ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר  
חדשות הסלולר: המספרים לא משקרים 
 
 190 אלף יחידות ביום. גלקסי S3    צילום: יחצ    
חדשות הסלולר  |
 

גלקסי S3 נמכר כמו לחמניות טריות, נקסוס 7 אוזל מהחנויות ומכירות אפל מרקיעות שחקים. סיכום שבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סמסונג גלקסי S3 הוא הצלחה פנומנאלית, ועכשיו הדבר גם מגובה במספרים: עד כה מכרה סמסונג 10 מיליון מכשירי גלקסי ברחבי העולם.  את המספרים המרשימים הללו עשתה סמסונג בתוך חודשיים בלבד, בעוד שלגלקסי S2 לקח כשבעה חודשים להגיע למעמד הזה.

 

למעשה, סמסונג מוכרת 190,000 יחידות של המכשיר בכל יום, ואם גלקסי S3 ימשיך להימכר בקצב הנוכחי, סמסונג תמכור עד סוף השנה כ-40 מיליון מכשירים.

 

גם גוגל רושמת הצלחה מסחררת עם נקסוס 7, והשבוע אזל מהחנות המקוונת של גוגל דגם 16GB, ובמקביל בחנויות ברחבי ארה"ב מדווחים שהמלאי הולך לאזול.

 

ומה שלום היריבה מהמערב? באפל המכירות מרקיעות שחקים, ולמתחרות נשאר רק לקנא. אז מדוע המנייה של ענקית המחשבים בירידה וקולות אכזבה עלו לאחר פרסום התוצאות לרבעון השני? הסיבות העיקריות לכך הן שאפל פספסה את תחזיות האנליסטים, ושברבעון הנוכחי מכרה אפל פחות מכשירי אייפון מהרבעון הקודם.

 

ברבעון הנוכחי מכרה אפל 26 מיליון מכשירי אייפון - נתון גבוה מהרבעון המקביל אשתקד, והירידה במספרים מוסברת על ידי העובדה שהצרכנים מחכים לאייפון החדש, ומשעים את הקנייה שלהם לעת עתה. מכירות האייפד דווקא רשמו עלייה, וברבעון הנוכחי נמכרו 17 מיליון מכשירים, עלייה של 44% מהרבעון הקודם.

 

 
מה רוצים האנליסטים מאפל?
 מה רוצים האנליסטים מאפל?   צילום: רויטרס 
 

מלחמת הפטנטים: עוד קו אדום נחצה

אם לשפוט לפי הצורה שבה מתנהלים הדברים במלחמת הפטנטים הבלתי נגמרת, נראה שלישראלים ולפלסטינים יש סיכוי רב יותר להגיע להסכם מאשר לאפל ולססמונג. השבוע נחצה עוד קו במלחמה האכזרית בין השתיים, והפעם אפל מצליחה שוב למנוע מכירת מכשיר של סמסונג. לאחר שלפני שבועיים הצליחה למנוע את מכירת המכשיר נקסוס גלקסי, הפעם פוגעת אפל במכשירי הטאבלט, ומעתה לא ניתן למכור יותר באירופה את הטאבלט של סמסונג - גלקסי  טאב 7.7.


תחילת השבוע עוד נראתה מבטיחה עבור סמסונג, לאחר ששופט בריטי, בחוש הומור אופייני לאנשי הממלכה, עשה זובור לאפל ודרש ממנה להתנצל באופן רשמי באתר הבריטי של החברה, ולכתוב שהטאבלט של סמסונג לא הועתק מהאייפד של אפל.

 

סמסונג מנסה להילחם באפל בכל הכוח, באמצעים כמו תביעות הפוכות שטוענות שזו אפל שלמעשה גונבת מסמסונג. בצורה כזו היא מקווה לגרום לה לוותר על התביעות האין סופיות - אך עד כה לא נחלה הצלחה.

 

הקרב הזה נמשך כבר זמן רב מדי ולא נראה שהסוף קרב. סמסונג טוענת שאפל מסרבת להתגמש ולהגיע להסדר הוגן, אך אולי בקרוב הסדר שכזה ייצא לפועל. זאת, כיוון שמנכ"ל אפל, טים קוק, נפגש בשנית עם אנשי סמסונג אך עד כה לא התקבלו החלטות משמעותיות. למעשה, לפי מסמכי בית המשפט, אפל מוכנה דווקא להסדר אך בו היא דורשת לא פחות מ-2.5 מליארד דולר עבור הפרת פטנטים ונזק, ובנוסף 30$ על כל מכשיר שנמכר.  הסדר שכזה כמובן לא בא בחשבון מבחינת סמסונג, כיוון שיהפוך את מכשירי האנדרואיד ללא ריווחים, - אך אולי זה בדיוק לאן שאפל חותרת.

