ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכי קל להאשים את ביל גייטס 
 
 
מערכת חיים ברשת

כולם מקטרים על מצב אבטחת המחשבים. אך כשמיקרוסופט מבקשת מהגולשים להוריד עדכון אבטחה קריטי ואף אחד לא מתרגש, אפשר להאשים רק גורם אחד – אתכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים את תולעת האינטרנט "סלאמר"? נכון שהתגעגעתם? גם אם לא התגעגעתם, בהחלט יכול להיות שתולעת אינטרנט חדשה, בסדר גודל של הסלאמר הזכורה לשמצה עשויה לשוב ולבקר אותנו בקרוב. חור אבטחה שנאטם לאחרונה ע"י מיקרוסופט, עשוי לשמש פתח להאקרים, כיוון שהגולשים לא ממהרים להוריד את טלאי האבטחה.

חברת אבטחת המחשבים Core Security Technologies, שדיווחה אמש (ג') על העניין, מזהירה כי פרצת אבטחה בתחנות העבודה החלונאיות, אשר עליה דיווחה מיקרוסופט בחודש שעבר, ניתנת לניצול ע"י אותו סוג של מידע שבא לידי שימוש בתולעת ה-SQL Slammer, אותה תולעת שפרצה לתודעת הציבור בשנה שעברה כשהתפרצה בכל רחבי הרשת תוך מספר דקות בלבד.
 
 
חברת המחקר דיוווחה כי פרצות הקיימות בשירות ה-Windows Messenger עשויות לשמש גם הפעם (כמו במקרה של הסלאמר) באותה טכניקה של "הפצץ ושכח". טכניקה זו כרוכה בהעברת חבילות מידע (packets) בפרוטוקול UDP, המאפשרות העברת מידע בין שני מחשבים ללא הצורך שהם יהיו מחוברים. כך שלמעשה, המתקיף לא חייב לעבוד קשה, אלא פשוט לשגר את המתקפה וללכת לבלות, התולעת תעשה בשבילו את העבודה.

בידיעה שהופיעה על הנושא באתר CNET, מודגשת העובדה כי למעשה הפתרון לפרצה הזו (שהוגדרה כקריטית ע"י מיקרוסופט) כבר מונח לו על המדף הווירטואלי כבר למעלה מחודש, רק שהבעיה היא שמסתבר שהגולשים (כן, אתם) פשוט לא בדיוק ממהרים להוריד את טלאי האבטחה. אז אל תגידו שלא הזהירו אותכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by