ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט-טכנולוגי 
סלקום מציעה חבילות תקשורת ביתיות ב-349 שקל בחודש 
 
כלכליסט-טכנולוגי |
 

שבועיים אחרי פרטנר, סלקום תשיק מחר חבילה הכוללת 3 קווים סלולריים, טלפון קווי וספק אינטרנט במהירות 10 מגה • גולן טלקום: "גייסנו 80 אלף לקוחות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סלקום תציע החל ממחר (ה') חבילה הכוללת שלושה קווים סלולריים, קו טלפון ביתי של נטויז'ן, ספק אינטרנט של נטויז'ן למהירות תשתית של 10 מגה, ונתב אלחוטי - תמורת 349 שקל בחודש.

 

קווי הסלולר הינם ללא הגבלת דקות שיחה והודעות, ובכל אחד מהם ניתן לגלוש עד לנפח כולל של 1 גיגה (לאחר מכן מואטת מהירות הגלישה באופן משמעותי). קו הטלפון הביתי יאפשר שיחות ללא הגבלה לכל היעדים בישראל, והן מקו זה והן משלושת הקווים הסלולריים ניתן יהיה לשוחח ללא הגבלה ליעדים ב-55 מדינות. החבילה אינה כוללת את תשתית האינטרנט, אותה ידרשו הלקוחות לרכוש מבזק או HOT בנפרד.

 

הלקוחות ירשמו לחבילה, המכונה "סלקום טוטאל", מול סלקום בלבד, ללא מגע עם נציגי נטויז'ן, וגם שירות ותמיכה טכנית לתקלות ינתן בידי מוקדי סלקום (המאוישים בחלקם בידי עובדי נטויז'ן שהוכשרו לנושא). בעת השקת החבילה לא ניתן יהיה לשדרגה באמצעות הוספת קווים או הגדלת נפח הגלישה, אך יתכן שבעתיד תציע החברה גם תוספות שכאלה.

 

לפני כשבועיים החלה פרטנר לשווק חבילה המשלבת קו סלולרי וקו ביתי בעלות של 170 שקל לחודש, וגם היא כוללת שיחות לחו"ל ללא הגבלה, אך היא מצריכה גם תשלום חודשי בסך 14 שקל לחודש למשך 36 חודשים (סה"כ 504 שקלים) עבור נתב מיוחד, והיא אינה כוללת ספק אינטרנט. עם זאת, החבילה של פרטנר מאפשרת להוסיף קוי סלולר נוספים תמורת 135 שקל לכל קו.

 

 
 צילום: בוצ'צ'ו 
 

יתרון רגולטורי לסלקום ופרטנר בשיווק חבילות משולבות
 
סלקום ופרטנר, שרכשו לפני כשנה את נטויז'ן וסמייל, בהתאמה, יכולות כיום להציע חבילות המשלבות קווי סלולר, טלפוניה ביתית, שיחות לחו"ל וספק אינטרנט, אך מכיוון שאינן מחזיקות בתשתית אינטרנט נדרשים הלקוחות לרכוש את התשתית בנפרד מבזק ו-HOT. בזק אינה מורשית כיום לשווק חבילות הכוללות סלולר, אינטרנט וטלפוניה קווית, אלא רק חבילות הכוללות טלפוניה קווית ותשתית אינטרנט, כאשר היא מחויבת לאפשר לכל ספקיות האינטרנט להצטרף לחבילה זו באופן שוויוני. על בזק נאסר גם לשלב את הטלוויזיה של yes, בה היא מחזיקה ב-50% מהבעלות, בחבילות כלשהן. פלאפון, המצויה בקבוצת בזק, אינה יכולה לשווק מוצרים נוספים מעבר לשירות הסלולר שלה.