 

 
מועתק או לא מועתק, זאת השאלה. אייפד 2 לצד גלקסי טאב
 מועתק או לא מועתק, זאת השאלה. אייפד 2 לצד גלקסי טאב   צילום: engadget.com 
 
 

נוקיה רואה את האור שבקצה המנהרה?

האם האור שבקצה המנהרה של נוקיה הוא סופה של המנהרה, או אולי משאית הבאה לדרוס אותה? נוקיה, לשעבר יצרנית הסלולר הגדולה בעולם, עושה כל שביכולתה לחזור למשחק, ואולי הרבעון הנוכחי מסמן נקודת מפנה מסויימת.

 

נוקיה הכריזה על התוצאות הכספיות לרבעון השני של שנת 2012, ויש שם בשורות טובות ובשורות רעות. הבשורות הטובות הן שנוקיה מכרה ברבעון הנוכחי 4 מיליון מכשירי לומיה - עלייה של קצת יותר מ-2 מיליון מכשירים מהרבעון הקודם. הבשורות הרעות הן שזה לא מספיק, ונוקיה עדיין מפסידה - 1.4 מיליארד דולר ליתר דיוק.

 

למרות ההפסדים, המניה של נוקיה, שצללה בשנים האחרונות למעמקים, עולה בימים האחרונים בזכות התקווה המחודשת בחברה. מבט דקדקני על התוצאות הכספיות מגלה נתון מעניין נוסף. נוקיה בנתה הרים וגבעות על השוק האמריקאי והשקיע כספים רבים בפרסום ובמחירים אטקרטיביים, אך למרבה ההפתעה רוב המוחלט של מכירות מכשירי לומיה מגיע דווקא מאירופה, כאשר האמריקאים מעדיפים עדיין אייפון ואנדרואיד.

 

לפי המספרים הנמוכים המגיעים מארה"ב, מתברר שנוקיה למעשה משקיעה בפרסום 450$ על כל מכשיר לומיה שנמכר בארה"ב. מצבה הכספי של נוקיה עדיין בכי רע,  וחברות דירוג האשראי הגדולות דירגו את אג"ח החברה ברמת "זבל". 

 

מה צופן העתיד לנוקיה? נוקיה ממשיכה להאמין בשותפות עם מיקרוסופט ורוצה להיות הראשונה שתשווק מכשיר wp8. כדי להעלות את האטרקטיביות של מכשיריה בארה"ב, מתכננת החברה לשנות את אסטרטגיית המכירה שלה, ולעבור לחוזה בלעדיות עם חברת סלולר כמו שעשתה אפל בעבר עם האייפון שנמכר בלעדית ברשת אחת.

 

 
ישראל מחכה לג'לי בין
 ישראל מחכה לג'לי בין   צילום: Louis Gray‏ 
 

קצרים

טעמים חדשים: סמסונג הכריזה על עדכון גירסה לגלקסי S2 ו-S3 לגירסת ג'ילי בין העדכנית. רק להזכיר, שבישראל עדיין רוב הלקוחות תקועים עם גירסה 2.3, כיוון שסאני תקשורות מתקשה לעדכן את המכשיר מרחוק ומכריחה אנשים להגיע למרכז שירות.

 

גלקסיה חדשה: כאשר סמסונג הכריזה על גלקסי נוט - יצור כלאיים בין סמארטפון לטאבלט - רבים שיערו שבחברה הקוריאנית נפלו על הראש, ושהמכשיר יהיה כישלון גמור. שנה אחרי המכשיר נמכר היטב והגיע הזמן ליורש. ב-15 לאוגוסט תכריז סמסונג על יורש לטאבלט-פון, שלפי השמועות יכיל מסך גדול עוד יותר של 5.5 אינץ', מבנה דקיק יותר ואף מעבד מרובע ליבות - בדומה לגלקסי S3.

 

מהפכה: רבים הסיכוים שבאייפון החדש המחבר 30 פין הוותיק של אפל יוחלף במחבר 19 פין. השינוי נראה על פניו סתמי, אך מעבר למחבר אחר יגרום כאב ראש למליוני משתמשים שלהם אביזרים רבים המתחברים לאייפון בעזרת המחבר 30 פין. רוב הסיכוים שאפל תאפשר רכישה של מגשר בין המחבר הישן לחדש.

 

חמסה על כולם: הקינדל פייר היה הראשון שהצליח להוות תחרות לאייפד הפופלארי, אך נראה שהוא הופך להיות מיושן עם הכניסה של נקסוס 7 של גוגל. זו הסיבה שאמזון מתכוונת להשיק לו אחים וכנראה שהם יהיו רבים, לפחות חמישה, שלא ברור עדיין האם יהיו מכשירים שונים או גירסות דומות לאותו מכשיר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by