ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 29 3 

חדשות היי-טק 29 3

 
 
יוני שדמי

אינטרנט וורלד 2000, פורנוגרפיה ממשלתית ושבירת השיא של גינס בכניסות לאתרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם מ-פ-ח-ד-י-ם? סטיב באלמר וביל גייטס, ראשי מייקרוסופט
 הם מ-פ-ח-ד-י-ם? סטיב באלמר וביל גייטס, ראשי מייקרוסופט   
אלקטרוניק ארטס, סגה ונינטנדו, שלוש יצרניות מובילות של משחקי מחשב, תובעות את הפורטל יאהו! על כך שהוא מתיר מכירות פומביות של משחקי ווידיאו מזוייפים. יאהו! בתגובה: אנחנו מוחקים מכירות לא חוקיות.

ענקית הטכנולוגיה המשרדית זירוקס מכריזה כי היא מקצצת 3000 עד 5000 משרות במטרה להפחית עלויות ולהתייעל, צופים אנאליסטים. רוב המשרות יקוצצו ממערך הייצור של החברה.

ביום שלישי בשבוע הבא ייחתם עוד פרק בסאגה הלוחמה המתמשכת בין משרד המשפטים האמריקני ומייקרוסופט. בשבוע הבא יפסוק בית המשפט בנושא, כפי הנראה נגד מייקרוסופט. בזמן כתיבת שורות אלה, פשרה נראית רחוקה יותר מתמיד, כשמשרד המשפטים דחה עוד הצעת פשרה לא חותכת מספיק של התמנון מרדמונד.
 
 
שוויה של ענק ציוד התקשורת סיסקו מערכות זינק השבוע לגבהים חדשים, ועזרו לה להגיע לשווי הגבוה ביותר של חברה כלשהי מאז ומעולם - 579 מיליארד דולר (כן כן, אפילו יותר ממייקרוסופט, ששווה 578 מיליארד דולר). החברה, יצרנית שרתי רשת, היא אחת המרוויחות הגדולות ביותר ממהפכת האינטרנט.

ג`נרל מוטורוס, פורד ודיימלר-קרייזלר שוקדות על הקמת אתר משותף למכירת רכב, אך באיחוד האירופי ובארה"ב חוששים מיצירת מונופול-על שייפגע בתחרות בתחום מכירות הרכב.

מכון אמריקני לאבטחת מחשבים טוען כי הנזק לחברות אמריקניות מפשעי מחשב בשנה שעברה בלבד עומד על כעשרה מיליארד דולר - פי 2 מבשנה שעברה. פריצות של האקרים, ריגול תעשייתי דיגיטלי ופשעי מחשב אחרים, שבוצעו בעיקר דרך האינטרנט, גרמו נזקים כבדים ל643 חברות ומוסדות שעליהן בוצע המדגם לסקר.
 
הרבה רעש. דוגמנית מאינטרנט-וורלד
 הרבה רעש. דוגמנית מאינטרנט-וורלד   
תערוכת אינטרנט וורלד 2000, תערוכת המחשבים והאינטרנט הגדולה ביותר שנערכה בישראל, נפתחה (ונסגרה) השבוע בגני התערוכה בתל-אביב. יבמ, אינטל, אורקאל, נובל ואחרות השתתפו בתצוגה טווסית שכללה הרבה דוגמניות, הרבה מוסיקה, הרבה רעש, ולא יותר מדי תוכן. כמו כן נפתח, בצמוד לתערוכה, כנס ההאקרים Y2Hack, שמשתתפיו מיהרו לנסות לפרוץ כמה מאתרי המציגים בתערוכה האם.
 
פאלם למטבח. בן חמו
 פאלם למטבח. בן חמו   
ממשלת שבדיה רקמה תוכנית של הקצאת 970 מיליון דולר לפרוייקט אינטרנט עצום ממדים שמטרתו לאפשר גלישה מהירה באינטרנט לכל תושבי המדינה הצפונית, תחת הכותרת "חברת מידע לכל". יש לציין ששבדיה נחשבת כבר היום לאחת המדינות המתקדמות ביותר בתחום האינטרנט, ובכחצי מבתי האב במדינה כבר קיימים מחשבים המחוברים לרשת.

איגוד האינטרנט הישראלי יוזם הקמת גוף מיוחד לאבטחת מידע בארץ. על פי ההצעה, הגוף החדש יקיים כוננות רצופה של 24 שעות ביום, שבעה ימים ביממה, בכל נושאי אבטחת המידע. מסמך מפורט בנושא הוגש לוועדת המשנה לעניייני אינטרנט של הכנסת.

חברת התוכנה הבריטית "אוטונומי", שבעבר פיתחה תוכניות לסינון מידע עבור סוכנויות הביטחון והביון בריטיות, הודיעה על גרסה אזרחית של המוצר המוביל שלה. המוצר, קנג`ין שמו, מאפשר למשתמשים לקבל מידע רקע בכל נושא, הן מהרשת והן משרתי החברה.

