ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי הן מתחבאות במוקטעה? 
 
 
מערכת חיים ברשת

איפה שורות הקוד המועתקות בלינוקס? SCO, התובעת במשפט ה(-3) מיליארדים נגד IBM, נשלחה בידי ביהמ"ש ללכת לחפש (שורות קוד מועתקות) לפני שהוא ממשיך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אופרות הסבון בהמשכים על הלגיטימיות של מערכת ההפעלה בקוד הפתוח, לינוקס, קיבלה תפנית נוספת בסוף השבוע, כשבית המשפט פסק כי נטל ההוכחה על גניבת שורות קוד מוטל על התובעת, SCO.

SCO, בעלת הזכויות על מערכת יוניקס, מאשימה את קהילת הקוד הפתוח כי נתחים גדולים מהתוכנה שלה מצאו את דרכם לתוך הקוד של ליבת לינוקס, מגרסאות 2.4 ומעלה, לפיכך פצחה החברה במסכת תביעות נגד משווקות לינוקס ומשתמשים, כשגולת הכותרת במסכת היא התביעה נגד IBM, בסך 3 מיליארד דולר. התביעה טוענת כי היא הפרה את תנאי הרישוי שיש לה ליוניקס בכך שהכניסה קצת מהתוכנה של SCO לתוך גרסאות הלינוקס המדוברות. IBM רעה?
 
 
אז זהו, שדעת הקהל בסייברספייס, שרבים ממוביליה הם אנשי קהילת הקוד הפתוח, לא ממש מחבבת את SCO, ובכמה הזדמנויות הפצירו חבריה בחברה לתת להם לעיין בקוד שלטענתה הועתק, כדי שיוכלו להסיר אותו.

הטקטיקה של SCO, לעומת זאת, היתה להאשים את IBM בהעתקה, מתוך ציפייה שענקית המחשבים היא זו שתצטרך לעבוד קשה כדי להוכיח שאין שורות קוד זהות בתוכנה, למעט שורות קוד טריוויאליות. שופטת בית המשפט המחוזי ביוטה, ברוק וולס, פסקה כי עיקרון ה"לך תוכיח שאין לך אחות" תקף גם כאן, וכי חובת ההוכחה מוטל על SCO, התובעת.

השופטת פסקה כי על החברה להגיב בתוך 30 יום לדרישת IBM, ולמסור את "כל קוד המקור וחומר אחר בלינוקס...שעליו יש לתובעת זכויות". דובר IBM, טרינק גוארינו, אמר ל-eWeek כי החברה שמחה בתוצאות. "אנחנו שבעי רצון מהחלטת בית המשפט לפיה SCO תיאלץ לגבות את הטענות שלה במקום להסתמך על השמצות בסגנון השוק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by