ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב יהיה לך פס רחב ואינטרנט מהיר! (בינתיים, קח פרוספקט) 

בקרוב יהיה לך פס רחב ואינטרנט מהיר! (בינתיים, קח פרוספקט)

 
 
יוני שדמי

תערוכת אינטרנט וורלד, תערוכת המחשבים והאינטרנט הגדולה ביותר שנערכה בישראל, נפתחה בקול תרועה. הרבה רעש, הרבה גימיקים, ולא יותר מדי עסקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיעו בשביל הכוסיות והבייגלה. מבקרים בתערוכה
 הגיעו בשביל הכוסיות והבייגלה. מבקרים בתערוכה   
למרות שבתערוכה יהיו מיני סמינרים, הרצאות, כנסים ושאר אירועים בעלי לוק רציני, הגימיקיזציה השתלטה לגמרי על התערוכה, ומה שהיה בעבר לא יותר מהערת צד - מפגש חברתי, נשות מכירה טובות מראה, מסכי וידיאו ענקיים וכל מיני פיצ`פקעס טיפשיים שמקבלים במתנה - הפך להיות העיקר.

"האמת? אני מגיע בשביל הכוסיות", מסכם בצורה נאה את העניין אחד מהמציגים בדוכן של לינוקס, שמבקש לא להזדהות. "כל התערוכה הזאת היא בולשיט אחד גדול. הרי מעט מאוד עסקאות ממשיות נסגרות כאן, זה מקום שאנשים מביאים אליו את הילדים שיראו מה זה מחשבים, לא לעשות עסקים", הוא אומר, מפוהק, תוך כדי חיטוט אסרטיבי באוזנו בעזרת עט זוהר שקיבל במתנה באחד הדוכנים.
 
סליחה, יש עליך בייגלה? ביתן בתערוכה
 סליחה, יש עליך בייגלה? ביתן בתערוכה   
אם כבר נקלעת לתוך דוכן זה או אחר, במהרה תגלה שלעיתים תכופות הדגש הוא על חיצוניותו הנאה של המציג (רוצה לומר, של המציגה) ולא על התמצאותו הטכנית: "כמה פייג` וויוז (ביקורים באתר - י.ש) יש לכם?", שואל מבקר אנונימי את הנציגה של חברת אינטרנט גדולה. "אה... מה זה פייג` וויוז?", מגיעה התשובה הנבוכה, "אבל עזוב, יש לנו מסחר אלקטרוני!".

אווירה אחרת לגמרי הייתה בY2Hack, כנס ההאקרים שהוצמד כלווין סהרורי לשואו המרכזי. בניגוד מוחלט לרעשנות של התערוכה, Y2Hack היה מלא בבחורים חיישנים וקומץ בחורות ביישניות, שהתחברו והתנתקו מקבוצות שיחה קטנות ששוחחו בנועם.

אחרים התמקמו באתר הקמפינג שאולתר מחוץ לבניין, תיפעלו את המחשבים שפוזרו בפינות אסטרטגיות באולם, או עמדו וליטפו בערגה כמה מחשבים קלאסיים משנות ה70 וה80 שהובאו לתערוכה.
 
זהירות, עויין בשעה שש. מבקרים בתערוכה משחקים את משחק ``חמוק מן המציגים``
 זהירות, עויין בשעה שש. מבקרים בתערוכה משחקים את משחק ``חמוק מן המציגים``   
בין כל אלו הסתובב בנחת בחור בשם ג`ון "קפטן קראנץ`" דרייפר. דרייפר הוא, אולי, ההאקר הראשון בהיסטוריה, אדם ששמו יירשם בהיכל התהילה של האינטרנט ליד טים ברנרס לי (ממציא הweb) ומארק אנדרסון (מפתח הדפדפן הראשון).

דרייפר זכה לכינוי שלו בדרך ציורית במיוחד: "קפטץ קראנץ`" הוא שמו של קורנפלקס אמריקני פופולארי, שבימים עברו היה מגיע גם עם משרוקית מיוחדת כמתנה לילדים שקנו אותו. דרייפר גילה שאם שורקים במשרוקית בצורה הנכונה, המרכזייה הבינלאומית של כמה חברות טלפונייה אמריקניות חושבות בטעות שמדובר בשיחת חינם, ולא מחייבות את המתקשר במחיר השיחה.

למרות הייחוס שלו והיותו אגדה חיה בקרב קהילת ההאקרים העולמית, הסתובב דרייפר, איש חביב ותמהוני למראה בשנות הארבעים לחייו, עם שיער מדובלל, שן אחת בלבד וחולצה מהוה, והתערה בקהל בלי גינונים, משל היה אחד מאותם ילדים חביבים שהסתננו לכנס ושהקשר היחיד שלהם להאקינג הוא העתקת פיפ"א 2000 לכל החבר`ה.
 
 
אגב, דרייפר זכה לטיפול מיוחד מבחורינו המצויינים: לטענתו, כאשר הגיע לטיסה לישראל בניו-יורק, איתרו אותו המאבטחים הישראלים (כנראה בשל מראהו התמהוני), חקרו אותו במשך שעות ערוכות, ערכו חיפוש מקיף במחשב שלו, ואפילו פירקו אותו בתקווה קלושה למצוא איזו פצצה ראויה לשמה.

אבל סוף טוב, הכל טוב - "אני נהנה מתשומת הלב של האנשים פה", מילמל דרייפר, והלך לרחרח בקפיטריה, ממנה חזר כמה דקות לאחר מכן עם חיוך מאושר ופירורי עוגה על הזקן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by