, פארק פנטזיה ופארק הממלכה האבודה
 המשחק כולל ארבעה סוגי פארקים שונים: פארק חלל, פארק אימה, פארק פנטזיה ופארק הממלכה האבודה   
מטרת המשחק מוכרת מאוד מלהיטים קודמים: הקמה, פיתוח וניהול פארק שעשועים מוצלח ומשגשג. למרות שמילת המפתח כאן היא כסף, קיים דגש רב על בניית אטרקציות (רכבות הרים, גלגלי ענק, בתי רוחות ועוד) חנויות, דוכנים ועיצוב הפארק. כמו בכל המשחקים בסיגנון, על השחקן להעסיק צוות עובדים רחב ומגוון, שכולל שומרים, אנשי ניקיון, טכנאים ועוד.

לכל עובד יש דרישות כספיות, מצבי רוח משתנים וצרכים משלו. כמו-כן, המשחק כולל ארבעה סוגי פארקים שונים, כל פארק בעל אופי משלו: פארק חלל, פארק אימה, פארק פנטזיה ופארק הממלכה האבודה. למרות שכל פארק מכיל אטרקציות המעוצבות בהתאם לאווירה הספציפית שלו, מדובר בעצם באותן אטרקציות בשינוי אדרת. מפלצות שם, חייזרים כאן, זה לא ממש משנה.


ההתקדמות משלב לשלב ומפארק לפארק מתבצעת על-ידי איסוף כרטיסי ומפתחות זהב. כשהכמות המספיקה של זהב נמצאת ברשותכם, אתם רשאים להמשיך לפארק הבא. חשוב לציין שאין מטרה מוגדרת לסיום כל שלב, אלמנט המחייב את השחקן להתמקד בכל תחומי הפארק בו-זמנית, כשהוא לא יודע מתי יוענקו לו הכרטיסים והמפתחות המיוחלים.

 
 
ניתן להקליט את הסיורים, לצלם גלויות ולשלוח אותן לחברים לרשת
 ניתן להקליט את הסיורים, לצלם גלויות ולשלוח אותן לחברים לרשת   
אחד האלמנטים החשובים והמוצלחים במשחק הוא האפשרות לעשות טיול בפארק התלת-מימדי שלכם, לחוות את כל האטרקציות השונות על בשרכם ולהתבונן במבקרי הפארק הססגוניים מקרוב (רובם ילדים מפונקים). ניתן להקליט את הסיורים, לצלם גלויות ולשלוח אותן לחברים לרשת. כמובן שאלמנט זה מהווה ערך מוסף לשחקנים צעירים, שהם, כאמור, קהל היעד העיקרי של EA ובמיוחד של הד ארצי, משווקי המשחק בארץ. גימיק חביב נוסף ולא יעיל במיוחד, הוא היכולת להרכיב משקפיים תלת-מימדיים מקרטון, ולהוסיף קצת נפח למשחק. לא קריטי.

ז`אנר משחקי הבנייה והניהול הוא אחד הז`אנרים המצליחים כיום, ואין כמעט חברה שלא נכנסת לחגיגה. הניסיון הרב של BULLFROG בתחום מצליח להציב את משחקה במקום גבוה ברשימה, בעיקר בזכות נתוניו הטכניים המרשימים ואיכותו הגבוהה, למרות שהוא לא מחדש הרבה בתחומי מקוריות ואופציות משחק.
 
קיצורו של עניין, "לונה פארק עולמי" הוא סימולטור בנייה מהנה וטוב בעברית מלאה, הפונה הן לבנים והן לבנות. התירגום לעברית בוצע בצורה איכותית ומוצלחת, ומהווה בונוס אמיתי לשחקנים צעירים יותר שמתקשים עם השפה האנגלית.

אגב, הערת ביניים קטנה: THEME PARK WORLD מוכר בארצות-הברית בשם SIM THEME PARK. כנראה שאלקטרוניק ארטס החליטה שאסוציאציה מוטעית (ולא הוגנת במיוחד, יש לציין) עם סידרת משחקיו "Sim" של וויל רייט תגרום לעליה במכירות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by