חברת התקשורת 3com, שעומדת בין השאר מאחורי הפאלם-פיילוט (ולמרות זאת עברה באחרונה גל קיצוצים), הודיעה כי בקיץ הקרוב תתחיל לשווק "מכשיר אינטרנט" שיהיה "יותר גדול מהפאלם", כהגדרת אריק בן-חמו, מנכ"ל החברה. "זהו סוג של כלי שתרצה שיהיה לך במטבח", טען בן-חמו.
 
השבוע נעצרו שני נערים בני 18 מווילס, החשודים שחדרו לתשעה אתרי מסחר אלקטרוני בעולם, גנבו 26,000 מספרי כרטיסי אשראי (ביניהם זה של ביל גייטס - קשה לדמיין אותו עובר על דף החשבון של כרטיס האשראי שלו ומנסה לחפש הוצאות חשודות), וגרמו נזק המוערך בכ3 מיליון דולר.

מכוניות בעלות מכשור המאפשר גלישה ברשת, כגון מכוניות הקונספט שהציגו השנה פורד וג`נרל מוטורוס, עלולות להוות סכנה בטיחותית של ממש, טוענים כמה מומחים אמריקנים לענייני בטיחות ורכב. לטענתם, גלישה בזמן הנסיעה מסיחת דעת יותר מנהיגה תוך כדי דיבור בטלפון סלולארי, שלפי הסקרים מסוכנת פי ארבע מנהיגה ללא שימוש במכשיר.

במסגרת ניסוי של חברת יבמ ואוניברסיטת מקיסיקו, יחברו 256 שרתים של יבמ, שירוצו על מערכת לינוקס, וייצרו מחשב-על במהירות 375 ג`יגה-הרץ. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה בה משתמשים בלינוקס בכדי לתפעל מחשב-על. המחשב, "קוד לובוס" שמו, יכנס כנראה למקום ה24 ברשימת מכונות החישוב המהירות בעולם.
 
אל תלך. אוחנה
 אל תלך. אוחנה   
אתר חדש של אוהדי בית"ר ירושלים קורא לכל מי שרוצה להשאיר את אלי אוחנה בתפקיד מאמן הקבוצה לחתום על עצומה ווירטואלית. מייסד האתר: "נוכל להגיע עד כמעט עשרת אלפים חתימות".

 
הודעת גינוי. עטיפת `הפרוטוקולים של זקני ציון`
 הודעת גינוי. עטיפת `הפרוטוקולים של זקני ציון`   
השרה הגרמנית לענייני נשים ומשפחה (מסתבר שיש משרד ממשלתי כזה), כריסטין ברגמן, שינתה במהירות את תוכן אתר האינטרנט הרשמי שלה השבוע, לאחר שעיתון יומי חשף כי האתר מציע קישורים לחומרים פורנוגרפיים ושירותי מין מגברים. מסתבר שמדור "קישור החודש" באתרה של השרה הנכבדה כלל המלצות על אתרי אמנות ארוטית ושירותי ג`יגולו. בקרוב אצלנו.

סטודנט מהטכניון נעצר בחשד שפירסם באינטרנט את פרטיה של אשת ציבור ממרכז הארץ שנאנסה, תוך שהוא מפר צו איסור פירסום. בסיום החקירה שוחרר הסטודנט בערבות של עשרת אלפים ש"ח ופירסם הודעת התנצלות בפורומים של נענע.

אמאזון.קום ובארנס-אנד-נובלס.קום, שני אתרי מכירות הספרים המקוונים הגדולים בעולם, הסכימו לפרסם הודעה של "הליגה למניעת השמצה" באתריהם, שמבהירה כי הספר "הפרוטוקול של זקני ציון" הוא זיוף אנטישמי שמופץ על ידי ארגוני שנאה.
 
בניסיון לבלום את השפעת המסחר האלקטרוני, הודיעו הרשויות הסיניות על חוקים שיאסרו על מכירה דרך האינטרנט של מוסיקה ווידיאו, וימנעו מחברות בבעלות זרה למכור כל מוצר מדיה שהוא. לטענת הממשל הסיני, מטרת החוקים היא למנוע מכירה של מוסיקה ו-ווידיאו פיראטיים, מוברחים או "לא חוקיים בכל אופן".

מחשבו הנישא של סוכן MI5, סוכנות המודיעין הבריטית, נגנב מתחנת הרכבת בפדינגטון בלונדון, אנגליה. המחשב הנישא הכי מידע מסווג, שעסק כפי הנראה בצפון אירלנד. הרשויות הבריטיות, שמינו 150 שוטרים וסוכנים לאתר את האבדה והגנב, טוענות כי החומר מוצפן ולא נשקפת לו סכנה.
 
אתר ישראלי חדש בשם "אינטר-מניה" מנסה לקבוע את "שיא גינס העולמי בכניסה לאתרים" (יש דבר כזה?). האתר, שמופעל בידי חברה אלמונית בשם "TopSoft" שלא ענתה לפניות נענע בנוגע לקבלת תגובה, מבטיח מיני פרסים והפתעות, מ200 שקלים ועד לפלייסטיישן, למי שישתתף ב"מאמץ הלאומי", כהגדרת האתר. מיאהו! וAOL, האתרים המובילים בעולם, טרם נתקבלה תגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by