 

עם זאת, אתמול אישר שר התקשורת, משה כחלון, לבזק להתחיל ולהציע חבילות משולבות של מוצרי תקשורת לשוק העסקי, אך חבילות אלו יכללו רק את מוצרי בזק ובזק בינלאומי, כלומר טלפוניה, חיבור תשתית אינטרנט וספק אינטרנט, ולא את פלאפון ו-yes, שענין שילובם בחבילות של קבוצת בזק ידון כאשר תבוטל ההפרדה המבנית לאחר יישום השוק הסיטונאי בתשתיות התקשורת הקוויות. גם לאחר מתן האישור לבזק היא תידרש לאפשר גם לספקיות אינטרנט אחרות להשתלב בחבילות שכאלה באופן שוויוני.
 
על HOT נאסר לשלב את שירותי הסלולר של HOT מובייל בחבילות הטריפל (טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה ביתית), ונאסר עליה גם להציע את מוצר ספקית האינטרנט בתוך חבילה כלשהי.

 

כמה לקוחות גייסה גולן טלקום?
 
גולן טלקום הודיעה היום כי מאז השיקה את שירותיה, ב-14 במאי, גייסה כ-80 אלף קווים. בחברות המתחרות מפקפקים בנתונים אלו, וטוענים כי נתוני הניוד, החשופים לכל החברות, מציגים תמונה שונה - על פיה בין 30 ל-40 אלף לקוחות התניידו מהחברות הוותיקות לגולן טלקום, ובהנחה כי מספר הלקוחות המניידים את מספרם גדול יותר ממספר הלקוחות הרוכשים קווים חדשים, טוענים בחברות המתחרות כי המספר האמיתי של גולן טלקום נמוך יותר. הגורם היחיד החשוף להיקף הכולל של קווים המפעילה כיום גולן טלקום הינה סלקום, שגולן טלקום משתמשת בחלק מאתרי הסלולרים במקומות בהם טרם השלימה את פריסת הרשת שלה, אולם בסלקום מסרבים להתייחס לנושא.

 

 
 צילום: שוקה כהן לגולן טלקום 
 
 

בשבועות הראשונים התחברו לגולן לקוחות רבים שרכשו קו נוסף אך לא ניידו באופן מיידי את מספרם, וזאת על מנת לבחון את איכות הרשת של גולן בטרם יניידו אליה את מספרם. החברה סבלה באותה תקופה מעומס על שירות הלקוחות, ולטענתה גם מפעולות עיכוב בניוד המספרים שנגרמו מצד חלק מספקיות הסלולר. בתקופה האחרונה ירד מספר התלונות, אך לא ברור אם תמהיל הלקוחות מכיל כיום יותר מתניידים או קווים חדשים.
 
עם זאת, תמהיל הבחירה בחבילת התקשורת של גולן השתנה - בעוד בשבועות הראשונים הצהירה החברה כי כמחצית מלקוחותיה בחרו בחבילה הלא מוגבלת (בעלות של 99 שקל לחודש) ומחצית בחבילה הכוללת 60 דקות שיחה, 60 הודעות ו-10 מגה גלישה (בעלות של 10 שקלים לחודש), הרי שהיום טוענים גורמים בחברה כי נתח המצטרפים הבוחר בחבילה ללא הגבלה הולך ועולה על חשבון המשתמשים הקטנים. כזכור, השבוע הצטרפו YouPhone ורמי לוי לעידן החבילות ללא הגבלה בפחות מ-100 שקל (ב-YouPhone ללקוחות מועדון YOU), ועוד קודם לכן השיקה 012 Mobile מקבוצת פרטנר שתי חבילות ללא הגבלה משלה. שלוש החברות הללו מציעות מחיר זול יותר משל גולן טלקום, אך כוללות רק 1 גיגה גלישה, לעומת 3 גיגה של גולן. HOT מובייל מציעה חבילה ללא הגבלה הזהה לזו של גולן תמורת מחיר זהה. גולן טלקום מציעה כיום רק שירות סלולרי.

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by