ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוליווד חיה בסרטים 
 
 אקספרס של הצגת חצות   
 
מערכת חיים ברשת

זה שקליפורניה חיה בסרטים, זה לא דבר חדש. מה שכן חדש זה חוק שקובע כי החזקת מצלמת וידאו באולם קולנוע בקליפורניה יכולה לשלוח אותך לשנה בכלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינת קליפורניה ידועה כאחד המקומות הפסיכים בעולם, אבל הפעם הם הצליחו לעלות אפילו על עצמם. חוק חדש בקליפורניה, שנועד להלחם בתופעת הפיראטיות הקולנועית, עומד לאסור באופן גורף על הכנסת מצלמות וידאו לתוך אולמות הקולנוע. על פי החוק, כל אחד מהיושבים בקהל יוכל לבצע מעצר אזרחי באם יראה מישהו אחר בקהל שבאמתחתו מצלמת וידאו.

החוק החדש אינו קובע שאסור לצלם בתוך אולם הקולנוע (כי את זה כולם יודעים שאסור), אלא מציין כי עצם הכנסת מצלמת הווידאו לתחום הקולנוע היא עבירה. החוק, אשר נחתם עוד ע"י גריי דיוויס, המושל הקודם של מדינת קליפורניה, קובע כי כל מי שיורשע בהכנסת מצלמה לאולם (לא משנה בכלל אם השתמש בה לצורך הכנת עותק פיראטי של הסרט או לא) צפוי לעונש של שנת מאסר אחת בפועל או לקנס של 2,500 דולרים.
 
 
החוק שייכנס לתוקף החל מתחילת חודש ינואר הקרוב, הוא תוצאה ישירה של פעולת שתדלנות נמרצת של ה-MPAA, הלובי של אולפני הסרטים הגדולים. וקליפורניה היא רק ההתחלה, ארגון ה-MPAA פועל לקידום חקיקה שתהפוך את ההקלטות הבלתי חוקיות לפשע בכל רחבי ארצות הברית.

ארגון ה-MPAA גורס כי הקלטות שנערכו במצלמות וידאו בתוך אולמות קולנוע, הן האחראיות על 92 אחוזים ממעשי הפיראטיות הקולנועיים. אם כי לא ברור במיוחד איך החבר'ה של ה-MPAA הגיעו לנתונים הללו.

למרות שאין ספק בכך שהעתקה בלתי חוקית של סרטים באולמות הקולנוע היא דבר הראוי לגינוי, הרי שכל מי שאי פעם שדף את עינו ב-eMule, קאזאה או כל תוכנה אחרת להחלפת קבצים, יכול היה לראות כי רוב קבצי הסרטים הנמצאים שם הם עותקים שהוכנו מתקליטורי DVD, ורק מיעוט מהם מקורם בהקלטות פיראטיות מאולמות הקולנוע.

בכל מקרה, בפעם הבאה שאתם נוסעים לקליפורניה, אל תכנסו לקולנוע עם מצלמה (סטילס, וידאו או מצלמופון) כי אי אפשר ממש לדעת איפה הבילוי שלכם ייגמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by