ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירות סלולר 
ראש בראש: סמסונג גלקסי 3 נגד HTC One X 
 
 מימין: גלקסי S3 ו-HTC one X    צילום: יחצ    
סקירות סלולר |
 

לקחנו את שני האנדרואידים המובילים לקרב ענקים, ובדקנו את המסך, הסוללה, העיצוב והביצועים. שניהם תותחים, אבל מנצח יש רק אחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שוק סמארטפוני האנדרואיד התחמש לאחרונה בכמה תותחים כבדים שמשאירים את האייפון הרחק מאחור - לפחות מבחינת חומרה, ולפחות עד השקת הדור הבא באוקטובר הקרוב.

 

בתוך ההיצע הגדול של מכשירי אנדרואיד, ישנו צמד שמצליח להתבלט גבוה מעל כולם: גלקסי S3 של סמסונג ו-HTC One X, שחולקים מאפיינים משותפים רבים. 

 

לשניהם מעבד מרובע ליבות מהיר במיוחד, גודל מסך כמעט זהה, מערכת הפעלה אנדרואיד 4.0 ושניהם משוויצים במצלמה איכותית. על הנייר אפוא, ההבדלים בין השניים נראים זניחים. לכן לא היתה ברירה אלא לערוך בין השניים קרב ענקים, ולבחון את הביצועים בשטח - החל מהעיצוב ועד זמן הסוללה. התוצאות לפניכם.

 

עיצוב

ה-One X של HTC הוא ללא ספק מלאכת מחשבת של עיצוב תעשייתי מוקפד וחדשני, בר השוואה בהחלט לזה של אפל. גופו עשוי אומנם חומר פלסטי, אך הוא קמור במקצת ונעים מאוד למגע. המסך בולט קמעה מתוך המארז - מה שמדגיש עוד יותר את גודלו ונוכחותו. כל פרט ופרט, מהחירור המדויק סביב הרמקולים ועד הכפתורים המעוגלים, מעידים על מאמץ רב להקנות למכשיר מראה ייחודי ומרשים.

 

 

 
מלאכת מחשבת של עיצוב תעשייתי. HTC One X
 מלאכת מחשבת של עיצוב תעשייתי. HTC One X   צילום: יחצ 
 
 

הגלקסי S3, לעומתו, מרגיש דווקא כצעד לאחור לעומת דגם ה-S2 הפופולרי. גופו עשוי ברובו מפלסטיק חלק ומבריק, שאולי נראה נאה בצבע לבן אך עושה רושם של בחירה זולה ובנלית. עיטורי הכרום הפשוטים שבצדדים אינם מתקנים את הרושם, ולא נותר לנו אלא לקבוע כי מדובר דווקא באחד המכשירים הפחות מעוצבים אותם השיקה סמסונג בשנה האחרונה.

 

בכל הנוגע לעובי ולמשקל, הנתונים כמעט זהים וההבדלים נמדדים בגרמים ומילימטרים ספורים. אם לא היינו יודעים אחרת, היינו סבורים כי אנשי סמסונג ו-HTC תיאמו ביניהם את גדלי המארז. לגלקסי כפתור פיזי אחד בחזית המכשיר, בדומה לאייפון. ה-One X מוותר גם עליו ומצויד בכפתורי מגע בלבד.

 

המנצח: One X

 

מערכת הפעלה

ה-One X וה-גלקסי S3 מבוססים שניהם על גרסת "קסטה" (Ice Cream Sandwich) של מערכת ההפעלה הפופולרית אנדרואיד מבית גוגל. זו  איננה עוד החדשה ביותר שכן כבוד זה שמור ל-Jelly Bean, שהוצגה אך לפני שבוע, אולם טרם נמסר מועד צפוי לעדכון גרסאות בעבור שני המכשירים. נוכל רק לקוות כי נזכה לראות עדכונים אלו בטווח החודשים הקרובים.

 

על מערכת ההפעלה הלבישה כל אחת מהחברות חליפה משלה. זו של HTC, סנס שמה, ותיקה להפליא ומלווה את היצרנית הטיוואנית עוד מימי ה-Windows Mobile. היא נחשבה בעברה כאחד הסקינים המוצלחים יותר של אנדרואיד ומאופיינת בעיצוב נקי, מהירות תגובה סבירה ואובססיה בלתי מוסברת לשעונים, המוצעים בעשרות גרסאות שונות ומשונות כווידג'טים לשולחן העבודה.

 

החליפה של סמסונג, TouchWiz, נחשבה עד לא מזמן דווקא למעמסה מיותרת - אך דור הסמארטפונים הנוכחי הוא דור המהפך: בהשוואה לגרסה "נקייה" של קסטה, המהדורה הנוכחית של TouchWiz מתאפיינת בשינויים קוסמטיים מינימליים, מהירות תגובה פנטסטית ואפליקציות בלעדיות כגון S-Voice, עוזרת דיגיטלית אישית המתחרה בסירי ועושה עבודה לא רעה בכלל.

 

בסופו של יום הגענו למסקנה כי סמסונג היא זו שמנצחת בקרב בעזרת מראה חלק, אחיד ומרשים, בעוד שסנס מרגישה מעט כבדה ואפורה. עם זאת, איננו משוכנעים כי לא היינו מרוצים יותר אילו הייתה מותקנת על המכשירים גרסת הבסיס הנקייה של אנדרואיד, ללא שום שינוי באדיבות היצרניות.

 

המנצח: גלקסי S3

 

מסך

על הנייר אמור ה-One X לנצח בקרב המסכים בנוק-אאוט. המסך שלו קטן מזה של הגלקסי, אך בפער זעיר ולא משמעותי (4.7 אינצ' ל-HTC לעומת 4.8 לסמסונג). הטכנולוגיה בה הוא מיוצר, לעומת זאת, אמורה להבטיח תצוגה טובה יותר. ב-HTC לא התפשרו על החדות, בעוד שסמסונג בחרו במסך מסוג PenTile המאופיין בזליגת צבעים בין פיקסלים ושחזור צבעים מדויק פחות מזה של LCD איכותי כמו זה שהותקן ב-One X.

 

 
המסך מתמודד היטב עם כל אתגר. גלקסי S3
 המסך מתמודד היטב עם כל אתגר. גלקסי S3   צילום: יחצ 
 

בפועל, גם עם זכוכית מגדלת תתקשו להבדיל בין אתרי אינטרנט או תמונות המוצגות על שני המכשירים. שניהם טובים מאוד, ללא ספק ברמתו של מסך הרטינה המפורסם מבית אפל. הם מתמודדים היטב עם כל אתגר, מאפליקציות עמוסות תוכן ועד סרטי HD, ומספקים מרחב פעולה גדול ונוח למשתמש (כל עוד יצליח להכניס את המכשיר לכיס). חדי העין עשויים להבחין בהבדל כלשהו בין שתי היצרניות, אך לא על סמך סעיף זה נוכל להכריע בין המכשירים.

 

המנצח: תיקו

 

ביצועים

ה-One X והגלקסי S3 שייכים שניהם לדור חדש של מכשירי סמארטפון, המבוססים על מעבדים מרובעי-ליבות. זה של HTC מיוצר על ידי חברת Nvidia, בעוד שסמסונג פיתחה וייצרה בכוחות עצמה את המוח האחראי לביצועי הגלקסי S3. בדיקות באמצעות תוכנות הערכה (Benchmarks) מעניקות לסמסונג את שרביט הניצחון בפער מכובד, אך החלטנו שלא להסתפק במספרים היבשים ולבחון את ביצועי האפלקציות בפועל.

 

אין כל ספק כי שני המכשירים מגיבים בזריזות, ולא מתקשים להריץ כל אפליקציה. זהו הישג מרשים, במיוחד בהתחשב בגודל המסך ואיכות התצוגה. ואולם לטעמנו, חוויית השימוש תואמת את המספרים: הגלקסי S3 מציג מעברים מהירים יותר בין התוכנות, משלים כמה שניות קודם את החיפוש בגוגל ומעניק חווית שימוש חלקה וזורמת יותר. גם אם כל זה הוא בזכות אופטימיזציה נכונה של מערכת ההפעלה ולאו דווקא חומרה חזקה יותר, במבחן התוצאה סמסונג מנצחת.

 

המנצח: גלקסי S3

 

מצלמה

שני המכשירים מצוידים במצלמה אחורית באיכות 8 מגה פיקסל, פלאש לד ואפשרות לצילום וידאו 1080p. הפרטים הטכניים הזהים הופכים את חוויית השימוש במצלמה לדומה מאוד בין המכשירים, כאשר ההבדלים מתבטאים בעיקר בתוצאה הסופית. ההבדלים במהירות התגובה, בממשק ובכלי העריכה זניחים ואינם מורגשים, והיכולת המבורכת לצלם רצף תמונות מהירות התגלתה כיעילה בשני המכשירים גם יחד.

  

 
התמונה שצולמה על ידי One X ומתחתיה התמונה שצולמה בגלקסי S3
 התמונה שצולמה על ידי One X ומתחתיה התמונה שצולמה בגלקסי S3   צילום: אילן גלר 
 

בקטגוריה זו מה שקובע הוא כמובן איכות התוצאה הסופית, ובבדיקות שביצענו ניצח גלקסי S3 באיכות התמונות, שהיו מדויקות וברורות יותר. 

 

המנצח: גלקסי S3

 

זמן סוללה

לא ציפינו להבדלים ניכרים בקטגוריה זו בין המכשירים, אך HTC הפתיעה אותנו לרעה. בעוד שהגלקסי הצליח לפעול עד שעות הערב במסגרת שימוש רגיל הכולל גלישה מזדמנת ובדיקת מיילים, את ה-One X ראינו נגרר אל תוך התחום האדום של מד הטעינה עוד באמצע היום הראשון. איננו יודעים לומר אם יתרון זה של סמסונג נגזר מחומרה טובה יותר או מהתאמה מוצלחת בין המכשיר ומערכת ההפעלה.

 

אם המקרה השני הוא הנכון, הרי של-HTC יש עוד סיכוי להשתוות למתחרתה באמצעות עדכון תוכנה. כך או כך, בינתיים יש לנו בקטגוריה זו מנצח ברור.

 

המנצח: גלקסי S3

 

סיכום

סיכום נקודות המבחן מותיר אותנו עם מסקנה חד-משמעית: גלקסי S3 הוא מכשיר האנדרואיד הטוב ביותר בשוק. סמסונג הצליחה להביס את יריבתה הטיוואנית כמעט בכל סעיף. ה-S3 מתעלה על ה-One X בביצועיו, בזמן הסוללה, באיכות התמונות המצולמות ובעיצובה ומבחר תכונותיה של מערכת ההפעלה.

 

HTC יכולה להתהדר רק בעיצוב נאה ויוקרתי יותר, סעיף בו ה-One X מתגבר ללא קושי על ה-S3 שלטעמנו אף נופל במראהו מקודמו בסדרה.

 

ואולם בהשוואה זו לא נכנס לביטוי עוד אלמנט אחד, שעשוי להיות דווקא המכריע ביותר עבור רובכם: המחיר. זהו נתון דינמי להפליא שעשוי להשתנות במהירות, ולא היה טעם להכניס אותו בחישובינו.

 

על כן נבהיר עתה, כי למרות שהגלקסי S3 הוא לטעמנו מכשיר מוצלח יותר באופן משמעותי, אין ההבדלים גדולים עד כדי שיצדיקו פער של כמה מאות שקלים בין המכשירים. בהינתן מחיר זהה היינו בוחרים בסמסונג, אך אלו מביניכם שיבחרו ללכת עם HTC מפני שזו מציעה תמחור נוח יותר, בהחלט לא יאלצו להתפשר רבות על איכות המכשיר. שניהם מומלצים מאוד - הסמסונג פשוט מומלץ יותר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by